RKL savaitės apžvalga: dviems stebuklams „Atakai“ neprireikė nė pilnos sekundės

Jaunius Davniukas tempė į priekį „Atakos“ ekipą.
Saulius Čirba/RKL

Regionų krepšinio lygos (RKL) sužaidė paskutiniąsias rungtynes prieš šventinę pertrauką. Neįtikėtino grožio trileris vyko Kazlų Rūdoje, duobę sau toliau kasą „Raseinių“ ir „Patriots“ ekipos, o B divizione buvo gausu triuškinamų rezultatų.

Drama Kazlų Rūdoje

Kazlų Rūdos „Ataka“ krepšininkai pademonstravo, kad ilga varžovų pergalių serija jiems didelio žavesio nedaro. Suvalkiečiai savo žiūrovų akivaizdoje po pratęsimo, 101:99 patiesė iki tol aštuonias pergales iš eilės iškovojusią „Tauragės“ ekipą.

2021-12-17
Jaunius Davniukas 34 Taškai 29 Gvidas Galinauskas
Mantas Gelčius 10 Kamuoliai 13 Paulius Steikūnas
Gytis Asačiovas 7 Perdavimai 6 Linas Krivickas

„Tauragė“ sėkmingiau pradėjo susitikimą ir iškart susikrovė 8 taškų persvarą (11:19), o antrajame kėlinyje atitrūko dar labiau (26:39). Paskutinę kelių minučių atkarpą prieš ilgąją pertrauką sėkmingiau sužaidę šeimininkai aptirpdė „Tauragės“ pranašumą iki šešių – 39:45.

Trečiasis kėlinys priminė tikras taškų lenktynes – komandos keitėsi taikliais tolimais metimais, o praktiškai be gynybos rungtyniavę „Tauragiškiai“ į savo krepšį praleido net 28 taškus. Tai leido Kazlų Rūdos ekipai galiausiai išsiveržti į priekį (67:65).

Ketvirtajam kėliniui prasidėjus atrodė, kad šeimininkai galiausiai pabėgs į priekį, kai įpusėjus ketvirčiui po Gyčio Asačiovo tritaškio „Ataka“ susikrovė 7 taškų persvarą (81:74). Tačiau per paskutines tris minutes tik sykį kelią link krepšio radę suvalkiečiai įkrito į duobę, o iniciatyvą susigrąžino „Tauragė“. Likus 38 sekundėms Gvidas Galinauskas pelnė dvitaškį ir sugrąžino persvarą savo komandai (83:85).

Ir tai buvo ne pabaiga – likus 11 sekundžių Domantas Senda per rankas pataikė sudėtingą dvitaškį ir vėl išlygino rezultatą. Po minutės pertraukėlės, „Tauragės“ krepšininkas Kristupas Lukošius, iš aikštės krašto pataikė sudėtingą dvitaškį ir varžovams paliko tik 0,7 sekundės.

To visiškai pakako „Atakos“ atsakymui. Po krepšiu kamuolį pagavęs Ignas Dirda krepšį atakavo sėkmingai ir išplėšė pratęsimą (87:87).

Pratęsimą tritaškiu atidarė Jaunius Davniukas ir „Tauragei“ į priekį išsiveržti nebepavyko. Tačiau tauragiškis Paulius Steikūnas sukūrė dar vieną dramą – jis likus 0,6 sek. pataikė dvitaškį ir vėl išlygino rezultatą (99:99). Minutės pertraukėlės paprašę „Atakos“ treneriai nubraižė pergalingą derinį – po jo kamuolį laisvas po krepšiu gavo Dominykas Ratkus ir nenusileisdamas ant žemės pelnė taškus, laiko „Tauragės“ atsakymui nebepalikdamas.

„Atakos“ ekipai tai buvo devintoji pergalė per 14 rungtynių, „Tauragei“ – ketvirtasis pralaimėjimas per 14 sužaistų mačų.

Atsigavę „Biržai“ ir gilėjančios favoritų duobės

Dvi pergales prieš pat didžiąsias metų šventes nuskynė „Biržų“ krepšininkai. Penktadienį Dariaus Griškėno vedama smegduobių krašto ekipa 96:72 sutriuškino Ukmergės „Olimpo“ atstovus, o šeštadienį 84:77 išvykoje nugalėjo Prienų „Labas Gas-KKSC“ klubą.

Abejose rungtynėse įspūdingus pasirodymus surengė D. Griškėnas. Penktadienį jis pelnė 28 taškus, sugriebė 8 atšokusius kamuolius ir surinko 36 naudingumo balus. Ne ką kukliau iš Mažeikių kilęs krepšininkas pasirodė ir šeštadienį – jo kraityje 19 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai ir 33 naudingumo balai.

„Biržams“ tai jau buvo penktoji pergalė iš eilės, kuri leido palypėti į septintąją turnyro lentelės poziciją.

