„TOPsport–RKL“ apžvalga: dramatiškos rungtynės ir savaitės geriausi

Tomas Pačėsas jaunesnysis vedė savo komandą į pergalę
Saulius Čirba

Savaitgalį Regionų krepšinio lygoje („TOPsport–RKL“) sužaistos 18 rungtynių. Dramatiškais įvykiais pasižymėjo 6 mačai, kurie baigėsi 6 arba mažesniu taškų skirtumu. Vienvalde A diviziono lydere tapo Kretingos „Kretinga“ (4/0) į savo sąskaitą įsirašiusi dar 2 pergales. B divizione kol kas sėkmingiausią žaidimą demonstruoja Kupiškio „Kupiškio“ (2/0) krepšininkai.

Vieno metimo drama. Įnirtinga kova vyko sostinėje, kur susitiko Vilniaus „Rytas-MRU-VKM“ (0/1) ir Alytaus „SRC Dzūkija“ (1/0). Po pirmojo kėlinio namuose žaidę Gintauto Reginos auklėtiniai pirmavo 19:12, tačiau po antrojo kėlinio komandas jaus skyrė tik 3 taškai – 34:31. Trečiajame kėlinyje Osvaldo Kurausko vadovaujami alytiškiai sugebėjo dar vienu tašku priartėti prie „Ryto-MRU-VKM“ ir prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui rezultatas buvo 47:45.

Likus 4 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos vilniečiai dar turėjo 9 taškų pranašumą. Pietų Lietuvos atstovai inicijavo spurtą ir likus 40 sek. išsiveržė į priekį. Likus 19 sek. „Ryto-MRU-VKM“ aukštaūgis Matas Mačijauskas vėl išvedė savo komandą į priekį, tačiau likus 4 sek. „SRC Dzūkijos“ sunkusis kraštas Elvinas Bartusevičius vėl persvėrė rezultatą. Kaip paaiškėjo netrukus, tai buvo pergalingi dzūkų taškai – 68:67.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Dainius Levas (13 taškų, 2 atkovoti kamuoliai, 3 perimti kamuoliai, 15 naudingumo balų). Tomas Pačėsas jaunesnysis buvo rezultatyviausias savo komandoje (18 tšk., 5 atk. kam., 4 rez. perd, 2 per. kam., 14 naud. bal.).

Vilniečių gretose išsiskyrė Vilius Valuntonis (13 tšk., 6 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam., 21 naud. bal.).

Tai buvo pirmosios oficialios rungtynės, kuomet „SRC Dzūkijai“ vadovavo Osvaldas Kurauskas. 41-erių specialistas taip pat yra LKL žaidžiančios „Dzūkijos“ ekipos trenerių štabo narys. O. Kurauskas praeityje vilkėjo reprezentacinės Klaipėdos „Neptūno“ komandos marškinėlius, o vėliau šiame klube ėjo direktoriaus pareigas.

2020-10-24
Armandas Plintauskas 14 Taškai 18 Tomas Pačėsas
Ilja Dubrovin 8 Kamuoliai 6 Haroldas Rokas
Laurynas Klimas 4 Perdavimai 4 Tomas Pačėsas

Ne mažesnė kova vyko Ignalinoje, kur Jonavos „CBet-2“ (1/0) 63:62 palaužė „Vilkakalnį“ (0/1). Nugalėtojų gretose nesustabdomai žaidė 16-metis Dastinas Morkūnas (22 tšk., 3/3 dvit., 5/7 trit., 9 atk. kam., 31 naud. bal.). Šeimininkų gretose lyderio vaidmens ėmėsi Karolis Petrukonis (9 tšk., 16 atk. kam., 25 naud. bal.).

2020-10-24
Aurimas Pocius 19 Taškai 22 Dastinas Morkūnas
Karolis Petrukonis 16 Kamuoliai 9 Dastinas Morkūnas
Aurimas Pocius 3 Perdavimai 2 Mindaugas Košelis

Ilgamečio LKL žaidėjo pamokos jaunimui. Dramatiškos rungtynės vyko tolimuosiuose Biržuose. Lemiamu metu pabudę „Biržų-KKSC“ (3/1) krepšininkai 80:77 džiaugėsi pergale prieš Vilniaus „Rivile“ (3/1). Ryškiausia Biržų žvaigžde tapo ilgametis LKL žaidėjas Darius Griškėnas (21 tšk. 8/12 dvit., 9 atk. kam., 7 rez. perd., 29 naud. bal.).

„Rivile“ gretose išsiskyrė Gediminas Povilauskas (21 tšk., 8/12 dvit., 14 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam, 33 naud. bal.).

