„TOPsport-RKL“ A diviziono atkrintamųjų starte - taškų lenktynės ir „CBet-KKSC“ akibrokštas

Sauliaus Čirbos

Šeštadienio (04 03) popietę startavo Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) A diviziono atkrintamosios varžybos ir jau pirmosios dvejos rungtynės parodė, kad čia tikrai bus labai karšta.

Savo aikštėje žaidusi Kėdainių SC-„Ateities“ (7) ekipa tikrose taškų lenktynėse atsilaikė prieš Vytauto Didžiojo universiteto (10) studentus, o štai vos į atkrintamųjų traukinį spėję Prienų „CBet-KKSC“ (12) atstovai tėškė antausį reguliariojo sezono pabaigoje fantastišką formą demonstravusiai Plungės „Olimpo“ (5) komandai.

Dar apžvelgdami aštuntfinalio poras rašėme, kad dviejų, praėjusiame sezone B divizione žaidusių komandų akistatoje, galime tikėtis intrigos ir kad nebūtų nieko nuostabaus, jei šioje serijoje reikės visų penkių rungtynių.

Jau pirmoji SC-„Ateities“ ir VDU ekipų atkrintamųjų dvikova parodė, kad šioje aštuntfinalio poroje gali būti visko.

Nuo pat pirmųjų minučių aikštėje užvirė atvira kova. Abi komandos gana lengvai rinko taškus ir džiugino per televiziją rungtynes stebėjusius savo gerbėjus.

Pirmajame kėlinuke kova aikštėje vyko taškas į tašką, o štai antrajame Kėdainių ekipai pavyko atitrūkti ir dvikovos pusiaukelėje įgyti trapią 5 taškų persvarą (49:44).

Po didžiosios pertraukos Kastyčio Kundroto treniruojami aikštės šeimininkai tęsė varžovų krepšio šturmą ir pamažu tolo nuo buksuojančių varžovų, o likus žaisti dešimt minučių įgijo dviženklį pranašumą (75:64).

Vis tik, prie sienos priremti VDU studentai nekėlė baltos vėliavos ir lemiamame kėlinuke surengė tikrą puolimo šou, kuomet vos per dešimt minučių pelnė net 39 (!) taškus. Tačiau net ir tokio montriško puolimo pergalei buvo maža.

Gynyboje visiškai subyrėję aikštės šeimininkai varžovams atsakė tuo pačiu bei pademonstravę ne ką kuklesnį puolimą per lemiamą ketvirtį pelnė net 33 taškus, išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 108:103.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė fantastišką dvikovą sužaidęs Laurynas Danielius, kuris atliko net 15 rezultatyvių perdavimų ir taip pakartojo šio sezono RKL rekordą bei pasiekė geriausią sezono rezultatą A divizione.

2021-04-03
Gvidas Rupeika 24 Taškai 37 Simonas Kriaučiūnas
Justinas Žirlys 11 Kamuoliai 11 Bartautas Blažauskas
Laurynas Danielius 15 Perdavimai 6 Rokas Ruškys
RUNGTYNIŲ KOMENTARAI
Kastytis Kundrotas, Kėdainių SC-„Ateitis“

Žaidėme su komanda, kuri bėga, meta, pataiko, tad turėjome prisitaikyti. Šiandien varžovai puikiai iš toli atakavo, laimei mes patys sužaidėme turbūt geriausias rungtynes puolime šiame sezone.

Lyginant su dvikovomis pirmajame varžybų etape labai sustiprėjusi VDU komanda yra ir jeigu ji žaistų finalo ketverte pridarytų visiems bėdų.

Pas mus taip pat yra labai stiprus penketukas, ant atsarginių suolelio turime gerą šeštąjį žaidėją, tačiau kiti krepšininkai yra silpnesni, todėl labai sudėtinga žaisti prieš daug lygiaverčių žaidėjų turinčią komandą.

