RKL kartu su Jonu Valančiūnu pristatė naują sezoną

M.Gailiūno

Trečia pagal pajėgumą mūsų šalies krepšinio lyga naują sezoną pasitinka iš pagrindų atsinaujinusi. Trečiadienį, rugsėjo 2 dieną, surengtoje spaudos konferencijoje Regionų krepšinio lygos (RKL) vadovai kartu su didžiausiu Lietuvos krepšinio talentu Jonu Valančiūnu pristatė pagrindines naujoves ir būsimo 11-tojo sezono gaires.

Sezoną pradeda su nauju vardu

Bene didžiausia sezono naujiena – pasikeitęs pavadinimas. Nuo šiol gausiausias šalies klubinio krepšinio čempionatas vadinsis „Natural Pharmaceuticals-RKL“. Taip lyga buvo pavadinta generalinio rėmėjo – bendrovės „Natural Pharmaceuticals“, garbei.

„Natural Pharmaceuticals“ yra Norvegiško kapitalo įmonė, platinanti aukščiausios kokybės omega-3 maisto papildus Lietuvoje. Bendrovės tikslas – ne tik populiarinti savo maisto papildų produkciją, bet ir skatinti aktyviau domėtis sveiku gyvenimu būdu – subalansuotos mitybos bei fizinio aktyvumo nauda kiekvieno mūsų organizmui“, – pagrindinį rėmėją pristatė RKL prezidentas Darius Gudelis.

Visose šalyse, kuriose „Natural Pharmaceuticals“ vysto savo veiklą, bendrovė nuolatos remia įvairias tam kraštui aktualiais sporto šakas. „Krepšinis – nuo senų laikų populiariausias sportas Lietuvoje, turintis giliai įsišaknijusias tradicijas, tad nenuostabu, jog įmonė mūsų šalyje pasirinko remti būtent šią sporto šaką“, – kalbėjo RKL vadovas.

D. Gudelio teigimu, šis bendradarbiavimas ne tik padės užauginti naujus Lietuvos krepšinio talentus, bet ir skatins fizinį aktyvumą bei susidomėjimą krepšiniu mažuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose, kuriuose užimtumo klausimas ir įvairios sportinės veiklos skatinimas yra ypatingai svarbus.

Planuojamos tiesioginės varžybų transliacijos

Šį pavasarį nauju RKL vadovu išrinktas verslininkas, krepšinio entuziastas D. Gudelis lygai žada ne tik tvirtesnį finansinį pagrindą, bet ir patobulėjusią vadybą bei komunikaciją. Šiuo tikslu RKL administracijoje įsteigta nauja vykdančiojo direktoriaus pareigybė, o prie darbuotojų komandos prisijungė patyręs krepšinio vadybininkas Dainius Čiuprinskas. Varžybų organizavimu ir toliau rūpinsis ilgametis direktorius Aleksas Makulavičius.

"Lyga planuoja reguliarias tiesiogines rungtynių transliacijas internetu per DelfiTV, kur kas daugiau video ir foto reportažų, specialių straipsnių ir apžvalgų. Socialiniuose tinkluose RKL gerbėjai galės dalyvauti konkursuose ir žaidimuose, bus rengiamas specialus fanų konkursas. Lyga tęs tradiciją ir sezono viduryje surengs „Žvaigždžių dienos“ šventę. Pagrindiniu mūsų informaciniu partneriu tapo didžiausias naujinų portalas Lietuvoje DELFI. Čia reguliariai bus publikuojami straipsniai apie RKL“, – sakė vykdantysis direktorius D. Čiuprinskas.

Anot vieno RKL vadovų, kad aktyvus darbas ir norai gerinti komunikaciją jau dabar duoda vaisių, rodo ir rėmėjų susidomėjimas. Lyga pasirašė sutartį ne tik su „Natural Pharmaceuticals“, bet ir su lošimo automatų salonais „Tete-a-Tete“.

Jonas Valančiūnas pripažintas geriausiu dešimtmečio žaidėju

Spaudos konferencijoje dalyvavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės lyderis, Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, kuris savo karjerą taip pat pradėjo nuo trečios mūsų šalies lygos. 2008 m. 16-metis aukštaūgis sezoną pradėjo Gintauto Reginos treniruojamoje Vilniaus KM-„Magnus“ ekipoje.

„Ši jaunių komanda, kuri žaidė RKL kartu su Jonu,  buvo vienas pirmųjų tokių mano projektų, – pasakojo J. Valančiūno buvęs treneris. –  Kai jie MKL rungtynes laimėdavo triuškinančiais rezultatais, aš turėjau galvoti, ką daryti, kad jie nesustotų tobulėti. RKL buvo ta lyga, kur žaidėjai galėjo žaisti ir tobulėti. Iš tos laidos, kuri 2 metus praleido RKL, turim nemažai žaidėjų LKL ir NKL komandose.Tai rodo, kad tas projektas pasiteisino. Dabar turiu kitą jaunių komandą, galvoju apie tą patį projektą, kad ateitų nauja perspektyvių žaidėjų kartą“.

G. Reginos žodžius patvirtino ir pats J. Valančiūnas, kuris prisiminė, kad 2008 metais RKL pirmenybėse turėjo nemažai sunkių rungtynių.

„Kad rungtyniavimas Regionų krepšinio lygoje buvo naudingas, net nėra klausimų. Tai buvo mūsų stotelė judėti į priekį, kai išaugom Moksleivių lygos marškinėlius. RKL buvo pati tinkamiausia vieta, kur norėjom ir galėjom tobulėt, – patirtimi dalijos J. Valančiūnas.

„Buvo nelengvų rungtynių. Kai ateina vyrai ir apstumdo, supranti, kad reikia daug tobulėti. Nors čia žaidžiau neilgai, bet buvo daug ko išmokta, daug sužinota. Svarbiausia, kad paragavom vyrų krepšinio, kuris skiriasi fizine jėga, greičiais ir pačiu žaidimo suvokimu. Ačiū lygai, kuri skatina jaunus žaidėjus dar labiau tobulėti“, - sakė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vidurio puolėjas.

Pabaigdama praėjusį dešimtmetį Regionų krepšinio lyga savo „Facebook“ gerbėjų paprašė išrinkti geriausių čempionate per dešimtmetį rungtyniavusių žaidėjų penketuką. Be konkurencijos dažniausiai penketukuose buvo minima Valančiūno pavardė. Ta proga geriausiam RKL dešimtmečio žaidėjui buvo įteikti simboliniai atminimo marškinėliai su buvusių Vilniaus KM-„Magnus“ komandos draugų parašais.
 „Natural Pharmaceuticals-RKL“ čempionatas prasidės spalio 23 d. Turnyras kaip ir anksčiau bus padalintas į du pajėgumo divizionus – A ir B. Pajėgesniame A divizione rungtyniaus 16 komandų, B divizione grumsis apie 18 ekipų.