„TOPsport-RKL“ A diviziono ketvirtfinalių apžvalga (II)

Sauliaus Čirbos

Vakar pristatėme pirmąsias dvi Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) ketvirtfinalio poras, šiandien apžvelgsime dar vieną, kuri jau rytoj pradės stipriausiųjų aštuoneto kovas.

Tauragės „Tauragė“ (4) - Plungės „Olimpas“ (5)

Tradiciškai daugiausia intrigų kelia turnyro lentelės kaimynų akistatos, tad neabejojame, kad ir šioje serijoje bus tikrai labai karšta.

Savos aikštės pranašumą turės tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį gavusi „Tauragės“ ekipa, kuri pastarąsias dvi savaites turėjo mažiau intensyvų grafiką ir galėjo ramiai ruoštis būsimai serijai.

Tuo tarpu „Olimpas“ paliko nemažai fizinių ir emocinių jėgų aštuntfinalyje, kuomet sunkioje serijoje palaužė Prienų „CBet-KKSC“ atstovus. Ar tai taps kliūtimi Plungės ekipai? O gal atvirkšiai duos daugiau naudos? Pamatysime jau greitai.

Šių komandų pasirodymą reguliariajame sezone skurė vos viena pergalė („Tauragė“ 20-10, „Olimpas“ 19-11), tarpusavio akistatose abi ekipos pasidalino po pergalę, o ir pirmąjį varžybų etapą užbaigė fantastiškomis serijomis - tauragiškiai laimėjo 7 kartus paeiliui, tuo tarpu Plungės miesto atstovai - pasiekė 8 pergales per 9 rungtynes.

Abi ekipos demonstruoja panašų puolimą (82,2-81,8), o pranašumą „Tauragė“ turi skaičiuojant praleistus taškus (77,5), tai - ketvirtas reitingas lygoje.

Vertinant taiklumą - plungiškiai taikliai meta „iš žaidimo“, bet „Tauragė“ geriau pataiko baudas.

Analizuojant statistiką toliau vėl gaunasi linksmieji kalneliai - Tauragės atstovai geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių (36,1-31,5), bet „olimpiečiai“ žymiai geriau dalinasi kamuoliu (19,5-18,9), perima daugiau kamuolių (9,9-8,7), padaro mažiau klaidų (13,9-15) ir renka daugiau komandinių naudingumo balų (91-86).

Šioje serijoje aiškaus favorito tikrai nebus, nes kiekvienose rungtynėse nugalėtoją gali lemti smulkmenos ar geriau sužaista kelių minučių atkarpa, tad daug ką lems ne tik fizinė ištvermė, bet ir charakterio tvirtumas.

Nors pirmąjį varžybų etapą „Tauragė“ baigė pademonstruodama įspūdingą formą, tačiau reguliariajame sezone buvo daug rungtynių, kuomet tauragiškių žaidimas buvo sunkiai paaiškinamas ir tai turėtų labiausiai neraminti komandos strategą Šarūną Zablockį.

Nors „Olimpo“ ekipa antroje sezono dalyje yra žymiai stabiliesnė, tačiau Plungės atstovai yra lengviau nuspėjami, nes yra labai priklausomi nuo savo starto penketuko žaidėjų ir snaiperių pasirodymo.

Tiesa, plungiškiai turi tikrą vidurio puolėją Mindaugą Tamušauską, kuris gali ne tik puikiai „centruoti“, bet ir pataikyti iš toli, o tai bus didelis pranašumas, jei „Tauragės“ ekipa įklampins „olimpiečius“ į gynybos pinkles arba jei snaiperiai ims mėtyti pro šalį.

Būtent dėl tvirtos „centro“ pozicijos šioje serijoje „Olimpas“ turės realų šansą įkąsti favoritės statusą turinčiai „Tauragės“ ekipai.

Prognozė: „Tauragė“ 2-3 „Olimpas“