RKL savaitės apžvalga: pavogta šventė ir garbingų svečių vizitas Kupiškyje

Rungtynėse Kupiškyje viešėjo LKF ir RKL vadovai.
Saulius Čirba/RKL

Šeštoji šio sezono Regionų krepšinio lygos (RKL)  savaitė pažymėta fantastiškais individualiais pasirodymais, naujo sporto centro Kaune atidarymu ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovų vizitu Kupiškyje.

Šventės vagystė Kaune

Iš lentelės dugno išsiropštė Kauno technologijos universiteto komanda, o tai padarė ne juokais sugadindami šventę Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenei.

Trečiadienį VDU vyko naujojo, Valdo Adamkaus vardo sporto centro atidarymas, o šventės akcentu tapo Regionų krepšinio lygos rungtynės. Renginio programoje buvo numatyta viskas, tik ne KTU akibrokštas.

2021-11-17
Erikas Stulpinas 18 Taškai 19 Žygimantas Kerza
Erikas Stulpinas 11 Kamuoliai 8 Žygimantas Kerza
Titas Matevičius 7 Perdavimai 6 Rokas Kabašinskas

Rungtynes įžangine kalba pradėjo aktorius Andrius Žiurauskas, o į sporto centro istoriją pirmasis įsirašė KTU krepšininkas Saulius Grigas, pelnęs pirmuosius oficialius taškus naujutelaičiame komplekse. Sėkminga rungtynių pradžia įkvėpė KTU vyrukus ir jie pirmavo visą pirmąjį kėlinį.

Lygiame antrajame kėlinyje į priekį atitrūkti bandė VDU krepšininkai, vienu metu įgiję šešių taškų persvarą (35:29), tačiau iki pertraukos išsaugojo tik pusę jos (40:37).

Trečiąjį kėlinį KTU pradėjo spurtu 8:0 (40:45) ir iniciatyvos iš savo rankų nepaleido iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio, o persvara pasiekė net 21 tašką (50:71).

Kaip tik tada savo žodį tarė Titas Matevičius. Jis per 4 minutes smeigė penkis tolimus metimus, o skirtumas ištirpo iki 5-ių (69:74), tačiau KTU krepšininkai nepalūžo ir išsaugojo pergalę savo rankose – 81:74.

Žiūrėkite VDU ir KTU rungtynių galeriją!

Už 17 taškų pelniusį T. Matevičių rezultatyviau šeimininkų gretose žaidė tik Erikas Stulpinas, surinkęs 18. Jis pridėjo ir 11 atkovotų kamuolių bei buvo naudingiausias savo komandoje.

KTU į priekį vedė Žygimantas Kerza, surinkęs 19 taškų ir 28 naudingumo balus.

„Nuvilia tik tai, kad nepavyko išsaugoti susikrautos persvaros, bet pergalė yra pergalė. Žinojome, kad VDU turi stiprių individualių krepšininkų, tad bandėme atsakyti teigiama emocija ir energija. Manau, kad mums tai pavyko“, – po pergalės kalbėjo KTU strategas Lukas Šimkus.

„Labiausiai pikta, kad šiandien nesikovėme. Aš prieš rungtynes savo vyrams sakiau, kad jeigu tu esi lėtesnis, tada galbūt fiziškai stipresnis, gali nusistumti varžovą, o jeigu esi silpnesnis, greitesnis – tai apibėk. Galų gale, gali įveikti varžovą gudrumu, gali išnaudoti komandines pražangas. Tai jei mes nesurenkame penkių pražangų per kėlinį, o varžovai mums meta laisvi iš po krepšio... Tai gal charakterio trūksta?“, – po nesėkmės retoriškai klausė VDU vyriausiasis treneris Arūnas Juknevičius.

Sėkmingo pasirodymo ir pirmosios pergalės įkvėpti KTU krepšininkai savo jėgą pademonstravo šeštadienį, kai savo namų arenoje 106:67 sutriuškino LCC Tarptautinio universiteto vaikinus. Klaipėdiečiams nepadėjo ir puikias rungtynes sužaidęs legionierius iš Zambijos Wamulundi Simwinga – jis pelnė 23 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Afrikiečio pasirodymas galėjo būti dar galingesnis, tačiau ranka drebėjo atakuojant nuo baudų metimo linijos, kur W. Simwinga pataikė tik 3 metimus iš 11.

2021-11-20
Ainaras Budginas 24 Taškai 23 Wamulundi Simwinga
Elvinas Antanaitis 8 Kamuoliai 11 Wamulundi Simwinga
Rokas Kabašinskas 7 Perdavimai 2 Gleb Kopantsev

KTU vyrukus į pergalę vedė Ainaras Budginas pelnęs 24 taškus, o visa komanda fantastiškai atakavo iš toli – kauniečiai pataikė net 15 tolimų metimų iš 30-ies. LCC krepšininkams tai buvo jau 9 pralaimėjimas iš eilės.

„Olimpų“ vargai ir sužibėjusi „Ataka“

Sėkmingas savaitgalis buvo ir A diviziono debiutantams, Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ krepšininkams. Pastarųjų laukęs dviejų „Olimpų“ iššūkis neišgąsdino – Jauniaus Davniuko vedama komanda iškovojo dvi pergales ir turnyro lentelėje pakilo iki šeštosios pozicijos.