Tuo tarpu žemyn grimzta „Raseinių“ ekipa. Šįkart ilgą laiką turnyro lentelės viršūnėje buvusi ekipa pralaimėjo „Jurbarko Kario“ komandai ir patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės.

2021-12-18
Deividas Rinkūnas 23 Taškai 19 Augustas Žilinskas
Laurynas Miknevičius 9 Kamuoliai 7 Mantas Košelis
Deividas Rinkūnas 5 Perdavimai 5 Nojus Pankratjevas

Nemuno miesto komandos atstovai jau pirmajame kėlinyje įrodė savo pranašumą, laimėdami jį 26:15 ir turėtos persvaros nebeišvaistė.

Naudingiausiai „Jurbarko-Kario“ komandoje rungtyniavo Deividas Rinkūnas, pelnęs 23 taškus, atkovojęs ir perėmęs po 5 kamuolius, išprovokavęs net 11 pražangų ir surinkęs 33 naudingumo balus. „Raseiniams“ 19 taškų pelnė Augustas Žilinskas.

Kartu su „Raseiniais“ žemyn turnyro lentelėje krenta ir Akmenės r. „Patriots“ kolektyvas. Akmeniškiai šį savaitgalį suklupo dusyk ir nusmuko į aštuntąją turnyro lentelės vietą.

Penktadienį „Patriots“ namuose 91:101 neatsilaikė prieš Plungės „Olimpą“, o šeštadienį išvykoje 69:84 nusileido Vilniaus „Rivilei“.

„Patriots“ namų rungtynėse šou surengė „Olimpo“ gynėjas Žygimantas Jocys. Jis pelnė net 37 taškus, realizuodamas 8 tritaškius iš 10-ies. Akmenės r. komandoje išsiskyrė Domantas Šimaitis – jo kraityje 24 taškai.

Tuo tarpu šeštadienį sostinėje traumų kamuojamą „Patriots“ ištiko dar viena nesėkmė – viso labo šešiese į Vilnių atvykę akmeniškiai jau antrąją rungtynių minutę neteko savo įžaidėjo Martyno Valters. 38 minutes be keitimų žaidę „Patriots“ vyrukai neatsilaikė prieš lygos favoritus.

Akmenės ekipai 20 taškų pelnė ir 11 kamuolių atkovojo Justas Janulis, „Rivilei“ 21 tašką surinko Arvydas Šikšnius.

B divizione – triuškinami rezultatai

Ir toliau daugiau nei užtikrintai B diviziono A grupėje žygiuoja Šiaulių r. Kuršėnų SM „Grafų Furniture“ ekipą. Kuršėniškiai išvykoje 121:75 sutriuškino Klaipėdos KM „Tobula Instaliacija“ jaunimą ir įsirašė devintąją pergalę. Tuo tarpu klaipėdiečiams tai buvo septintoji nesėkmė.

2021-12-18
Emilis Maziliauskas 25 Taškai 20 Gražvydas Mockus
Kristupas Burneika 11 Kamuoliai 9 Pranciškus Ručinskas
Dovydas Rupšlaukis 5 Perdavimai 12 Aurelijus Jančenko

Kuršėnų komandoje net šeši krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o daugiausiai – 20 – surinko Gražvydas Mockus. Klaipėdos ekipoje išsiskyrė Emilis Maziliauskas, surinkęs 25.

Intrigos žiūrovams nepasiūlė ir be pralaimėjimų žygiuojanti Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ komanda. Jie išvykoje 120:77 sutrypė „Kretingos“ dublerius ir paliko juos be pergalių.

Radviliškiui Deividas Keburys pelnė 26 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, taip surinkdamas 38 naudingumo balus, Irmantas Liandzbergas surinko 15 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų bei 30 naudingumo balų.

„Kretingos“ komandoje išsiskyrė Rokas Tiškus. Jo kraityje – 27 taškai, 17 pelnė Ugnius Kvietkauskas.

Kur kas daugiau intrigos buvo susitikime Ignalinoje, kur į akistatą stojo dvi ežerų kraštų atstovės – Ignalinos „Vilkakalnis“ ir Molėtų „Ežerūnas“. Nesulaikomai rungtyniaujančių ignaliniškių nesustabdė ir „Ežerūnas“ – jie kapituliavo 76:79 ir patyrė trečiąją nesėkmę.

2021-12-18
Dominykas Gružinskas 23 Taškai 16 Einaras Beržonskis
Gytis Sutkus 9 Kamuoliai 11 Einaras Beržonskis
Tomas Mackonis 4 Perdavimai 7 Einaras Beržonskis

Ignalinos komandai 23 taškus pelnė Dominykas Gružinskas, „Ežerūnui“ 16 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 26 naudingumo balus surinko Einaras Beržonskis.