„TOPsport-RKL“ A diviziono ketvirtfinalių apžvalga (III)

Sauliaus Čirbos

Šiandien bus sužaistos net keturios Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) ketvirtfinalio dvikovos, o tai reiškia, kad į kovą stos visos antrojo atkrintamųjų varžybų etapo poros.

Tris jau pristatėme praėjusią savaitę, tad apžvelgsime vieną likusią porą ir bandysime atspėti, kaip klostysis viena labiausiai intriguojančių ketvirtfinalių serijų.

Raseinių „Raseiniai“ (3) - Akmenės r. „PATRIOTS“ (6)

Dėl COVID-19 saugumo protokolo Akmenės ekipa labai vėlai pradėjo aštuntfinalio seriją, tačiau pabaigė ją sąlyginai greitai, tad jau dabar stoja į kovą su gerokai aukštesnį reitingą turinčia Raseinių ekipa.

Per visą istoriją šios komandos grūmėsi šešis kartus, o tarpusavio rungtynių pranašumą turi Karolio Lendzevičiaus treniruojama „Raseinių“ ekipa 4:2.

Teigiamą pergalių balansą raseiniškiai turi ir šiame sezone - vasarį „Raseiniuose“ vykusią dvikovą K.Lendzevičiaus auklėtiniai laimėjo net 19 taškų persvara (87:68), tačiau lygiai po savaitės Akmenėje pranašumą pavyko įrodyti tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis (73:71).

Verta pažymėti, kad abi komandos pastaruoju metu yra optimalioje formoje - raseiniškiai pirmąjį varžybų etapą užbaigė iškovodami 5 pergales iš eilės, tuo tarpu „patriotai“ reguliarųjį sezoną baigė laimėdami 7 kartus per 8 rungtynes, taip pat gana įtikinamai laimėjo aštuntfinalio seriją - 3:1.

Dar vienas svarbus faktas - pastarąjį kartą „Raseiniai“ rungtynes žaidė beveik prieš mėnesį, o tiksliau kovo 27 d., tad žaidimo ritmo nebuvimas vienai iš RKL favoričių gali stipriai pakišti koją.

Vertinant „sausą“ statistiką raseiniškiai taikliau meta dvitaškius ir baudas, tačiau Akmenės ekipa geriau atakuoja iš toli ir atkovoja daugiau atšokusių kamuolių, tačiau K.Lendzevičiaus auklėtiniai išsidalina daugiau rezultatyvių perdavimų ir perima daugiau kamuolių.

Net susumavus visus rodiklius statistika gana panaši ir „Raseiniai“ turi labai trapią persvarą skaičiuojant komandinius naudingumo balus (92,8-92,4).

Įdomu tai, kad akivaizdaus pranašumo nė viena komanda neturi net analizuojant jų sudėtis. Viena vertus, raseiniškiai turi galingą priekinę liniją su Antanu Montrimavičiumi ir Ernest Naruševičiumi priešakyje.

Tačiau Akmenės garbę gina pastaruoju metu puikią formą demonstruojantis lengvasis kraštas Daniel Baslyk, puikią statistiką puolime renka šiemet taip pat NKL pirmenybėse žaidę Edgaras Preibys ir Domantas Šimaitis.

Abi komandos propaguoja gana panašų žaidimo stilių, abiejų treneriai yra jauni, ištroškę pergalių ir turintys ką įrodyti, todėl aiškaus favorito čia nėra, tad prognozuojame, kad ši serija gali užtrukti net iki penkių rungtynių, o jos nugalėtojus veikiausiai lems smulkios detalės.

Prognozė: „Raseiniai“ 3-2 „PATRIOTS“