RKL B diviziono pusfinaliuose - lygybė

Sauliaus Čirbos

Šeštadienio vakarą buvo sužaistos dvejos Regionų krepšinio lygos (RKL) B diviziono pusfinalio akistatos, kuriose pergales šventė savo aikštėse žaidusios komandos abi išlyginusios serijos rezultatus.

Pirmąją pusfinalio akistatą net 37 taškų persvara laimėjusi Vilkaviškio „Perlo“ (B1) komanda nesugebėjo uždaryti serijos ir svečiuose žaistoje atsakomojoje dvikovoje buvo priversta pripažinti Pakruojo „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ (A2) komandos pranašumą.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau vėliau aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo nuo varžovų ir trečiojo ketvirčio viduryje mėgavosi triuškinama 22 taškų persvara (55:33).

Nors vėliau „Perlo“ ekipa atsigavo po patirto šoko ir akivaizdžiai pagerinusi puolimą ne tik ženkliai apkarpė turėtą deficitą, bet ir likus 17 sek. net buvo priartėjusi vieno metimo atstumu (77:80).

Tačiau ties pavojinga riba atsidūrę „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ krepšininkai netrukus paėmė minutinę pertraukėlę, o po jos pelnė tris taškus be atsako ir išplėšė seriją išlyginusią pergalę rezultatu 83:77.

„Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“: Almantas Pakarklis 18, Nerijus Keleras 14, Daivaras Pakarklis (13 atk.kam.) 12.

„Perlas“: Tomas Milinskas (13 atk.kam., 35 naud.balai) 26, Rokas Valiulis 15.

Pirmose serijos rungtynėse „Perlo“ ekipa varė į neviltį varžovus krepšį atakuodama neįtikėtinu taiklumu, tuo tarpu atsakomojoje akistatoje vilkaviškiečiai pataikė vos 7 tritaškius iš 31 bandymo (22,5%), prametė net 17 baudų metimų ir kone dviguba persvara pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (34-60).

Ketvirtadienio vakarą sostinėje tik po pratęsimo kritę Kėdainių SC-„Balticum“ (A5) vyrai savo aikštėje atsigriebė su kaupu ir net 23 taškų persvara sutriuškino Vilniaus „Steko-Rivilės“ (B2) ekipą.

Aikštės šeimininkai beveik visus reikalus sutvarkė pirmoje susitikimo dalyje, kurią laimėjo net 25 taškų persvara (51:26).

Nors po didžiosios pertraukos vilniečiai bandė rodyti šiokius tokius atsigavimo ženklus, tačiau užtikrintai žaidusi SC-„Balticum“ ekipa išsaugojo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai pasiekė itin saldų revanšą – 81:58.

SC-„Balticum“: Povilas Dambrauskas (5/7 trit.) 21, Medas Kuprijanovas (13 atk.kam.) 16, Einoras Stankus (5 rez.perd.) 15.

„Stekas-Rivilė“: Laurynas Jacevičius 16, Gediminas Povilauskas 14.

Vilniaus ekipai pastaruoju metu itin trūksta svaresnio Deimanto Pavlovskio indėlio.

Reguliariajame sezone komandą į priekį vedęs gynėjas šioje serijoje primena savo paties šešėlį – pirmąją akistatą krepšininkas baigė surinkęs -1 naudingumo balą, o Kėdainiuose aikštelę paliko su -5 naudingumo balų rodikliu.