Regionų krepšinio lygos A diviziono aštuntfinalių apžvalga

Vaidas Indriliūnas, rkl.lt, 2019-03-07 15:26:10

Praėjusį savaitgalį baigėsi Regionų krepšinio lygos (RKL) pirmasis etapas, o jau kovo 12 d. startuos tai, kam komandos ruošėsi nuo visą sezoną – atkrintamosios varžybos.

Keturios stipriausios pirmojo etapo komandos pateko tiesiai į ketvirtfinalį, tuo tarpu 5-12 vietas užėmusios ekipos atkrintamąsias pradės nuo aštuntfinalio etapo.

Tam, kad svarbiausių sezonų kovų laukti būtų dar įdomiau, pristatome aštuntfinalio porų apžvalgą ir pateikiame savo subjektyvias prognozes.

Plungės „Olimpas“ (5) – Panevėžio „Bangenė-Aivera“ (12)

Iš pirmo žvilgsnio, tai – aiškiausiai nuspėjama pora, nes susitinka aukščiausią ir žemiausią reitingą aštuntfinalio etape turinčios komandos. Juolab, kad ir reguliariajame sezone abu kartus lengvas pergales šventė žemaičiai – 86:57 ir 77:61.

Tačiau viena yra žaisti eilinę reguliariojo sezono dvikovą, o kita – kautis išlikimo akistatoje, kuomet klysti nebegalima.

Abi ekipos patenka į mažiausiai taškų praleidžiančių komandų penketuką, tad panašu, jog šioje serijoje kiekvienas pelnytas taškas bus aukso vertės.

Panašu, jog toks scenarijus ganėtinai nepalankus Panevėžio komandai, nes ji RKL užima vos 15 vietą pagal pelnomus taškus lenkdami tik absoliučią autsaiderę „Jonavos-2“ ekipą.

Reguliarųjį sezoną „Bangenės-Aiveros“ krepšininkai baigė keturiais pralaimėjimais per penkerias rungtynes, tad visi ženklai tarsi byloja, jog panevėžiečių sezonas baigsis gana greitai.

Algirdas Šimkevičius, Plungės „Olimpas“: „Aš jau noriu greičiau baigti sezoną, tad jau nesuku galvos, dėl serijos baigties.

Jei rimtai, anksčiau laiko kelti baltos vėliavos tikrai nežadame. Stengsimės laimėti ir kiek galėsime kibsim varžovams į atlapus.

Jei patektumėm į kitą etapą, ten lauktų „LCC tarptautinio universiteto“ komanda su kuria reguliariajame sezone žaidėme du kartus ir abu kovojome kaip lygūs su lygiais. Tad turėtumėm šansų ir ketvirtfinalio serijoje.

Nors šioje poroje turime žymiai aukštesnį reitingą, tačiau manau, kad varžovai gali nustebinti. Aišku, būna, ir taip, kad  mes patys save nustebiname su savo nepataikymu. Jeigu reikėtų prognozuoti, spėčiau, jog šioje serijoje pergalę rezultatu 2-1 švęs „Olimpo“ ekipa.

Rimantas Mincė, Panevėžio „Bangenė-Aivera“: „Nuotaikos kovingos, kaip kitaip gali būti. Nors užėmėme vos 12 vietą, tačiau, tiesą sakant, mes ir taikėm ant Plungės ekipos. Tiksliau, norėjom Klaipėdos, bet ji pabėgo nuo mūsų. Kita vertus, su LCC studentais  galėsime pasivaržyti ketvirtfinalyje.

Negaliu pasakyti, kad kažkas varžovų komandoje mus gąsdintų, nebent žiūrovai, su savo tom bačkom. Dar svarbu, kad mūsų žaidėjai po rungtynių vėl iš beisbolo lazdos negautų. O su „Olimpo“ ekipa aikštėje kaip nors susitvarkysime.

Prognozė: Plungės „Olimpas“ 2-0 Panevėžio „Bangenė-Aivera“

Šilalės „Lūšis“ (6) – Akmenės SC-„Grudita“ (11)

Debiutiniame sezone fantastiškai pasirodę Šilalės krepšininkai sustoti tikrai nežada ir aštuntfinalyje bandys įveikti Akmenės krepšininkų pasipriešinimą. Tačiau tą padaryti nebus lengva.

