RKL savaitės apžvalga: „Ataka“ sudavė antrą smūgį „Rivilei“

Sauliaus Čirbos/RKL nuotr.

Regionų krepšinio lygoje (RKL) šį savaitgalį įvyko rokiruotė A diviziono turnyrinėje lentelėje, o dėl COVID-19 grėsmės nesužaisti 8 susitikimai.

(Ne)Atsitiktinumas

Kazlų Rūdos „Ataka“ padarė tai, ko per pastaruosius du sezonus nepadarė jokia kita komanda – reguliariajame sezone dukart nugalėjo Vilniaus „Rivile“. Laimėję pirmąjį sezono susitikimą sostinėje, suvalkiečiai vilniečius patiesė ir savo namų arenoje.

2022-01-14
Jaunius Davniukas 27 Taškai 26 Kostas Jonuška
Dominykas Ratkus 6 Kamuoliai 7 Justas Sinica
Gytis Asačiovas 7 Perdavimai 6 Justas Sinica

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Vilniaus ekipą (9:4), tačiau antrąją kėlinio dalį geriau sužaidė aikštės šeimininkai (22:20). Antrasis kėlinys vyko tarsi pirmojo pakartojimas – „Rivile“ pirmąsias penkias minutes žaidė stabiliau ir susigrąžino persvarą (32:27), bet „Ataka“ panaikino vilniečių persvarą, o po Jauniaus Davniuko tritaškio į pertrauką išsinešė penkių taškų persvarą (45:40).

Po pertraukos Kazlų Rūdos krepšininkai arklių nestabdė – sėkmingai puolime žaidę suvalkiečiai įgijo 12 taškų persvarą (58:46), o „Rivilei“ priartėti pavyko tik kėlinio pabaigoje (68:62).

Arvydo Šikšniaus ir Kosto Jonuškos pastangomis, „Rivile“ įpusėjus lemiamam ketvirčiui praktiškai panaikino varžovų pranašumą (75:76), tačiau tada po tritaškį smeigė Ernestas Barkus ir J. Davniukas, o vilniečiams skirtumo panaikinti taip ir nebepavyko – finalinis teisėjų švilpukas skelbė šeimininkų pergalę 85:81.

„Atakai“ daugiausiai taškų surinko J. Davniukas – nuo suolo kilęs krepšininkas realizavo 6 tritaškius iš 11 ir pelnė 27 taškus. „Riviles“ gretose išsiskyrė K. Jonuška, surinkęs 26 taškus, Justas Sinica pridėjo 16.

„Riviles“ problemos apsilankymu Kazlų Rūdoje nesibaigė. Šeštadienį Jurbarke svečiavęsi dabar jau buvę turnyrinės lentelės lyderiai patyrė antrąją nesėkmę iš eilės – Tomo Purlio ekipa rungtynes „Jurbarkui-Kariui“ pralaimėjo 62:72.

„Jurbarką-Karį“ į pergalę vedė Deividas Rinkūnas, surinkęs 18 taškų, 16 pridėjo komandos gretose debiutavęs Vytautas Šarakauskas. „Rivilei“ Arvydas Šikšnius pelnė 18 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, 15 taškų pridėjo K. Jonuška.

Kas sustabdys „Biržus“?

Ilgiausią pergalių seriją šiuo metu A divizione turinti „Biržų“ ekipa šį savaitgalį ją pratęsė iki aštuonių. Biržiečiai penktadienį namuose 90:77 nugalėjo Vytauto Didžiojo universiteto studentus, o šeštadienį 75:67 įveikė Kazlų Rūdos „Ataką“.

„Biržus“ ateinantį savaitgalį bandys sulaikyti Kauno r. „Omega“, kuri šį penktadienį įveikė Kauno technologijos universiteto komandą ir pakilo į pirmąją turnyro lentelės vietą.

Iš juodo ruožo pamažu brenda ir Akmenės r. „Patriots“ ekipa. Sulaukusi po traumų grįžusių krepšininkų Akmenės krašto komanda iškovojo dvi pergales – penktadienį 80:61 nugalėjo LCC Tarptautinio universiteto studentus, o šeštadienį 97:76 sutriuškino Kauno „LSU-Atleto“ krepšininkus.

