RKL mažojo finalo serijoje prireiks penktųjų rungtynių

D.Savicko

Penktadienio vakarą Plungėje susikovė dėl Regionų krepšinio lygos (RKL) bronzos medalio kovojančios vietos „Olimpo“ (5) ir Kauno „Atleto“ (2) ekipos.

Nors istorinėje „Žemaitijos suvenyro“ sporto salėje susirinkęs gausus žiūrovų būrys laukė aikštės šeimininkų pergalės, kuri vainikuotų 30-ąjį „Olimpo“ klubo jubiliejų, tačiau plungiškiams teko nusivilti ir šventines nuotaikas atidėti bent iki kitos savaitės vidurio.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje vyko apylygė kova. Nors iniciatyvą savo rankose laikė „Atleto“ krepšininkai, tačiau aikštės šeimininkai visuomet žengė greta neleisdami varžovams įgyti solidesnės persvaros.

Lūžis rungtynėse įvyko trečiojo kėlinuko pradžioje, kuomet „Olimpo“ ekipa vieno po kito nepataikė kelių metimų iš po krepšio, tuo tarpu varžovų klaidomis pasinaudoję svečiai išnaudojo savo susikurtas progas ir pabėgo į priekį.

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje Plungės krepšininkai ėmė dažniau klysti gynyboje, puolime priiminėti skubotus sprendimus, o tai tik dar labiau palengvino „Atleto“ užduotis.

Lemiamo kėlinuko pradžioje aikštės šeimininkai dar buvo priartėję iki trijų taškų (65:68), tačiau netrukus „Atletas“ laimėjo kelių minučių atkarpą 7:1 ir įgijo apčiuopiamą devynių taškų pranašumą (75:66).

Nors aikštės šeimininkai nenuleido rankų ir kovėsi iki pat pagrindinio laiko pabaigos, tačiau Rolando Alijevo vedami svečiai be didesnio vargo išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 85:76.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos trenerio asistentas ir vienas svarbiausių rungtynių žaidėjų Rolandas Alijevas išdėstė svarbiausius rungtynių akcentus ir pasakė, kas bus svarbiausia lemiamose serijos rungtynėse: „Lyginant su pastarosiomis dvejomis rungtynėmis nieko naujo neįvedėm, ką treneris praeitas buvo įvedęs, viską darėm tą patį, gal tik kelis niuansus pakeitėm.

Didelis ačiū vyrams, nes atsidavė rungtynėms ir iškovojo svarbią pergalę, kurią skiriam sirguliavusiam treneriui. Didelis ačiū jam už tą sezoną, kurį davė mums. Jo visos pastangos, o mes – tik  žaidėjai ir vykdom jo užduotis.

Laukia šventinis periodas, tačiau nemanau, kad jis išbalansuos komandą. Žadėjai visą darbą padaro prieš rungtynes, tad kaip pasiruošėm sezono pradžioje ir eigoje, tą ir turėsime čempionato finiše.

Varžovą puikiai pažįstame, žinome, kas kaip ir ką daro. Tad viskas priklauso nuo charakterio, noro, nusiteikimo ir žmonių individualumo.

Aš manau, kad šiandien „Olimpo“ vyrai darė tą, ką visuomet. Jie yra metikų komanda, tad daug metė, laisvai žaidė. Tik šiandien pas mus gal daugiau pastangų buvo ir tas vyrų noras lėmė pergalę.

Kas bus svarbiausia lemiamoje dvikovoje? Detalės. Visas krepšinis susideda iš detalių, pagrindine gynybinių. Tad jei bus noras, smulkmenų išpildymas, bus ir pergalė.“

Tuo tarpu „Olimpo“ komandos treneris Alidas Žukauskas davė trumpą komentarą: „Kažkokios ugnelės komandai trūko. Matėsi, kad žaidėjai ar pavargę, ar sudegę. Sunku pasakyti, vyrams nutiko. Šiandien varžovai tiesiog labai agresyvūs buvo, o tas išmušė mus iš vėžių.

Į Kauną važiuosime tik laimėti. Stengsiuosi psichologiškai nuteikti žaidėjus, gal taktiškai kažką pažiūrėsim. Sunku. Dabar Velykos, šventės, gal kažkiek atsigausime ir turėsime daugiau jėgų.

Jei vieną kartą įveikėm varžovus jų arenoje, vadinasi dar kartą tą patį galime padaryti, todėl manau, kad lemiamoje akistatoje tikrai turime šansų pasiekti pergalę.“

 „Atletas“: Žygimantas Jocys (2/2 dvit., 4/6 trit.) 16, Rolandas Alijevas 15, Deividas Pogužinskas (4/4 dvit., 2/2 trit.) 14.

„Olimpas“: Modestas Jurkaitis 19, Tomas Domarkas 18.

Verta pažymėti, kad svečiuose žaidę „Atleto“ vyrai Plungės arenoje jautėsi it žuvys vandenyje: šiose rungtynėse kauniečiai dvitaškius metė net 71,4% (25/35 dvit.), o tritaškius – aukštu 47,6% (10/21 trit.) taiklumu.