RKL atidarymo dvikovoje - įspūdinga šventė ir LCC studentų pergalė

Ketvirtadienio vakarą Ukmergės Verslo ir technologijų centro sporto salėje įvyko iškilminga 14-ojo Regionų krepšinio lygos (RKL) sezono atidarymo šventė.

Į renginį susirinko ne tik gausybė žiūrovų, bet ir visas pulkas kviestinių svečių: ilgametis LKL krepšininkas, RKL viceprezidentas Vaidas Jurgilas, Lietuvos Teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas, Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.

Savo ruožtu atidarymą organizavęs Ukmergės „Olimpo“ klubas svečius nustebino įspūdinga atidarymo ceremonija, žaidimais pertraukėlių metu ir net dviem šokių kolektyvais.

Pasibaigus įžanginei daliai nuaidėjo teisėjo švilpukas, kuris paskelbė pirmųjų šio sezono rungtynių pradžią, kuriose susigrūmė vietos „Olimpo“ (0-1) ekipa ir „LCC tarptautinio universiteto“ (1-0) studentų komanda.

Nors dvikovos pradžioje geriau atrodė ir gausiai susirinkusius žiūrovus džiugino „Olimpo“ vyrai, tačiau antrajame kėlinuke LCC atstovai perėmė iniciatyvą į savo rankas, pabėgo į priekį ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi apčiuopiama 9 taškų persvara (42:33).

Antroje susitikimo dalyje studentai žaidė užtikrintai ir didžiąją laiko dalį pirmavo dviženkle persvara, tačiau lemiamo kėlinuko pabaigoje „Olimpo“ komanda netikėtai spurtavo ir po  Manto Vavilovo tritaškio priartėjo iki dviejų taškų (76:78).

Vis tik, netrukus LCC atstovai atsakė spurtu 7:0, po kurio svečiai susigrąžino apčiuopiamą pranašumą ir išsaugoję jį iki susitikimo pabaigos šventė dramatišką pergalę rezultatu 91:81.

Nugalėtojų komandos treneris Marius Tamolis pasibaigus dvikovai teigė, jog pritrūko šalto proto: „Mūsų komandą sudaro LCC tarptautinio universiteto studentai, tad jau kurį laiką turime pilną sudėtį ir net turime kelis žaidėjus, kurie netilpo į oficialų protokolą.

Šiandien sužaidėme tikrai neblogai ir didžiąją susitikimo dalį kontroliavome rungtynių eigą. Vis tik, kartais komandai pritrūkdavo šalto proto, dėl to vyrai sugebėdavo išbarstyti įgytą persvarą ir prisileisti varžovus arčiau nei reikia.“

Tuo tarpu „Olimpo“ strategas Ignas Pagalys davė trumpą komentarą: „Iš praėjusių metų sudėties liko vos du žaidėjai, tad natūralu, jog komandai trūksta susižaidimo. Vyrai darė daug klaidų tiek puolime, tiek gynyboje, tad turime daugybę taisytinų dalykų.

Visgi, įvertinus visus faktus, esu labai patenkintas komanda. Mūsų amžiaus vidurkis yra labai mažas, tačiau nepaisant to jau pirmosiose sezono rungtynėse vyrai pademonstravo tikrai gana brandų žaidimą, tad į artėjantį sezoną žiūriu labai optimistiškai.“

Nugalėtojų komandą į priekį vedė Eimantas Žilius, pelnęs 28 taškus ir surinkęs 30 naudingumo balų. Jam puikiai talkino Justas Grikštas (21 tšk.) ir Mantas Ruikis į savo sąskaitą įsirašęs 12 taškų.

Ukmergės „Olimpo“ ekipoje išsiskyrė Edvinas Lebeckas (7/8 dvit.) įmetęs 19 taškų ir M.Vavilovas pridėjęs 16 taškų.