„TOPsport-RKL“ A diviziono aštuntfinalių apžvalga (II)

Sauliaus Čirbos

Praėjusią savaitę apžvalgėme pirmąsias dvi aštuntfinalio poras, o šiandien pristatome likusiųjų Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) A diviziono dalyvių apžvalgas ir prognozes.

Priminsime, kad pirmuose dviejuose atkrintamųjų etapuose bus žaidžiamos serijos iki 3 pergalių, o šiuos barjerus perlipsiančios geriausios RKL komandos santykius išsiaiškins finalo ketverto turnyre.

Akmenės r. „Patriots-Cementas“ (6) - Kauno technologijos universitetas (11)

Jeigu šios poros apžvalgą būtume darę praėjusią savaitę prognozė būtų vienokia, tačiau tikra pastarųjų dienų neganda tapęs COVID-19 virusas ne tik kliudė KTU ekipą, tačiau ir galimai pakoregavo visą šios serijos eigą.

Pirmosios šios serijos rungtynės turėjo būti žaidžiamos šeštadienį (04 03), tačiau dėl studentų izoliacijos ir testavimosi pora pradės žaisti net septyniomis dienomis vėliau, t.y. balandžio 10-ąją. Ir tai, tik su sąlyga jei visi KTU nariai bus sveiki, o jų COVID-19 testai bus neigiami.

Nors bet kuriuo atveju ši situacija nėra palanki Akmenės r. komandai, tačiau per šį laiką ji gali turėti pilnavertes treniruotes ir žaisti draugiškas rungtynes, tuo tarpu Artūro Sukovo treniruojami studentai dabar sėdi užsidarę namuose, tad svarbiausias sezono kovas veikiausiai pradės būdami nepanašūs į save.

Kaip stipriai izoliacija veikia komandų formas galime pamatyti pažvelgę į LCC tarptautinio universiteto pasirodymą, kuris sezono pradžioje demonstravo visai padorią formą. Visgi Mariaus Tamolio auklėtiniams susidūrus su korona virusu, patekus į izoliaciją ir visiškai iškritus iš ritmo „briedžiai“ pirmenybes baigė patirdami net 13 pralaimėjimų iš eilės ir prarasdami vietą A divizione.

Tad labai nesinorėtų tikėti, kad dėl COVID-19 atvejo žlugs visa intriga šioje serijoje, kuri vertinant komandų pasirodymus pirmajame varžybų etape čia tikrai turėjo būti.

Šiame sezone komandos susitiko du kartus ir abu kartus pergales šventė „Patriots-Cemento“ ekipa, dvikovą svečiuose laimėdama 5 taškų (71:66), o rungtynėse savo aikštėje įveikdama varžovus ne ką didesne 6 taškų (67:61) persvara.

Beje, abejos rungtynės buvo žaidžiamos kovo mėnesį, kuomet komandos buvo pasiekusios kone „pikinę“ formą prieš atkrintamąsias.

Žemaitijos atstovai pelno kiek daugiau taškų už varžovus (80,1-79), taikliau meta tiek dvitaškius, tiek tritaškius, tiek baudų metimus.

Nors KTU studentai geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių (36,8-35,1), tačiau Akmenės r. atstovai geriau dalinasi kamuoliu (18,1-17,1) ir daro mažiau klaidų (13,8-15,9).

Tiesa, verta pažymėti, kad reguliarųjį sezoną „Patriots-Cementas“ baigė iškovodamas 6 pergales paeiliui, tuo tarpu KTU studentai - patirdami net 4 pralaimėjimus per 5 rungtynes.

Apskritai, registracijos termino pabaigose prisijungus trims NKL talentams ir treniruočių proceso bei rungtynių metu juos tinkamai apšlifavus „Patriots-Cementas“ tapo sunkiai sustabdoma jėga RKL pirmenybėse - po jų volu papuolė „Omega, kurią Vytauto Padgurecko auklėtiniai sumindė 28 taškų skirtumu (91:63), Kėdainių SC-„Ateitis“ (78:71) ir pirmojo etapo pabaigoje puikiai žaidę „LSU-Atleto“ studentai, kuriuos „patriotai“ įveikė abu kartus.

Įvertinus visas esamas aplinkybes ši serija neturėtų būti itin intriguojanti ir ilga, tad norėdami pasiekti pergalę ar pasiekti ketvirtfinalį KTU studentai turės visose rungtynėse demonstruoti geriausią savo žaidimą.

Prognozė: „Patriots-Cementas“ 3-0 KTU

Kauno r. „Omega“ (8) - Biržų „Biržai-KKSC“ (9)

Kuomet ginklus suremia reguliariajame sezone greta buvusios komandos - lauk rimtos kovos ir maksimalios intrigos.

Būtent to ir reikėtų tikėtis, juolab, kad susitinka ne tik turnyro rikiuotės kaimynės, bet ir stilistiškai kone identiškos komandos.

Abu kolektyvai pirmajame varžybų etape vertėse gana maža rotacija, abiejuose yra aiškiai išreikšti lyderiai ir mažiau žaidybinio laiko gaunantys atsarginiai krepšininkai.

Tiesa, aukštesnį reitingą turinti „Omega“ disponuoja gerokai labiau patyrusiais krepšininkais, kurie svarbiausiose sezono kovose gali įnešti tiek šalto proto, tiek protingų sprendimų lemiamais momentais.

Kita vertus, Biržų ekipoje daugiau jaunimo, kuris serijai užsitęsus veikiausiai turės daugiau jėgų ir energijos aikštėje.

Šiame sezone abejas tarpusavio dvikovas laimėjo Kauno r. atstovai, tiesa abu kartus jie pranašumą įrodė kone identiškais rezultatais kuklia trijų taškų persvara (81:78 ir 80:77).

Nors „Biržų“ garbę ginantys krepšininkai pelno daugiau taškų už varžovus (84,7-80), tačiau „Omega“ iš visų pozicijų taikliau atakuoja krepšį, atkovoja žymiai daugiau atšokusių kamuolių (37-32,7) ir atlieka ženkliai daugiau rezultatyvių perdavimų (21,5-18,9).

Beje, įdomu tai, kad RKL pirmenybėse „Omega“ varžovus iš „Biržų“ yra įveikusi net... 15 kartų iš eilės!

Pastarąjį kartą biržiečiai šventė pergalę prieš varžovus dar 2015 m. sausio mėnesį, kuomet dabartinis klubas dar vadinosi „United-Radijas Tau“ ir tuo metu buvo tarp RKL autsaiderių.

Viską įvertinus, panašu, jog Žydrūno Kačinsko ekipa nutrauks nelemtą pralaimėjimų seriją ir duos labai rimtą kovą varžovams.

Visgi „Omegos“ patirtis ir turimas savos aikštės pranašumas turėtų tapti labai svarbiu faktoriumi, kuris Kauno r. ekipai suteiks šioje poroje favoritės statusą.

Prognozė: „Omega“ 3-2 „Biržai-KKSC“