Savaitgalį paaiškėjo „TOPsport“ taurės 2021 poros (atnaujinta)

Savaitgalį Regionų krepšinio lygoje („TOPsport-RKL“) buvo sužaistos dar 22 rungtynės, po kurių paaiškėjo šešiolika B diviziono komandų kovosiančių dėl pirmą kartą organizuojamos „TOPsport“ taurės trofėjaus.

Prieš sezoną vykusiame RKL komandų vadovų pasitarime buvo nuspręsta, kad dėl visą pasaulį apėmusios COVID-19 pandemijos 2020-2021 m. sezone B diviziono ekipos žais trumpesnį čempionatą.

Tad siekiant bent iš dalies kompensuoti rungtynių trūkumą buvo nuspręsta įsteigti taurės turnyrą, kuriame vieno minuso sistema kovotų 16 stipriausių pirmojo rato ekipų.

Deja, koronavirusas, saviizoliacijos taisyklės ir įvestas karantinas gerokai sujaukė tvarkaraštį, tad RKL Vykdomajam komitetui teko iš naujo tvirtinti patekimo į „TOPsport“ taurės turnyro tvarką.

Išanalizavus situaciją turnyro lentelėje ir komandų tvarkaraštį, buvo nuspręsta palaukti sausio 24 d., kuomet A grupės ekipos bus viena su kita sužaidusios po vieną kartą ir taip užbaigusios I rato kovas bei pagal anksčiau numatytą tvarką turnyro rikiuotėje išsidėstys nuo 1 iki 9 pozicijos.

Tuo tarpu B grupės situacija buvo gerokai painesnė, nes čia komandos sužaidusios labai skirtingą rungtynių skaičių. Todėl nutarta ekipas išreitinguoti ne pagal iškovotas pergales, o pagal didesnį laimėtų rungtynių procentą.

Tad pasibaigus savaitgalio kovoms komandos abejose grupėse išsidėstė taip:

A grupė

1. Jurbarko „Jurbarkas“ 8-0
2. Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ 7-1
3. Pakruojo „Pakruojo SC-Lygūmų ŽŪB“ 6-2
4. Šiaulių KA „Saulė-SG“ 5-3
5. Kupiškio KK „Kupiškis“ 4-4
6. Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ 2-6
7. Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ 2-6
8. Gargždų „Gargždai-2“ 1-7
9. Raseinių „Raseiniai-KKSC“ 1-7


B grupė

1. Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ 11-1 91,7%
2. Kauno „Žalgiris-3“ 6-1 85,7%
3. Anykščių KKSC-„Elmis“ 7-4 63,6%
4. Alytaus SRC-„Dzūkija“ 3-2 60,0%
5. Vilniaus „Rytas-MRU-VKM“ 5-4 55,5%
6. Kaišiadorių „Savingė“ 3-3 50,0%
7. Jonavos „CBet-2“ 4-7 36,4%
8. Lietuvos kurčiųjų sporto klubas 1-9 10,0%
9. Ignalinos „Vilkakalnis“ 1-9 10,0%
10. Marijampolės sporto centras 0-1 0,0%


Tad šešiolika pajėgiausių pirmojo rato B diviziono ekipų suformavo tokį „TOPsport“ taurės atkrintamųjų medį:

Visuose etapuose bus žaidžiama vieno minuso principu, o nugalėtojas paaiškės kovo viduryje vyksiančiame finalo ketverto turnyre. Numatoma, kad „TOPsport“ taurės kovos startuos jau kitą savaitgalį.

Įdomu tai, jog taurę iškovojusi komanda džiaugsis ne tik trofėjumi, tačiau ir turės išskirtinį šansą pakovoti dėl vietos kito sezono A divizione.

Jeigu turnyrą laimės komanda nežaisianti didžiajame B diviziono finale, pasibaigus 2020-2021 m. čempionatui ji sužais papildomas rungtynes su jį pralaimėjusia ekipa ir, pergalės atveju, nugvelbs bilietą į A divizioną.

Jei „TOPsport“ taurę iškovos viena iš komandų vėliau žaisiančių B diviziono finale, tuomet nepriklausomai nuo jo baigties abi iškovos bilietą į A divizioną.

***

Paskelbus atkrintamųjų poras paaiškėjo, kad Lietuvos kurčiųjų sporto klubas atsisako dalyvauti turnyre, o kadangi neatsirado komandos, kuri galėtų užimti šios ekipos vietos Jurbarko „Jurbarkui“ aštuntfinalyje atiteko pergalė be kovos 20:0.

Taip pat dėl šio trofėjaus atisakė kovoti Gargždų „Gargždų-2“ komanda, tačiau jos vietą sutiko užimti Raseinių „Raseinių-KKSC“ kolektyvas, kuris aštuntfinalyje kausis su Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ atstovais.