„TOPsport-RKL“ A diviziono ketvirtfinalių apžvalga (I)

Sauliaus Čirbos

Jau šiandien, Kretingoje, startuoja Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) ketvirtfinalių etapas, tad nieko nelaukdami pristatome pirmųjų dviejų porų apžvalgą.

Vilniaus „RIVILE“ (1) - Kauno r. „Omega“ (8)

Pastaruoju metu intensyviausią grafiką RKL turinti „Omegos“ ekipa tik antradienį baigė aštuntfinalį, kuriame po labai dramatiškos kovos eliminavo „Biržų-KKSC“ atstovus, o jau šeštadienį legendinės komandos laukia naujas iššūkis - reguliariojo sezono nugaėtoju tapęs „Riviles“ kolektyvas.

Pirmajame varžybų etape šios komandos pasidalino po pergalę. Įdomu tai, kad dėl karantino suvaržymų, kurie sukelė problemų gaunant Ringaudų salę abejos dvikovos vyko Vilniuje.

Pirmąją po nepaprastai atkaklios kovos laimėjo vilniečiai (90:86), o štai antrojoje gana užtikrintai savo pranašumą įrodė Kauno r. ekipos  garbę ginantys krepšininkai (87:80).

Pasibaigus aštuntfinalio serijai duotame interviu „Omegos“ atstovas Gytis Brazauskas teigė, jog „Rivile“ yra gan paranki varžovė jo atstovaujamai komandai.

Ir, reikia pripažinti, jo žodžiuose yra nemažai tiesos. Pagrindinė „Riviles“ stiprybė - puikiai sukomplektuotas startinis penketas, kurį papildo perspektyviausi SKM auklėtiniai galintys įnešti daugiau energijos ir stipriai praplėsti atsarginių žaidėjų suolelį.

Visgi, jei vertintume „Omegos“ starto penketuką jis niekuom nenusileidžia varžovams, o ant atsarginių suolelio Donato Šliogerio vadovaujama ekipa paprastai turi ne ką prastesnius krepšininkus.

Galbūt vilniečiai bus pailsėję, tačiau Kauno r. atstovai bus pagavę žaidimo ritmą, tad išankstinio pranašumo tikrai neturės nė viena komanda.

Vienintelis aiškesnis pliusas vilniečių pusėje - už komandos vairo stovintis Mindaugas Noreika, kuris puikiai pažįsta kiekvieną savo auklėtinį ir sugeba tiesiog fantastiškai sustyguoti komandos žaidimą.

Tuo tarpu kitoje barikadų pusėje oficialiai komandą treniruoja Tadas Klimavičius, kuris nemažai laiko praleidžia aikštėje ir svarbiausiomis akimirkomis tikrai gali nespėti perrikiuoti komandos gretų.

Žiūrint į abiejų komandų statistiką - vilniečiai pelno daugiau taškų, tačiau „Omega“ taikliau atakuoja „iš žaidimo“, M.Noreikos auklėtiniai atkovoja kiek daugiau atšokusių kamuolių (39,6-37), tačiau „Omega“ geriau dalinasi kamuoliu (21,5-20,5).

Net vertinant komandinį naudingumo balų skaičių skirtumas tikrai nėra didelis ir tik kuklia persvara priekyje „Riviles“ kolektyvas (96,7-92,6). Pagaliau, iki šiol šios ekipos RKL pirmenybėse susitiko keturis kartus per kuriuos pasidalino po dvi pergales. Tad kaip bepažiūrėsi skaičiai rodo visišką lygybę.

Kad ir kaip būtų keista, tačiau į dvikovą stojant komandoms, kurias turnyro rikiuotėje skyrė daugybė pozicijų, akivaizdaus favorito nėra, tad veikiausiai čia nugalės tie, kas parodys didesnį norą ir kas turės daugiau motyvacijos pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Žiūrint iš šalies alkanesnė atrodo „Riviles“ ekipa, kuriai ir prognozuojame didesnę tikimybę pasiekti pergalę šioje serijoje.

Prognozė: „Rivile“ 3-1 „Omega“

Kretingos „Kretinga“ (2) - Kėdainių SC-„Ateitis“ (7)

Kadangi Kėdainių ekipa net pačiai sau netikėtai aštuntfinalio seriją laimėjo „sausu“ rezultatu 3-0 savo pasirodymą ketvirtfinalyje pradės kiek anksčiau nei kiti, o tiksliau - jau šiandien.

Nors pirmajame atkrintamųjų etape kėdainiškiai pademonstravo visą griaunantį puolimą, visose rungtynėse pelnydami bent 100 taškų, tačiau reikia prisiminti, kad SC-„Ateities“ ekipa ir praleisdavo vidutiniškai po 97,3 taško, o su tokia gynyba laimėti antrą atkrintamųjų serija paeiliui - būtų pakankamai sudėtinga.

Juolab, kad ir varžovas ketvirtfinalyje gerokai rimtesnis - antrąją vietą reguliariojame sezone užėmusi „Kretingos“ ekipa, kuriai diriguoja šią savaitę „Geriausio trenerio“ nominaciją gavęs Arimantas Mikaločius.

Maža to, pajūryje įsikūrusi komanda žaidžia mažytėje ir tikrai savos aikštės pranašumą suteikiančioje salėje, kuri visiškai neparanki prie didelių erdvių pratusiai kėdainiškių komandai.

Salės pranašumą puikiai iliustruoja reguliariojo sezono rezultatai - kovo pradžioje Kretingoje vykusią akistatoje A.Mikaločiaus auklėtiniai nušlavė varžovus nuo kelio (95:66), o štai lygiai po savaitės Kėdainių arenoje vykusioje dvikovoje gana užtikrintai savo pranašumą jau įrodė SC-„Ateities“ atstovai (89:75).

Įdomu tai, jog „Kretinga“ turi geriausią puolimo reitingą visame A divizione (90,9 tšk.), o tai turėtų dar mažiau guosti prastoką gynybą pastaruoju metu demonstruojančius kėdainiečius.

Be to, savos aikštės pranašumą turinti „Kretingos“ komanda nusileidžia varžovams vos keliose statistikos kategorijose: prasčiau pataiko baudas, blokuoja mažiau metimų, daugiau kartų prasižengia ir išprovokuoja mažiau pražangų. Viskas, visur kitur „Kretingos“ ekipa yra akivaizdi favoritė.

Tad jeigu neatsitiks nieko neįprasta, panašu, kad A.Mikaločiaus vadovaujama ekipa turėtų nutraukti ketvirtfinalio, kurio neperžengia jau keturis sezonus iš eilės, prakeiksmą ir pirmą kartą klubo istorijoje patekti tarp keturių stipriausių A diviziono komandų.

Prognozė: „Kretinga“ 3-1 SC-„Ateitis“