Suvalkiečiai penktadienį namuose 78:68 įveikė Plungės „Olimpo“ krepšininkus, o šeštadienį išvykoje 81:55 sutriuškino Ukmergės „Olimpo“ vyrus.

2021-11-19
Jaunius Davniukas 26 Taškai 16 Žygimantas Jocys
Paulius Gvazdaitis 11 Kamuoliai 15 Rokas Paulauskas
Gytis Asačiovas 6 Perdavimai 4 Modestas Jurkaitis

Penktadienio rungtynėse J. Davniukas pelnė 26 taškus ir atkovojo 10 kamuolių bei surinko 24 naudingumo balus, o šeštadienį iš Utenos kilęs krepšininkas savo kraitį papildė 13 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

Ukmergiškiai šio savaitgalio rungtynėse buvo priversti verstis be savo lyderio Igno Lukošiaus, o tai komandai kainavo du pralaimėjimus – „Olimpas“ suklupo ir rungtynėse namuose, ir išvykoje Kaune, kur 86:92 nusileido antrąją pergalę iškovojusiems „LSU-Atleto“ krepšininkams.

Kupiškyje - LKF ir RKL vadovų vizitas

Garbinga delegacija penktadienio vakarą skubėjo į Kupiškį, kur RKL B diviziono rungtynėse susitiko vietos „Kupiškio“ ir Kaišiadorių „Savingės“ krepšininkai. Rungtynes stebėjo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas, generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas bei RKL direktorius Vaidas Indriliūnas.

Žiūrėkite rungtynių tarp „Kupiškio“ ir „Savingės“ galeriją!

Rungtynių pertraukos metu 60-mečio proga buvo apdovanotas ilgametis Kupiškio krepšinio treneris Alvydas Puzelis, o žaidėjai treneriui padovanojo užtikrintą pergalę – 95:73.

2021-11-19
Matas Sabaliauskas 22 Taškai 21 Arminas Žagelis
Giedrius Giedra 8 Kamuoliai 11 Lukas Varanavičius
Žanas Zabulis 7 Perdavimai 6 Simas Sakalauskas

Geriausio savaitės krepšininko prizą atsiėmė ir „Kupiškio“ aukštaūgis Giedrius Giedra. Jam įteikti „Oshee“ įsteigti prizai. Savo jėgą vidurio puolėjas įrodė ir rungtynėse su Kaišiadorių krepšininkais, pelnydamas 15 taškų ir surinkdamas 26 naudingumo balus. Jį nustelbė tik Matas Sabaliauskas, surinkęs 22 taškus ir atakuodamas fantastiniu 77% taiklumu.

Pirmąjį pralaimėjimą savaitgalį patyrė Pakruojo sporto centro ekipa. Aukštaičiai svečiuose po pratęsimo, 71:75 pralaimėjo Kauno „Žalgiris-3“ ekipai.

2021-11-19
Emilis Bartninkas 18 Taškai 21 Mantas Jankaitis
Emilis Bartninkas 10 Kamuoliai 11 Mantas Jankaitis
Kajus Kublickas 10 Perdavimai 7 Šarūnas Štopinis

Jaunuosius žalgiriečius į pergalę vedė 17-metis Emilis Bartninkas, surinkdamas 18 taškų ir atkovodamas 10 kamuolių. Galingai sužaidė ir Emilio bendraamžis Kajus Kublickas – jo sąskaitoje 17 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Pakruojo ekipos gretose nesulaikomas buvo Mantas Jankaitis – jis surinko 25 taškus ir sugriebė 11 kamuolių.

Tačiau visus asmeninius rezultatus šią savaitę nustelbė Prienų „Labas Gas-KKSC“ sunkusis kraštas Arnas Tilindė. 24-erių prieniškis į „LSU-Atleto“ krepšį sukratė 31 tašką, pataikydamas 11 dvitaškių iš 13-os, atkovojo 11 kamuolių, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko net 49 naudingumo balus, taip pagerindamas šio sezono rekordą, kuris priklausė Tadui Klimavičiui. Tuo pačiu tai buvo geriausios ir paties krepšininko karjeros rungtynės.

Krito ir šio sezono pelnytų taškų rekordas – jį pagerino Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ įžaidėjas Irmantas Lianzbergas. Iš Šiaulių kilęs krepšininkas į „Gargždų-2“ ekipos krepšį įmetė 36 taškus, pataikydamas 7 tritaškius iš 8 bei fiksuodamas identišką taiklumą atakuojant iš dviejų taškų zonos.

Neatsilaikė ir Nojaus Pankratjevo rezultatyvių perdavimų rekordas. Jį, su net 16 perdavimų, pagerino Anykščių „Elmio“ įžaidėjas Žygimantas Žiukas. Rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu“ jis dar sugriebė 11 kamuolių ir buvo per plauką nuo trigubo dublio – iki jo pritrūko vieno pelnyto taško.

Vyšnia ant torto tapo 15-mečio vilniečio Kristupo Smirnovo trigubas dublis, pažymėtas dar vienu sezono rekordu. „VKM-Vilma“ jaunuolis perėmė net 10 kamuolių, pelnė 17 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.