„TOPsport-RKL“ A diviziono aštuntfinalių apžvalga (I)

Sauliaus Čirbos

Jau rytoj startuoja tai, ko visi laukė nuo pat sezono pradžios, o tiksliau - Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) A diviziono atkrintamosios varžybos!

Šeštadienį kovas pradės pirmosios dvi poros, tuo tarpu kitą savaitę - kelialapių į ketvirtfinalį pradės vaikytis likusius keturios ekipos.

Pirmuose dviejuose atkrintamųjų etapuose bus žaidžiamos serijos iki 3 pergalių, o šiuos barjerus perlipsiančios geriausios RKL komandos santykius išsiaiškins finalo ketverto turnyre.

Taisyklės paprastos ir žadančios daug intrigų, tad įsitaikyte patogiai, nes oficiali čempionato svetainė rkl.lt pristato jums dvi pirmąsias aštuntfinalio poras.

Plungės „Olimpas“ (5) - Prienų „CBet-KKSC“ (12)

Turnyro rikiuotėje šias dvi komandas skyrė ištisa praraja, todėl ganėtinai sunku šioje poroje tikėtis intrigos.

Aistras gesina ir pirmojo etapo pabaigoje demonstruota komandų forma: žemaičiai reguliarųjį sezoną užbaigė laimėdami net 10 rungtynių per 12 dvikovų, tuo tarpu Prienų ekipa strigo kaip reikalas ir vos ne paskutinę minutę įšoko į atkrintamųjų traukinį.

Tiesa, žarijas įpūsti turėtų lapkričio mėnesį vykusi akistata, kuomet „CBet-KKSC“ vyrai svečiuose sugebėjo įveikti būsimą aštuntfinalio varžovę: 83:79.

Žiūrint į „sausą“ statistiką taip pat matosi gana akivaizdus „olimpiečių“ pranašumas: plungiškiai pelno daugiau taškų (82,3 - 81), kiek taikliau atakuoja iš trijų taškų zonos (35% - 34,4%), atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų, perima daugiau kamuolių ir daro mažiau klaidų.

Šiame sezone lyg Feniksas iš pelenų pakilę „Olimpo“ krepšininkai turi vieną geriausių gynėjo-vidurio puolėjo tandemų lygoje ir demonstruoja labai gerą komandinę „chemija“, kuri tapo viena pagrindinių įspūdingos pergalių serijos priežasčių.

Tuo tarpu „CBet-KKSC“ komandos pranašumas - psichologinės naštos nebuvimas, nes prieniškiai jau pasiekė pagrindinį savo tikslą - išlikti A divizione.

Jeigu Prienų ekipa sugebėtų laimėti pirmąsias serijos rungtynes Plungėje ši serija taptų sunkiai prognozuojama, kitu atveju, žemaičiai įgytų didžiulį pasitikėjimą savo jėgomis ir viską veikiausiai pabaigtų per trejas rungtynes.

Prognozė: „Olimpas“ 3-1 „CBet-KKSC“

Kėdainių SC-„Ateitis“ (7) - Vytauto Didžiojo universitetas (10)

Ši pora yra unikali, nes abi aštuntfinalyje kovojančios ekipos praėjusiame sezone žaidė B divizione ir dėl COVID-19 pandemijos nutraukus sezoną gavo bilietą į elitinį divizioną kaip dvi stipriausios reguliariojo sezono komandos.

Didelė tikimybė, kad būtent šios ekipos būtų žaidusios B diviziono finale, kuriame stipriausiąją išaiškintų vos vienerios rungtynes.

Šiemet abu kolektyvai susidūrė jau pirmajame atkrintamųjų etape ir dabar ilgoje serijoje galės išsiaiškinti, kuris jų yra vertesnis žengti į kitą varžybų etapą.

Iki šiol RKL pirmenybėse šie klubai susitiko penkis kartus iš kurių 3 pergales šventė VDU studentai, 2 kartus savo pranašumą įrodė „Ateities“ krepšininkai.

Įdomu tai, kad šiame sezone abejas tarpusavio dvikovas laimėjo Arūno Juknevičiaus treniruojama studentų komanda, tad kėdainiškiams tai turėtų tapti papildoma motyvacija kovojant dėl bilieto į ketvirtfinalį.

Studentai taikliau už varžovus meta tiek dvitaškius, tiek tritaškius, tiek baudų metimus, taip pat atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų, perima daugiau kamuolių ir padaro mažiau klaidų.

Vis tik, Kėdainių atstovai atkovoja žymiai daugiau atšokusių kamuolių (37-33,1) ir renka kiek daugiau komandinių naudingumo balų.

Dar vienas studentų pranašumas - žymiai ilgesnis atsarginių suolelis ir didesnis treniruočių kiekis, kuris talento stoką paslepia po geresniu komandiniu žaidimu.

Apskritai, bus įdomu stebėti šių komandų akistatą, nes SC-„Ateitis“ turi nepaprastai talentingą starto penketuką, tuo tarpui studentai daug ką daro per greitį, jaunatviškumą ir emocijas.

Intrigų čia bus daug ir tikrai neturėtų būti nieko nuostabaus, jei serija užsitęs iki penkių rungtynių.

Prognozė: SC-„Ateitis“ 3-2 VDU