Sėkminga „Patriots“ ir „Grafų Furniture“ komandų atkrintamųjų pradžia - A diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: VDU - „Patriots“

Kovo 23 dieną Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos dvi aštuntfinalio kovos. „Grafų Furniture“ namų aikštelėje atlaikė Kėdainių SC šturmą, o „Patriots“ nurungė reguliariajame sezone aukštesnę poziciją užėmusius „Biržus“.

Kuršėniškiai sėkmingai pradėjo atkrintamąsias

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ namuose rezultatu 79:74 (23:24, 19:11, 20:22, 17:17) artimoje dvikoje palaužė Kėdainių sporto centro ekipą. „Grafų Furniture“ pasibaigus reguliariam sezonui turnyrinėje lentelėje užėmė 7-ą vietą, o Kėdainių sporto centras – 10-ą.

Akivaizdžių lyderių pirmajame ketvirtyje nebuvo – komandos kovojo artimai. Antrojo kėlinio viduryje „Grafų Furniture“ sužaidė epizodą 14:2 ir priartėjo prie dviženklio pranašumo (42:33). Jį kėdainiškiai po ilgosios pertraukos sumažino iki 2 taškų (42:40).

Iki pat rungtynių pabaigos pirmavo kuršėniškiai, bet skirtumas buvo nepastovus – svyravo tarp 3 ir 12 taškų. Pastarąjį aikštelės šeimininkai pasiekė ketvirtojo kėlinio pradžioje (69:57), bet į tai Kėdainių SC krepšininkai atsakė atkarpa 2:10 (71:67). Paskutinėse minutėse svečiai kvėpavo „Grafų Furniture“ ekipai į nugarą, tačiau rezultato nepersvėrė ir turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Kuršėnų miesto komandoje geriausiai pasirodė Edvinas Daunys, kuris per 34 minutes pelnė 17 taškų (6/12 dvit., 1/2 trit., 2/6 baud.), atkovojo net 15 kamuolių, išprovokavo 5 varžovų pražangas bei surinko 21 naudingumo balą.

Ignas Bilinskas išsiskyrė Kėdainių sporto centro ekipoje. Žaidėjas per 33 minutes pelnė 19 taškų (6/14 dvit., 2/2 trit., 1/3 baud.), atkovojo taip pat net 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir užsidirbo 30 naudingumo balų.

2023-03-23
Titas Pažarauskas 19 Taškai 19 Laurynas Danielius
Edvinas Daunys 15 Kamuoliai 15 Ignas Bilinskas
Gražvydas Mockus 4 Perdavimai 2 Laurynas Danielius

Martynas Linkevičius vedė „Patriots“ į pergalę

Akmenės r. „Patriots“ išvykoje rezultatu 83:76 (14:17, 18:35, 17:22, 17:19) palaužė aukštesnėje pozicijoje reguliarųjį sezoną užbaigusius BC „Biržus“. Atsakomosiose rungtynėse „Patriots“ namuose priims biržiečius jau rytoj, šeštadienį.

Rungtynės prasidėjo kova taškas į tašką, po kurios akmeniškiai antrajame kėlinyje staiga šovė į priekį – per 10 minučių pelnė 35 taškus, kol varžovai įmetė tik 17. Iki ilgosios pertraukos „Patriots“ susikrovė 16 taškų pranašumą (47:31).

Antrojoje rungtynių pusėje „Biržai“ nebeleido priešininkams didinti persvaros, tačiau jos nesumažino. Tik ketvirtojo kėlinio viduryje biržiškiai grįžo į kovą (71:66), tačiau neilgam – netrukus iki dviženklio skaičiaus išaugęs „Patriots“ pranašumas garantavo akmeniškių pergalę.

Arti dvigubo dublio buvęs Martynas Linkevičius surengė fantastišką pasirodymą ir į „Biržų“ krepšį per 40 minučių pelnė 23 taškus (5/7 dvit., 3/6 trit., 4/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai biržiečių gretose pasirodė Vytautas Saulis, per 39 minutes pelnęs 22 taškus (9/14 dvit., 1/2 trit., 1/4 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbęs 21 naudingumo balą.