Raseiniai ir Plungė išlygino rezultatą, Pakruojis - iškovojo bronzą!

Sauliaus Čirbos

Pirmadienio vakarą Regionų krepšinio lygoje (RKL) įvyko net trejos rungtynės, kuriose kovėsi A ir B divizionų ekipos.

Šilalėje ir Plungėje vykusiose dvikovose buvo išlyginti serijų rezultatai, o štai Kėdainiuose paaiškėjo B diviziono bronzos medalių laimėtojai.

Tikras krepšinio spektaklis vyko Šilalės Simono Gaudešiaus gimnazijos sporto salėje, kurioje santykius aiškinosi vietos „Lūšies“ (6) ir „Raseinių“ (1) ekipos.

Rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Aikštės šeimininkai pirmąsias serijos rungtynes buvo laimėję triuškinama persvara (95:70), tačiau reguliariojo sezono nugalėtojais tapę „Raseiniai“ nė neketino kelti baltos vėliavos.

Beveik visą dvikovos laiką aikštėje vyko dviejų lygiaverčių varžovų kova, o susitikimo nugalėtojais paaiškėjo tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes po Mindaugo Čepausko tritaškio „Lūšis“ įgijo apčiuopiamą penkių taškų pranašumą (69:64), tačiau netrukus tolimą metimą smeigė „Raseinių“ gynėjas Simas Andraitis (67:69), o po Martyno Šepučio klaidos perėmę kamuolį svečiai netrukus pridėjo dar vieną tritaškį (70:69)!

Gausų žiūrovų būrį po kelių akimirkų ošti vėl privertė M.Šeputis taikliu tolimu metimu ištaisęs savo klaidą (72:70). Bet S.Andraitis atsakė dvitaškiu ir atstatė rungtynėse pusiausvyrą (72:72).

Abi komandos dar pasikeitė taikliais metimais (74:74) ir viskas sprendėsi paskutinėje atakoje. Aikštės šeimininkai kone aklinai užkamšė visas skyles savo baudos aikštelėje, tačiau „Raseinių“ gynėjas G.Butkus pasiuntė itin sudėtingą metimą ir jis nenorom, tačiau pasiekė tikslą – 76:74!

Po minutinės pertraukėlės „Lūšis“ dar bandė išplėšti pratęsimą, bet M.Šeputis sudėtingas metimas skriejo pro šalį, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Raseinių“ komandos pergalę rezultatu 76:74.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų ekipos treneris Karolis Lendzevičius davė trumpą komentarą: „Komanda susikoncentravo. Pirmojoje serijos dvikovoje šiek tiek nuvertinome „Lūšies“ tikrąjį pajėgumą, tačiau tas pralaimėjimas mūsų nesužeidė, veikiau atvirkščiai – suvienijo, dėl to šiandien ir iškovojome pergalę.

Kai žaidi didelėje arenoje, mažoje žaisti yra minusas. Tačiau šįkart pavyko ir tokiomis sąlygomis iškovoti pergalę. Po pirmųjų rungtynių sakiau, kad komandai pritrūko šalto proto. Šiandien, mano nuomone,  to paties pritrūko aikštės šeimininkų komandai. Serijos baigties neprognozuosiu, tačiau norėtųsi medalius atsiimti čia Šilalėje.“

Tuo tarpu „Lūšies“ strategas Valdemaras Kasmauskas teigė: „Pritrūko sėkmės, gal susikaupimo. Laimėję pirmąsias rungtynes dideliu rezultatu galvojome, kad savo aikštėje pasieksime lengvą pergalę, o gavosi – lygios rungtynės.

Neįvertinom varžovų. Be to, „Raseiniai“ puikiai paruošė namų darbus, atspėjo viską, ką mes norėjome padaryti puolime. Šaunuoliai.

Manau, kad gynėmės gerai, gal jie pagyvino savo puolimą ir paskutinę minutę aišku sėkmės trūko, todėl ir pralaimėjome.