Pastarosiose rungtynėse Antanas Bertašius užfiksavo trigubą dublį – jo kraityje 24 taškai, 11 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų ir 41 naudingumo balas. Maža to, A. Bertašius atsidūrė ir vieno gražiausių šio sezono epizodų epicentre – po jo perdavimo kamuolį į krepšį sugrūdo Justas Janulis.

Svarbią pergalę šeštadienį iškovojo Prienų „Labas Gas-KKSC“ krepšininkai. Ant atkrintamųjų ribos balansuojančių ekipų mūšyje prieniškiai 80:77 įveikė Ukmergės „Olimpą“, kuriam tai buvo jau 4 pralaimėjimas iš eilės.

2022-01-15
Arnas Tilindė 20 Taškai 25 Ignas Lukošius
Gediminas Maceina 6 Kamuoliai 9 Tautvydas Rimkus
Kajus Okmanas 6 Perdavimai 7 Justinas Leganovič

„Olimpui“ nepakako ir dviejų įspūdingų individualių pasirodymų – Ignas Lukošius pelnė 25 taškus (11/15 dvit.), sugriebė 8 kamuolius ir surinko 32 naudingumo balus, o iš „Riviles“ į Ukmergę persikėlęs Justinas Leganovič pelnė 22 taškus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 36 naudingumo balus.

„Labas Gas-KKSC“ gretose išsiskyrė Mantas Gūžys, surinkęs 18 taškų ir 25 naudingumo balus.

A diviziono turnyrinėje lentelėje į viršūnę iškopė Kauno r. „Omega“, antra žengia Vilniaus „Rivile“.

Taškų šou Radviliškyje

Rezultatyviausią šio sezono pasirodymą surengė vienvaldžiai B diviziono A grupės lyderiai, Radviliškio „Radviliškis-ŠSPC“ krepšininkai. Radviliškiečiai savo žiūrovų akivaizdoje net 133:71 sutraiškė Klaipėdos KM „Tobula Instaliacija“ jaunimą.

Radviliškio klubui net 7 krepšininkai pelnė 13 ir daugiau taškų, o rezultatyviausiai sužaidė Robertas Valiukas, per 18 minučių pelnęs 27 taškus (6/10 trit.). Įdomu ir tai, kad visi „Radviliškis-ŠSPC“ krepšininkai surinko dviženklį naudingumo balų skaičių.

Klaipėdiečių gretose išsiskyrė Emilis Maziliauskas – jo kraityje 21 taškas.

A grupėje ir toliau pirmauja Radviliškio komanda, o klaipėdiečiai žengia dešimti.

Atkaklus susitikimas vyko sostinėje, kur vietos „Rytas-3“ priėmė Anykščių „Elmio“ krepšininkus. Klampiose rungtynėse pergalę iškovojo anykštėnai – 57:56.

2022-01-14
Ernestas Matulevič 10 Taškai 19 Žygimantas Žiukas
Ernestas Matulevič 6 Kamuoliai 12 Donatas Radžiūnas
Ernestas Matulevič 3 Perdavimai 4 Žygimantas Žiukas

Įdomu tai, kad svečiai paskutinius savo taškus pelnė likus žaisti tris su puse minutės, tačiau „Ryto“ dubleriai tuo nepasinaudojo.

„Elmiui“ 19 taškų pelnė ir 9 kamuolius atkovojo be keitimų rungtyniavęs Žygimantas Žiukas, 15 pridėjo Donatas Radžiūnas. „Rytas-3“ ekipoje rezultatyviausias su 10 taškų buvo Ernestas Matulevič.

Savo pozicijas turnyrinėje lentelėje pagerino ir Jonavos „Cbet-2“ ekipa, šeštadienį namuose 89:62 sutriuškinusi Švenčionėlių „Ridą“.

Jonaviškiai šiuo metu B grupėje žygiuoja aštunti, viena pergale lenkdami Alytaus „SRC-Dzūkiją“ ir Švenčionėlių „Ridą“. Grupėje pirmauja „Kupiškis“, šią savaitę rungtynes praleidęs dėl COVID-19 grėsmės.