Turėjome tikslą apsiginti nuo bėgimo, tačiau jo įgyvendinti nepavyko, tad stengėmis žaisti per aukštus žmones ir dėl to šįkart pavyko pasiekti teigiamą rezultatą.

Smagu seriją pradėti pergale, tačiau panašu, kad bus dar daug vargo ir sunkių dvikovų likusios serijos metu.

Airidas Nutautas, Vytauto Didžiojo universitetas

Sužaidėme neblogas rungtynes, bet tiesiog pritrūko dar kelių pelnytų taškų. Jeigu rimtai Kėdainiai pakankamai gerai pataikė, o Gvidas Rupeika apskritai tik kelis metimus prametė ir tapo tikru X-faktoriumi ir žinoma mūsų gynyba labai prasta buvo.

Pirmajame varžybų etape su Kėdainiais žaidėme du kartus ir pasiekėme dvi pergales, tačiau tuomet SC-„Ateities“ ekipa nebuvo tokios komplektacijos kaip dabar.

Tuo tarpu atkrintamosiose kėdainiškiai surinko pajėgiausią savo sudėtį ir pademonstravo tikrai puikų žaidimą.

Žinoma, mes nesigynėm, o kai kurie turbūt perdegė, nes tokio lygio atkrintamąsias žaidė pirmą kartą gyvenime.

Per likusias serijos rungtynes pirmiausia stengsimės apsiginti baudos aikštelėje, nes ten varžovai turi tikrai daug galingų žaidėjų, tad pagrindinis akcentus dabar bus mobilizuotis ten gynyboje ir pademonstruoti panašų puolimą, kokį rodėme šioje dvikovoje.

Intrigos netrūko ir kiek vėliau Plungėje vykusioje dvikovoje, kuriose susigrūmė per plauką nuo tiesioginio kelialapio į ketvirtfinalį likęs vietos „Olimpas“ ir tik paskutiniuose turuose į atkrintamąsias patekusi Prienų „CBet-KKSC“ ekipa.

Nors aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes, tačiau Pauliaus Ivanausko treniruojama Prienų komanda greitai perėmė iniciatyvą, atitrūko nuo varžovų ir dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (21:14).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „olimpiečiai“ bandė gelbėtis keisdami gynybos sistemas ir lyderius puolime. Visgi užsikirtęs snaiperių taikiklis ir neišnaudotos progos atakuojant iš arčiau neleido Plungės miesto atstovams apkarpyti turėto deficito.

Lemiamo kėlinuko pradžioje „CBet-KKSC“ ekipa įgijo 15 taškų pranašumą (57:42), tad atrodė, kad viskas šioje dvikovoje jau yra aišku.

Tačiau tuomet „Olimpo“ ekipa tarsi pabudo iš letargo miego ir pradėjo žaisti taip, kaip daugeliui jos gerbėjų yra įprasta - greitos atakos, taiklūs metimai, iš toli pataikantys visų pozicijų žaidėjai tiesiog varė į neviltį varžovų ekipą, o po įspūdingo spurto 18:2 likus pusantros minutės aikštės šeimininkai net išsiveržė į priekį (60:59)!

Tačiau tuomet savo žodį tarė puikias rungtynes sužaidęs svečių lyderis Mantvydas Gečionis, kuris pataikė du itin svarbius dvitaškius metimus ir padėjo savo ekipai susigrąžinti trapią persvarą (63:60).

Nors „Olimpas“ dar bandė gelbėtis, tačiau Žygimantas Jocys prašovė iš toli, netrukus Tomas Domarkas pametė kamuolį, o kitoje atakoje Mantas Gužys padėjo prieniškiams įgyti saugią persvarą (65:60).

Per likusį rungtynių laiką abi komandos dar apsikeitė taikliais baudų metimais, o pasigirdusi finalinė sirena paskelbė netikėtą „CBet-KKSC“ pergalę rezultatu 67:62, kuri šioje serijoje įneš tik dar daugiau spalvų ir intrigos.