2020-02-21
Edgaras Preibys 21 Taškai 16 Karolis Timofejevas
Edgaras Preibys 12 Kamuoliai 8 Einaras Beržonskis
Nerijus Mika 6 Perdavimai 6 Karolis Bakanauskas

„Biržai“ šį savaitgalį parodė dvigubą kovingumą, kadangi išrašė pralaimėjimą ir Kaune rungtyniavusiems KTU krepšininkams (1/2).

Varžovams vėl sunkiai sekėsi įminti 36-erių D. Griškėno mįslę. Kauno studentams veteranas davė pamokų, kurios konvertavosi į 23 tšk., 7/9 dvit., 2/2 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd. ir 28 naud. bal.). KTU garbę sėkmingiausiai gynė Laurynas Bimba (13 tšk., 11 kam., 24 naud. bal.).

2020-10-23
Julius Daugėla 15 Taškai 23 Darius Griškėnas
Laurynas Bimba 11 Kamuoliai 6 Ernestas Leipus
Juozas Talat-Kelpšas 6 Perdavimai 5 Tadas Buinauskas

Intriga kvepėjo ir Tauragėje, kur namuose rungtyniavusi „Tauragė“ (2/1) 79:73 palaužė Ukmergės „Olimpą“ (1/3). „Tauragę“ į pergalę vedę Gvidas Galinauskas (22 tšk., 7/9 dvit., 6 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam., 30 naud. bal.). „Olimpe“ pastebimiausias buvo Augustinas Mikštas (21 tšk., 3/5 trit., 13 atk. kam., 2 rez. perd., 24 naud bal.).

2020-10-24
Gvidas Galinauskas 22 Taškai 21 Augustinas Mikštas
Paulius Steikūnas 7 Kamuoliai 13 Augustinas Mikštas
Linas Krivickas 7 Perdavimai 6 Nojus Verbickas

Pergale uostamiestyje džiaugėsi „Kupiškio“ krepšininkai (2/0), 73:71 palaužę Klaipėdos „VKKM-Neptūną“ (0/1).

Kupiškėnus į pergalę vedė Dovydas Sakalninkas (19 tšk., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 21 naud. bal.).

Klaipėdiečių gretose išsiskyrė Kornelijus Zikas (24 tšk., 4/6 trit., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 35 naud. bal.).

Savaitės geriausi. Naudingiausio „TOPsport–RKL“ A diviziono savaitės žaidėjo titulą pelnė „Biržų-KKSC“ lyderis D. Griškėnas. Dvejose pergalingose rungtynėse veteranas fiksavo 28,5 naud. balų vidurkį.

„TOPsport–RKL“ B divizione laurus nuskynė Kazlų Rūdos „SC Ataka“ sunkusis kraštas Jaunius Davniukas. 25-erių krepšininkas pergalingose rungtynėse su Kaišiadorių „Savinge“ (81:48) pelnė 27 tšk., atkovojo 11 kam., perėmė 3 kam., išprovokavo 6 pražangas ir surinko net 38 naud. bal.

Taškai. Šį savaitgalį per vienerias rungtynes A divizione daugiausiai taškų (po 26) pelnė Gytis Valickas („Rivile“) ir Laurynas Danielius (Kėdainių „SC Ateitis“). B divizione analogišku pasiekimu džiaugiasi Martynas Boboriko (28 taškai, „Kupiškis“).

Atkovoti kamuoliai. A divizione šioje kategorijoje neprilygstamas buvo G. Povilauskas. Mače su „Patriots-Cementas“ 197 cm ūgio krepšininkas sugriebė 18 kamuolių. B divizione net 16 kamuolių rungtynėse su „CBet-2“ sugriebė „Vikakalnio“ vidurio puolėjas, LKL duonos ragavęs 212 cm ūgio K. Petrukonis.

Rezultatyvūs perdavimai. A diviziono rungtynėse su Klaipėdos LCC 10 rezultatyvių perdavimų atliko „Kretingos“ gynėjas Rokas Šimkevičius. B divizione analogišką rezultatą mače su Marijampolės sporto centru pasiekė Anykščių „KKSC-ELMIS“ įžaidėjas Žygimantas Žiukas.

Perimti kamuoliai. A divizione net 5 kamuolius iš LCC studentų rankų perėmė vikrusis „Kretingos“ 20-metis Edgaras Danys. Įdomu tai, kad būtent šiose rungtynėse 5 perimtais kamuoliais pasižymėjo ir LCC „vagis“ Tomas Butrimas. B divizione 6 kamuolius mače su Lietuvos kurčiųjų sporto klubu perėmė Kauno „Žalgiris-3“ 17-metis Titas Sargiūnas.

Blokai. Stogdengiais produktyviausiai šį savaitgalį dirbo Kristupas Kenešis (Panevėžio „Bangenė-Aivera-R. Sargūno SG“ ir Rokas Paulauskas (Plungės „Olimpas“). Šie krepšininkai per vienerias rungtynes blokavo po 4 varžovų metimus.