Dabar bus kelios dienos poilsio, bandysim atsigauti ir varžovų arenoje pasiekti pergalę. Ten mums gal net lengviau žaisti yra, nes Raseinių arena didesnė, galime bėgti daugiau. Praeitose rungtynėse mes atsukom varžovams šaltą dušą, o šiandien  jie nuo jo atsigavo ir mums atsakė tuo pačiu.

Pralaimėjimas skaudus, tačiau nemanau, kad tai išbalansuos komandą. Tvirti vyrai pas mus, su kuriais galiu į karą eiti, tad dėl jų tvirtos psichologijos aš tikrai neturiu jokių abejonių.“

„Raseiniai“: G.Butkus (10 atk.kam., 30 naud.balų) 24, Antanas Montrimavičius 17, Jonas Levickas (14 atk.kam.) 10.

„Lūšis“: M.Čepauskas 19, Justas Košys 15.

Po šios dvikovos serijos iki 3 pergalių rezultatas tapo lygus 1-1. Trečiosios rungtynės vyks šeštadienį, balandžio 20 d., Raseiniuose.

Tuo pačiu metu Plungėje vyko A diviziono mažojo finalo akistata, kurioje vietos „Olimpas“ (5) metė iššūkį Kauno „Atleto“ (2) vyrams.

Nors pirmąją dvikovą žemaičiai pralaimėjo triuškinama persvara (75:99), tačiau gausus savų sirgalių palaikymas padėjo Plungės atstovams atsitiesti.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių „Olimpas“ išsiveržė į priekį ir beveik visą susitikimo laiką, išskyrus trumpas atkarpas pirmojo ketvirčio pradžioje ir antrojo pabaigoje, buvo priekyje.

Likus žaisti 22 sek. po Andriaus Aleksandrovo dvitaškio „Atletas“ buvo atkūręs intrigą (71:74), tačiau netrukus Rolandas Alijevas prasižengė, o Mindaugas Tamušauskas dviem baudų metimais įtvirtino aikštės šeimininkų pergalę – 76:71.

„Olimpas“: M.Tamušauskas 20, Modestas Jurkaitis 15, Dovydas Daubaris 12.

„Atletas“: R.Alijevas (13/13 baud.met., 6 rez.perd.) 21, A.Aleksandrovas 15.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 1-1, trečiąsias rungtynes komandos žais trečiadienį, balandžio 17 d., Kaune.

Tuo tarpu B divizione paaiškėjo pirmieji prizininkai, jais tapo Pakruojo „Pakruojo-SC-Lygūmų ŽŪB“ (A2) krepšininkai pirmadienio vakarą po pratęsimo 102:99 palaužę Kėdainių SC-„Balticum“ (A5) ekipą ir iškovoję bronzos medalius.

Puikiai rungtynes pradėjusi Kėdainių ekipa greit pabėgo į priekį, o trečiojo kėlinuko pabaigoje net buvo įgijusi triuškinamą 17 taškų persvarą (58:41)!

Tačiau pasiuntę varžovus į nokdauną aikštės šeimininkai veikiausiai per anksti ėmė švęsti pergalę, o tuo pasinaudoję Pakruojo atstovai ne tik gana greitai ištirpdė turėtą deficitą, tačiau ir pagrindinio laiko pabaigoje patys įgijo apčiuopiamą 6 taškų pranašumą (78:72).

Nors SC-„Balticum“ ekipa titaniškų pastangų dėka išplėšė pratęsimą (82:82), tačiau jame jau pritrūko fizinių jėgų, nes aikštės šeimininkai į rungtynes delegavo vos šešis krepšininkus, o lemiamo kėlinuko pabaigoje penktąją pražangą gavo kėdainiškių vidurio puolėjas Darius Mackus.

Tad susiklosčiusiomis aplinkybėmis pasinaudoję Pakruojo krepšininkai papildomų penkių minučių metu jau kontroliavo padėtį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė bronzinę pergalę.

„Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“: Daivaras Pakarklis (11 atk.kam.) 24, Nerijus Keleras (10 rez.perd.) 22, Almantas Pakarklis 19.

SC-„Balticum“: Einoras Stankus (6 kld.) 33, Medas Kuprijanovas (10 atk.kam., 14 išpr.praž., 44 naud.balai) 30.