Tai, kad šioje serijoje aiškaus favorito nėra liudija faktas, jog „Lūšies“ ekipa viena kartą jau buvo nusvilusi pirštus, kuomet sausio viduryje vykusioje dvikovoje pralaimėjo oponentams net 20 taškų skirtumu (81:101), o savo aikštėje šilališkiai šventė taip pat gana sudėtingą pergalę 94:83.

Šilalės sirgalius gali paguosti nebent tai, kad jų mylima komanda reguliarųjį  sezoną baigė iškovodama tris pergales iš eilės, tuo tarpu Akmenės krepšininkai pirmąjį varžybų etapą pabaigė pralaimėdami tris rungtynes paeiliui.

Serijai papildomo prieskonio prideda tai, jog ginklus surems 2 ir 3 vietas rezultatyviausių RKL komandų sąraše užimančios ekipos. O tai – tik dar vienas blogas ženklas „Lūšies“ vyrams, kuriems teks grumtis su tokį patį, atvirą žaidimo stilių, propaguojančia ekipa.

Vis tik, jei Šilalės ekipa ištaisys pirmajame varžybų etape darytas klaidas ir sugebės išlaikyti šaltą protą aštuntfinalio barjeras „lūšiukams“ neturėtų tapti neįveikiama kliūtimi.

Valdemaras Kasmauskas, Šilalės „Lūšis“: „Pirmajame varžybų etape jau žaidėme su varžovais ir svečiuose patyrėme triuškinamą nesėkmę.

Vis tik, sakyti, jog tai – neparanki mums ekipa negaliu. Dėl apmaudžios nesėkmės Akmenėje galime kaltinti tik patys save, tuomet patys nesigynėme, leidome varžovams įsibėgėti, pajusti metimą, o paskui jau sunku buvo pasivyti.

Puikiai suprantame, kad aštuntfinalyje teks žaisti bent dvi „mirk-gyvenk“ rungtynes, nes būtinai reikia eiti toliau. Tad šiuo metu esame susikaupę ir rimtai ruošiamės atkrintamųjų startui.

Akmenėje nėra aiškaus lyderio, ten visi žaidėjai vienodi, gali pataikyti iš toli, tad stengsimės apsiginti ir savo greitu puolimu pasiekti pergalę serijoje.

Nerijus Mika, Akmenės SC-„Grudita“:  „Nemeluosiu, prieš aštuntfinalio startą prisibijom varžovų. Neturim savos aikštės pranašumo, o Šilalės salė specifinė yra, mažytė labai, tad ten lengva tikrai nebus.

Varžovų komanda yra nebloga, ji turi labai aiškiai išreikštus lyderius, puikią gynėjų grandį ir savo žaidimą grindžia greitomis atakomis.

Pliusas nebent tas, jog „Lūšies“ ekipa neturi labai stiprių vidurio puolėjų, kurie ten atlieka daugiausia pagalbinį vaidmenį. Tad norėdami laimėti seriją privalėsime sustabdyti varžovų mažiukus.

Sezonas jau nėra nuviliantis, nes per vargus sugebėjome prasibraukti į atkrintamąsias. Aišku, patekimas į ketvirtfinalį būtų labai geras rezultatas, nes ten mūsų lauktų „Omegos“ ekipa, o akistatoje su ja mes nebūtumėm net arti favoritų statuso.

Nenoriu prognozuoti serijos baigties, nepatinka man tą daryti. Gali būti visaip, tačiau jaučiu, kad nugalėtojui išsiaiškinti prireiks visų trijų rungtynių.

Prognozė: Šilalės „Lūšis“ 2-1 Akmenės SC-„Grudita“

Tauragės „Fortūna-Agava“ (7) – Biržų „Biržai-KKSC“ (10)

Tai – dar viena pora, kuri reguliariajame sezone pasidalino po pergalę. Gruodžio mėnesį Biržuose vykusią akistatą 81:78 laimėjo aikštės šeimininkai, tuo tarpu vasario pabaigoje lengvą pergalę rezultatu 107:83 šventė Tauragės krepšininkai.

