„Tauragės“ klubas atsinaujina: sezoną pasitinka su nauju trenerių štabu

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Tauragė“
Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Tauragė“
Saulius Čirba

Vietinis Tauragės krepšinio klubas – nuolatinis kandidatas į RKL A diviziono prizines vietas. Kviečiame pažvelgti į šią komandą iš arčiau.

Netrūko nei džiaugsmo, nei nusivylimo

Praėjęs 2021-2022 m. RKL sezonas Tauragės „Tauragei“ buvo gana sėkmingas, tačiau itin nepastovus. Ketvirtąją vietą A diviziono bendrojoje įskaitoje užėmusios tauragiškių komandos vadovas Aivaras Skarbalius teigia, kad toks rezultatas kelia dvejopus jausmus.

„Praėjęs sezonas buvo permainingas, geras atkarpas keitė prasti pasirodymai ir taip bangavome iki pabaigos, nerasdami paaiškinimo, kodėl šita komanda turi du tokius skirtingus veidus“, – pasakoja jis.

Sezono tikslą – finalo ketvertą – „Tauragė“ pasiekė, tačiau tai komandos pilnai netenkina.

„Niekas į finalo ketvertą nevažiuoja užimti ketvirtos vietos. Pusfinalyje gavę gerą pamoką, rungtynes dėl trečiosios vietos pralaimėjome labai apmaudžiai. Taigi sezoną vertiname neblogai, bet rezultatas finalo ketverte paliko kartėlio jausmą“, – atvirauja komandos vadovas.

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Tauragė“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Tauragė“

Verta kovoti iki galo

„Kiekvienais metais kažko išmokstame, – sako A. Skarbalius. – Kartais pamokos būna labai skaudžios, o kartais ir malonios.“ Viena iš malonių pamokų tauragiškiams amžiams primins, kad niekada nevalia pasiduoti. Šią pamoką jie išmoko dvikovoje su Raseinių „Raseiniais“. Ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių „Tauragė“ buvo bepralaiminti rezultatu 0-2, tačiau atsitiesė ir išplėšė pergalę.

„Mūsų ketvirtfinalio serija su Raseiniais papuošė visos lygos „playoffus“. Žinoma, žaidžiant svečiuose ir pralaimint 0-2, galiausiai seriją laimėti yra malonu“, – tikina komandos vadovas.

Tauragės klubo kovą dar labiau apsunkino žaidėjų negalavimai.

„Serijos metu net neturėjome normalių treniruočių, nes pusė komandos negalėjo jose dalyvauti dėl sveikatos problemų. Laimėjome, nes ši serija buvo viso mūsų sezono atspindys – prisidirbome serijos pradžioje, o tuomet kilome kaip feniksas iš pelenų, parodydami tikrąjį savo pajėgumą“, – pasakoja A. Skarbalius. Pasak jo, ši pergalė puikiai atitinka ekipos psichologinį nusiteikimą.

„Svarbiausia neišskysti sunkiais momentais, o visą patirtį kaupti ir ją panaudoti ateityje. Tą ir stengiamės daryti kaip organizacija.“

Nostra.lt-RKL A div. dvikova:  „Tauragė“ - „Rivile“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Tauragė“ - „Rivile“

Į naują sezoną – su pokyčiais

Artėjantį 2022-2023 m. RKL sezoną „Tauragės“ klubas pasitinka gerokai pasikeitęs. Komandos vadovas teigia, kad visa komanda su nekantrumu ir susidomėjimu laukia sezono pradžios.

„Nekantriai laukiame pirmųjų treniruočių, bus tikrai įdomu pamatyti, kaip atrodys naujas komandos veidas“, – sako A. Skarbalius. Komandos vadovas atskleidė ženklius trenerių štabo pokyčius.

„Į aukštesnį lygį dirbti išėjusį Šarūną Zablockį vyr. trenerio poste pakeitė du metus jo asistentu dirbęs Stefan Hendriks, o asistento pareigas pradeda eiti karjerą baigęs ilgametis komandos kapitonas Tadas Rapolavičius“, – pasakoja A. Skarbalius.

Taip pat įvyko nemažai pokyčių tarp žaidėjų, todėl komandos vadovas skatina gerbėjus sekti naujienas klubo socialinių tinklų paskyrose.

Nostra.lt-RKL A div. dvikova:  „Tauragė“ - „Rivile“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Tauragė“ - „Rivile“

Vienybė – raktas į pergalę

Pasak „Tauragės“ komandos vadovo, pasikeitusi komandos sudėtis neleidžia nustatyti konkrečių tikslų, tačiau klubo ambicijos nemažėja.

„Galbūt dar anksti kalbėti apie tikslus, tuo labiau kad nėra aiškios ir varžovų sudėtys“, – teigia A. Skarbalius. – Bet mes tikrai ne olimpiniu principu – dalyvauti – vadovaujamės, todėl tikimės sirgalius nudžiuginti trečiu iš eilės finalo ketvertu.“

Kertinė klubo vertybė – vienybė. Komandos vadovas tikina, kad visi nariai yra vienodai svarbūs ir reikalingi pergalėms siekti.

„Jau daug metų turime šūkį #vienakomanda ir siekiame, kad tai būtų ne tik eilinis lozungas. Kiekvieną žmogų, kuris ateina dirbti ir atstovauti mūsų klubui, vertiname ir stengiamės, kad visiems ginti „Tauragės“ vardą būtų garbė – taip lipdome bendram tikslui suspaustą kumštį.“

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Tauragė“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Tauragė“