RKL B diviziono finale - Vilkaviškio ir „Steko-Rivilės“ ekipos

Sauliaus Čirbos

Antradienio vakarą Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose paaiškėjo abi B diviziono finalo dalyvės, o tuo pačiu ir komandos iškovojusios kelialapį į 2019-2020 m. sezono A diviziono kovas.

Tikrą šventę savo sirgaliams sukūrė Vilkaviškio „Perlo“ (B1) ekipa antrą kartą pusfinalio serijoje rezultatu 100:64 sutriuškinusi Pakruojo „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ (A2) atstovus.

Nežinia, kas suvalkiečiams buvo nutikę šeštadienį, kuomet jie Pakruojyje pralaimėjo antrąsias serijos rungtynes (77:83), tačiau grįžus į savo aikštelę vėl viskas stojosi į savo vietas.

Dar pirmoje susitikimo dalyje „Perlo“ komanda pasiuntė varžovus į nokdauną ir vos per 20 minučių pelniusi net 59 taškus dvikovos pusiaukelę pasitiko turėdama triuškinamą 24 taškų pranašumą (59:35).

Po didžiosios pertraukos esminių pokyčių rungtynių scenarijuje neįvyko – lyg ant bangos žaidusi Vilkaviškio ekipa sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą, tad jau trečiajame kėlinuke rungtynių laimėtojas niekam nekėlė abejonių.

„Perlas“: Paulius Grigaitis 28, Aurimas Birgelis (9 rez.perd.) 20, Tomas Milinskas 17.

„Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“: Mantas Jankaitis (10 atk.kam.) 18, Paulius Klemas (5 rez.perd.) 13.

Raktu į pergalę tapo stipriai pagerinta kova dėl atšokusių kamuolių. Antrosiose serijos rungtynėse „Perlo“ ekipa „lentą“ pralaimėjo net 34-60, tuo tarpu šioje akistatoje Vilkaviškio ekipa jau dominavo šioje kategorijoje (41-34), o be to pataikė net 10 tritaškių, padarė vos 11 klaidų.

Tuo tarpu „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ ekipa šioje dvikovoje padarė net 21 klaidą, o be to itin prastai atakavo „iš žaidimo“ įmesdama 36,8% (14/38) dvitaškių ir tuo pačius 36,8% (7/19) tritaškių.

Antroji finalo dalyvė paaiškėjo taip pat ganėtinai ramaus scenarijaus akistatoje. Savo aikštėje žaidusi Vilniaus „Steko-Rivilės“ (B2) komanda gana nesunkiai rezultatu 77:51 susitvarkė su Kėdainių SC-„Balticum“ (A5) atstovais.

Dvikovos pradžioje abi komandos žengė koja kojon, tačiau antrajame kėlinuke pamažu ėmė ryškėti vilniečių persvara, kuri dvikovos pusiaukelėje pasiekė triuškinamą 17 taškų ribą (43:26).

Antroje susitikimo dalyje sostinės komanda tarsi iš naujo atrado Deimantą Pavlovskį, kuris vieną po kito švystelėjo net kelis sudėtingos tolimus metimus ir dar labiau įtvirtino „Steko-Rivilės“ pranašumą.

Atsidūrusi dar viename nokdaune Kėdainių ekipa nebesugebėjo pakilti ant kojų, tad lemiamame kėlinuke vilniečiai jau mėgavosi žaidimu bei nekantriai laukė finalinės sirenos oficialiai paskelbsiančios apie vietą šio sezono B diviziono finale ir kito sezono A diviziono kovose.

„Stekas-Rivilė“: Deimantas Pavlovskis 21, Gytis Sušinskas (13 atk.kam., 5 rez.perd.) 13, Gediminas Povilauskas (11 atk.kam.) 12.

SC-„Balticum“: Medas Kuprijanovas 16, Dominykas Mikalajūnas 14.