Veikiausiai šioje serijoje didžiausią reikšmę turės savo aikštės pranašumas, kuris priklauso „Tauragės-Agavos“ vyrams, nes žiūrint į statistiką – ginklus surems visiškai skirtingo stiliaus komandos.

Biržų ekipoje pagrindinę rolę atlieka taiklią ranką turintys aukštaūgiai, kurie baudžia varžovus beveik neuždengiamais tolimais metimais. Vis tik, Žydrūno Kačinsko auklėtiniams visiškai neįdomi gynyba, nes šiaurės Lietuvos atstovai per kiekvienas rungtynes sugeba praleisti net po 90 taškų.

Nors tauragiškių puolimas yra skurdokas, tačiau svarbiausiose sezono kovose didesnį vaidmenį atlieka gynyba, o pagal praleidžiamus taškus „Fortūnos-Agavos“ ekipa užima aukštą šeštąją poziciją.

Įvertinus visus faktus, biržiečiai šioje serijoje gali sužaisti vienas geras rungtynes, tačiau ketvirtfinalį turėtų pasiekti Tauragės atstovai.

Aivaras Skarbalius, Tauragės „Fortūna-Agava“: „Pirmiausia džiaugiamės, kad pavyko iškovoti aikštės pranašumą, tačiau nenuvertiname varžovų, tad manau, jog aštuntfinalyje laukia sunki kova. Kita vertus, mūsų tikslas yra įveikti šį barjerą ir jei viskas bus tvarkoje, manau, jog tikrai žengsime tolyn.

Šiek tiek gąsdina tai, jog  varžovai yra labai nenuspėjama komanda: iš biržiečių galima tikėtis visko, nes jie niekuomet nerodo stabilaus žaidimo. Vieną dieną „Biržų-KKSC“ ekipa gali nugalėti favoritus, o kitą – pralaimėti autsaideriams.

Kita vertus, stengsimės žiūrėti savęs ir kuo geriau pasiruoši artėjančioms dvikovoms. Treneris kaip tik dabar dirba su šiuo klausimu analizuodamas varžovų žaidėjus.

Sezono pradžioje norėjome patekti į atkrintamąsias varžybas ir turėti kuo aukštesnį reitingą, tad kadangi aštuntfinalyje jau turime savo aikštės pranašumą, manau, jog pavyko pasiekti tikslą minimum.

Jei patektumėm į ketvirtfinalį galėčiau sakyti, kad sezonas labai geras, tačiau kaip sakoma: „Apetitas kyla bevalgant“, tad ties tuo etapu tikrai nesiruoštumėme sustoti.“

Žydrūnas Kačinskas, Biržų „Biržai-KKSC“: „Nors reguliariajame sezone užėmėme žemesnę poziciją nei varžovai, tačiau manau, kad reitingai visikai nieko nereiškia.

Šiemet RKL sezonas yra labai įdomus, nes 6-12 vietas užėmusios ekipos yra visiškai lygios. Į Tauragę važiuosime tikrai nepralaimėti ir šioje serijoje sieksime tik pergalės. Žinoma, kamuolys – apvalus,  bet esame nusiteikę kovingai.

Vertinam Tauragę, tai tikrai labai gera ekipa turinti gerą, patyrusį įžaidėją, kuris puikiai kontroliuoja komandą. Tai – kovotojų kolektyvas, turintis daug aukštų krepšininkų.

Visgi, jei kalbėti apie aštuntfinalio varžovus, kuriuos galėjome gauti, tauragiškiai buvo mūsų antras pasirinkimas po „Kretingos“ ekipos. Nenuvertinam „Fortūnos-Agavos“ vyrų, bet tikrai džiaugiamės, kad pirmajame atkrintamųjų etape žaisime būtent su jais.

Sezono planas minimum buvo pasiekti aštuntfinalį, tad smagu, kad pavyko jį pasiekti. Įvertinus visas aplinkybes, toks rezultatas, kurį turime dabar tenkina tiek klubo vadovus, tiek rėmėjus.

