Savaitgalį – monstriškas „Perlo“ snaiperių pasirodymas ir dvi Vilkaviškio ekipos pergalės (foto)

Elijaus Kniežausko

Savaitgalį Malsena-Regionų krepšinio lygoje (RKL) įvyko vos penkerios rungtynės, tačiau įdomių akcentų jose buvo gal net daugiau nei pilname ture. Tauragėje vykusioje lyderių dvikovoje užfiksuotas monstriškas tritaškių pataikymas, Marijampolėje – triuškinamas rezultatas, o Gargžduose žiūrovai išvyko savo numylėtinių – pergalę po pratęsimo. Tad apie viską iš eilės.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Sekmadienio popietę Tauragėje susikovė dvi iki tol pralaimėjimų nepatyrusios ekipos vietos „Tauragė“ ir Vilkaviškio „Perlo“ (3-0) komanda.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Jau pačioje dvikovos pradžioje aikštės šeimininkai patyrė smūgį, kuomet sužaidus pusantros minutės skausmingą traumą patyrė jų lyderis Ignas Juškevičius.

Netekus pagrindinio žaidėjo tauragiškiai nekėlė baltos vėliavos, tačiau juos parbloškė tiesiog neįtikėtinas „Perlo“ snaiperių pasirodymas. Vien pirmajame kėlinuke svečiai pataikė 7 iš 9 tritaškių, o įpusėjus dvikovai Vilkaviškio atstovų sąskaitoje buvo 12 taiklių metimų iš 16 bandymų (75% taiklumas) ir įgyta triuškinama 17 taškų persvara (50:33).

Nors po didžiosios pertraukos „Perlo“ snaiperiai ėmė šaudyti tuščiais šoviniais, tačiau tai nesutrukdė svečiams diktuoti savo sąlygų.

Aikštės šeimininkai pramesdavo iš patogių padėčių, dažnai strigdavo varžovų gynyboje, o tuo pasinaudoję „Perlo“ krepšininkai dar labiau nutolo ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė netikėtai lengvą pergalę rezultatu 89:65.

Nugalėtojų ekipos treneris Kęstutis Juozaitis džiaugėsi pergale, tačiau nedrįso prognozuoti, kurią vietą jo vadovaujama ekipa užims pavasarį: „Lengvai nesitikėjome, tačiau laimėti -  tikrai tikėjomės. Manau pergalę pasiekti padėjo užsivedimas ir tinkamas nusiteikimas.

Šiemet debiutuojame A divizione, kur spėjome sužaisti jau trejas rungtynes ir iškart matome, kad komandos čia žymiai stipresnės. Ar įmanoma pakartoti „Lūšies“ ekipos pasiekimą, kuri atėjus iš  B diviziono iškart iškovojo aukso medalius?

Nežinau. Bus matyt. Čia jau priklausys nuo to, kaip sužaisime reguliariajame sezone ir kelintą vietą ten užimsime. Nes atkrintamosiose yra atkrintamosios. Ten jau priklausys ar visi komandos nariai bus sveiki, kaip bus kolektyvas sulipęs ir nuo daugelio kitų dalykų.“

Tuo tarpu „Tauragės“ strategas Karolis Abramavičius teigė: „Pagrindinė pralaimėjimo priežastis – nesusikalbėjimas kelių žmonių gynyboje pirmoje dvikovos dalyje.

Buvome susitarę neleisti varžovams atakuoti iš tritaškių zonos, tačiau nesužiūrėjome „Perlo“ snaiperių, o tai lėmė jų labai gerą pradžią, o toliau jau mus pavedė gynyba.

Manau, kad šiemet yra daug stiprių komandų, prieš kuriuos bus labai įdomu žaisti, tad šiemet RKL yra sunkiai prognozuojama.

Kalbant apie sezono tikslus – juos turime, tačiau pasiliksime juos sau, o man svarbiausia, kad kiekvieną kartą komanda eitų rungtynes kaip į karą ir kautis iš visų jėgų.“

SNAIPERIAI. Pirmą savaitgalio pergalę „Perlo“ ekipa šventė šeštadienį, kuomet savo aikštėje 89:74 palaužė Ukmergės „Olimpo“ (0-1) atstovus.

Šioje akistatoje pirmais smuikais taip pat griežė aikštės šeimininkų snaiperiai, kurie pataikė 10 tolimų metimų iš 20 (50% taiklumas).

Tad per dvi savaitgalio dienas Vilkaviškio ekipa varžovų krepšį iš toli atakavo įspūdingu 57,5% taiklumu įmesdama net 23 tritaškius iš 40 bandymų!

PRIREIKĖ PRATĘSIMO. Daugiausia intrigos šeštadienio vakarą sulaukta Gargžduose, kur vietos „Gargždų-Led Head“ (1-0) tik po 45 minučių kovos palaužė Kėdainių SC „Ateities-Balticum“ (0-1) atstovus.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavo Kėdainių atstovai, kurie antrojo kėlinuko pradžioje buvo įgiję triuškinamą 13 taškų pranašumą (23:10).

Vis tik, kantrus darbas gynyboje, protingai judantis kamuolys puolime bei svarbiomis akimirkomis pelnyti taškai leido aikštės šeimininkams pavyti varžovus, išplėšti pratęsimą ir papildomos atkarpos metu įrodyti savo pranašumą – 82:75.

LENGVAI. Didžiausią savaitgalio pergalę šventė Radviliškio „Radviliškio-ŠSPC“ (2-0) komanda, kuri dvikovoje svečiuose net 64 taškų skirtumu rezultatu 120:56 palaužė RKL debiutantę Marijampolės ŽSM-„Kalstatos“ (0-1) ekipą.

Nors rezultatas atrodo nepadorus, tačiau įvertinus faktą, jog marijampoliečių ekipą sudaro itin jauni daugiausia vos 14-os sulaukę krepšininkai, galima sakyti, kad ŽSM atstovai tikrai garbingai priešinosi vienai stipriausių B diviziono komandų.

ANTRA IŠ EILĖS. Šeštadienį antrą pergalę iš eilės šventė ir turnyro rikiuotės viršutinėje dalyje įsitvirtino Kauno „Atleto-LSU“ (2-0) komanda, kuri tik po atkaklios kovos 78:73 įrodė savo pranašumą prieš Akmenės r. „Patriots-Cemento“ (0-2) ekipą.

Susitikimo pradžioje svečių komanda bandė diktuoti savo sąlygas ir sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (19:15). Tačiau antrajame kėlinuke Rolando Alijevo treniruojami „Atleto-LSU“ krepšininkai pabudo iš letargo miego, perėmė iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi apčiuopiama 8 taškų persvara (42:34).

Po didžiosios pertraukos „Atleto-LSU“ vyrai tęsė varžovų krepšio šturmą ir sulig kiekviena minute didino savo persvarą, kuri kėlinuko pabaigoje pasiekė dviženklę ribą (61:48).

Nors dvikovos pabaigoje „Patriots-Cemento“ ekipa bandė šturmuoti varžovų krepšį, tačiau aikštės šeimininkai gana lengvai išsaugojo turėtą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai RKL čempionate šventė antrą pergalę iš eilės.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą iškovojo „Radviliškio-ŠSPC“ garbę ginantis Paulius Tamoliūnas, kuris dvikovoje su Marijampolės ŽSM-„Kalstatos“ jaunimu pelnė 25 taškus, atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 40 naudingumo balų.