Sausai: lagaminus į finalo ketvertą kraunasi „Omega“ ir „Jurbarkas-Karys“

„Rivile“ išlygino serijos rezultatą.
Saulius Čirba/RKL

Nostra.lt-Regionų krepšinio lygoje bilietus į A diviziono finalo ketvertą, vyksiantį Prienuose, užsitikrino pirmosios dvi komandos. Jomis tapo Kauno r. „Omega“ ir Jurbarko „Jurbarkas-Karys“, tuo tarpu dėl paskutinių dviejų kelialapių kovas tęsia keturios ekipos.

Serijas užbaigė sausai

Galingą pasirodymą trečiosiose serijos su Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ rungtynėse surengęs Tadas Klimavičius išvedė savo komandą į Nostra.lt-RKL pusfinalį. T. Klimavičiaus atstovaujama Kauno r. „Omega“ savo žiūrovų akivaizdoje 78:61 įveikė suvalkiečius ir seriją laimėjo sausai – 3:0.

Kauniečiai į priekį pabėgo pirmojo kėlinio pabaigoje, kai laimėjo minutės atkarpą 8:0 ir susikrovė aštuonių taškų persvarą (26:18). Nors Igno Dirdos ir Jauniaus Davniuko pastangomis „SC-Ataka“ dar buvo priartėjusi per vieną metimą, „Omega“ neprarado iniciatyvos ir padidino skirtumą iki vienuolikos (48:37).

Trečiajame kėlinyje Kauno r. ekipa ir toliau didino savo atstumą nuo varžovų, kuris vienu metu pasiekė 16 taškų, o ketvirtasis ketvirtis tebuvo formalumu.

Šiame susitikime T. Klimavičius pelnė 18 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus. „SC-Atakai“ Gytis Asačiovas pelnė 15, 13 pridėjo Domantas Senda.

Šioje serijoje „Omega“ pademonstravo geležinę gynybą, varžovams vidutiniškai leisdami pelnyti viso labo po 60 taškų per rungtynes.

„Omegos“ varžovais pusfinalyje bus „Jurbarkas-Karys“. Nemuno miesto atstovai trečiosiose serijos rungtynėse 72:67 palaužė Plungės „Olimpą“ ir seriją, kaip ir „Omega“, laimėjo sausai.

Povilo Valaičio auklėtiniai tris kėlinius visiškai kontroliavo žaidimą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo saugų 17 taškų pranašumą, o likus žaisti tris minutes komandas vis dar skyrė 15 taškų. Tačiau tuomet plungiškiai spurtavo 11:1 ir sumažino atsilikimą iki penkių. Vis tik laiko olimpiečiams nepakako – „Jurbarkas-Karys“ įsirašė trečiąją pergalę serijoje.

„Visos trys serijos rungtynės mums buvo sunkios, negražios. Ir šiandien, kai atsiplėšėme dešimčia taškų... viena klaida ir Plungė grįžta į rungtynes. Visą seriją žaidėme kaip lygūs su lygiais, nors turnyrinė lentelė rodo visai ką kitą. Aišku, smagu, kad laimėjome seriją ir patekome į finalo ketvertą, čia buvo mūsų planas minimum. Pusfinalyje laukia „Omega“, kietas riešutėlis“, - po pergalės kalbėjo „Jurbarko-Kario“ treneris Povilas Valaitis.

Nepaisant pralaimėtos serijos, Plungės „Olimpo“ strategas Alidas Žukauskas džiaugėsi savo krepšininkais. „Reikia pasidžiaugti mano žaidėjų parodytu kovingumu. Turėjome daug problemų, bet kovėmės. Rokas Kreišmontas parodė gerą žaidimą – jis yra jaunimo rinktinės kandidatas ir labai sparčiai tobulėja. Kol kas sunku kalbėti apie kitą sezoną – daug kas priklausys nuo dabartinių žaidėjų ir mūsų finansų.“

Nugalėtojams Lukas Žukauskas pelnė 17 taškų, 15 pridėjo Arturs Pelšs. „Olimpui“ 20 taškų surinko Rokas Kreišmontas.

„Tauragė“ išsigelbėjo svečiuose

Savo ruožtu namuose seriją uždaryti galėjusi „Raseinių“ ekipa to nepadarė. Raseiniškiai trečiosiose serijos rungtynėse 75:78 nusileido „Tauragei“ ir serijos rezultatas tapo 2:1.

Raseiniškiai užtikrinčiau pradėjo susitikimą ir laimėjo pirmąjį ketvirtį, o susikrautą pranašumą išlaikyti jiems pavyko iki pat 34-osios minutės. Tačiau tuomet „Tauragė“ truktelėjo į priekį, pelnydami 8 taškus be atsako ir įgijo penkių taškų persvarą, kurią išsaugoti pavyko iki pat rungtynių pabaigos.

Tauragiškius į pergalę vedė Gytis Mačionis, pelnęs 23 taškus, realizuodamas 11 dvitaškių iš 12 bandymų. 19 taškų nugalėtojams pridėjo Kristupas Lukošius.

„Raseiniams“ 16 surinko Šarūnas Dambrauskas, 14 taškų surinko Jonas Levickas ir Antanas Montrimavičius.

Šeimininkams pritrūko solidesnio atsarginių žaidėjų indėlio – nuo suolo kilę krepšininkai pelnė tik 19 taškų, iš jų 14 surinko A. Montrimavičius. Tuo tarpu „Tauragės“ atsarginiai žaidėjai surinko 44 taškus.

Ketvirtosios serijos rungtynės po Šv. Velykų vyks Tauragėje.

„Rivile“ pasiekė revanšą

Pralaimėjimą pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse patyrusi Vilniaus „Rivile“, panašu, ne juokais įpyko. Sostinės krepšininkai Kėdainiuose 77:63 įveikė vietos „SC-Ateitį“ ir išlygino serijos rezultatą.

Tiesa, galutinis rungtynių rezultatas ne visiškai atspindi įvykius aikštelėje – „Rivile“ dominavo tiek puolime, tiek gynyboje, o likus žaisti tris minutes komandas skyrė net 26 taškai (75:49). Tomas Purlys rungtynių pabaigoje leido pasireikšti savo antrojo penketo krepšininkams, o paskutinę rungtynių atkarpą 14:2 laimėję kėdainiškiai kiek sušvelnino galutinį rezultatą.

Vilniečiams 15 taškų surinko Vaidotas Jatulevičius, 12 taškų pridėjo Justas Sinica. „SC-Ateities“ ekipai 16 taškų pelnė Laurynas Danielius.

„Rivilei“ šiame susitikime pavyko visiškai neutralizuoti rezultatyviausią varžovų krepšininką Roką Ūzą. Vidutiniškai po beveik 20 taškų renkantis dvimetrinis puolėjas šiandien iš žaidimo pataikė vos dukart iš keturiolikos bandymų ir savo pasirodymą baigė su 5 taškais.

Trečiasis serijos mačas po švenčių bus žaidžiamas sostinėje.