Kalbant apie maksimalų tikslą – mes neturime. Jei sėkmė mums šypsosis, norim būti kaip įmanoma aukščiau. Bet čia jau kaip pasieks.

Prognozė: Tauragės „Fortūna-Agava“ 2-0 Biržų „Biržai-KKSC“

Kretingos „Kretinga“ (8) – Kelmės „Kelmė“ (9)

Aštuntfinalio desertu turėtų tapti turnyro lentelės kaimynų dvikova, kurioje aiškių favoritų statuso neturės nė vienas kolektyvas.

Pirmajame varžybų etape abi komandos pasidalino po pergalę, tačiau nederėtų pamiršti, kad „Kelmės“ komanda tikrąjį savo veidą ėmė demonstruoti tik antroje sezono dalyje, kuomet pasipildė patyrusiu aukštaūgiu Ignu Ramašausku.

Pirmojo rato pabaigoje kelmiškiai buvo ties iškritimo į B divizioną riba, tačiau antrajame rate atsigavo, reguliarųjį sezoną baigė iškovodami šešias pergales iš eilės ir pakildami net į devintą turnyro rikiuotės poziciją.

Tuo tarpu „Kretingos“ kelias visiškai kitoks – prieš Naujus metus atrodė, jog kretingiškiai šiame sezone kovos dėl aukščiausių pozicijų, tačiau vėliau vienas po kito pasipylė pralaimėjimai, kurie „Kretingos“ komandą nubloškė net į aštuntąją rikiuotės vietą.

Žiūrint į „sausus“ skaičius „Kretingos“ ekipa lenkia varžovus beveik visose statistikos kategorijose. Kelmės atstovai pirmauja tik pagal tritaškių pataikymą (32,8%-30,6%), blokuojamus metimus (2,2-2,0) ir mažesnį gaunamų pražangų skaičių (15,6-19,2).

Visgi statistika ne visuomet parodo tikrąjį komandų pajėgumą, o žiūrint į pastarųjų dviejų mėnesių formą surizikuosime pasakydami, kad šioje serijoje nežymūs favoritai bus „Kelmės“ krepšininkai.

Arimantas Mikaločius, Kretingos „Kretinga“: „Aštuntfinalio laukiame gana ramiai, esame susikaupę ir ruošiamės artėjančiai akistatai. Mano manymu, svarbiausia čia bus pirmosios serijos rungtynės, tad kol kas galvojame vien apie jas.

Varžovų komanda tikrai pajėgi, nes po Naujų metų įsigijo gerą vidurio puolėją ir aukšto lygio atakuojantį gynėją, tad ruošiamės sunkiai kovai.

Mūsų pačių forma pastaruoju metu nėra labai gera, tačiau daugelis pralaimėjimų buvo patirti paskutinėmis rungtynių sekundėmis arba labai nedidele persvara, todėl negaliu sakyti, jog pas mus kažkas negerai. Kolektyvo nuotaikos yra puikios, tad vyrai tikrai yra pasiruošę atkrintamųjų startui.

Gerai, kad turime savos aikštės pranašumą, tačiau jo pernelyg nesureikšminame. Praėjusiame sezone ketvirtfinalyje turėjome 3 reitingą, tačiau tai nepadėjo pasiekti pusfinalio, tad dabar stengiamės visiškai negalvoti apie tai kur žaisime.“

Vaidas Sėjūnas, Kelmės „Kelmė“: „Nors varžovai reguliariajame sezone užėmė aukštesnę vietą, tačiau mes ambicingi esame ir jaučiame, kad tikrai galima patekti į kitą varžybų etapą. Labai norime derbio su „Raseinių“ ekipa.

Varžovų ekipa yra labai rimta komanda, tad norint ją įveikti reikės ir Fortūnos pagalbos. Tačiau ir mes esam sustiprėję lyginant su sezono pradžia. Tad nuotaikos prieš aštuntfinalį tikrai pakilios.“

Prognozė: Kretingos „Kretinga“ 1-2 Kelmės „Kelmė“