Pusfinaliuose – „Omegos“ ir „Riviles“ triumfas

„Omega“ finale susikaus su Vilniaus „Rivile“.
Saulius Čirba/RKL

Nostra.lt-Regionų krepšinio lygoje išaušo lemiamų kovų metas – Prienų arenoje į kovas dėl aukso stojo keturios stipriausios šio sezono ekipos. Penktadienio vakarą vykusios pusfinalių kovos susiklostė skirtingai – Vilniaus „Rivile“ sutriuškino savo varžovus iš Tauragės, o Kauno r. „Omegos“ ir „Jurbarko-Kario“ akistatoje kova vyko iki paskutiniųjų akimirkų.

Praėjusio Nostra.lt-RKL sezono vicečempionai šiemet antrą kartą sieks aukso medalių. Vilniečiai pirmajame pusfinalyje 76:54 įveikė „Tauragę“ ir iškovojo bilietą į finalą.

Sostinės krepšininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes – „Rivile“ laimėjo pirmąją trijų minučių atkarpą 9:2 ir iškart atsiplėšė nuo varžovų. Po Šarūno Zablockio paprašytos minutės pertraukėlės vaizdas aikštelėje nepasikeitė – agresyviai gynęsi vilniečiai ir toliau didino atotrūkį, o po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo 14 taškų pranašumą (26:12).

Antrajame ketvirtyje „Rivile“ ir toliau dominavo – visiškai sustingdę varžovų puolimą didino savo atotrūkį, o vos 20 taškų per du kėlinius surinkusi „Tauragė“ į rūbinę išėjo turėdama 25 taškų deficitą (45:20).

Po pertraukos tauragiškiams kiek pavyko sumažinti atsilikimą – kiečiau gynyboje sužaidusi Šarūno Zablockio kariauna sušvelnino atsilikimą iki 19 taškų (45:26). Į tai sureagavęs Tomas Purlys paprašė minutės pertraukėlės, o po jos į aikštę grįžusi „Rivile“ šaltakraujiškai smeigė du tritaškius ir atstatė saugų pranašumą.

Po šio smūgio tauragiškiams atsitiesti nebepavyko – „Rivilė“ pabėgo pirmyn, o finalinė rungtynių sirena užfiksavo reguliariojo sezono nugalėtojų pergalę 76:54.

„Mes nesame labai puolanti komanda ir daug pergalių iškovojome geros gynybos dėka. Šios rungtynės nėra išimtis, ypač pirmoje pusėje gynyboje atidavėme visą širdį ir matome rezultatą. Mes ėjome link to, kad sužaistume geriausias sezono rungtynes finaliniame ketverte, bet ši pergalė – tik vienas žingsnelis. Rytoj turėsime žengti antrą“ , - po pergalingų rungtynių kalbėjo „Riviles“ treneris Tomas Purlys.

„Pati pradžia... Dabar net sunku pasakyti. Neatsakėme į jų fizinį žaidimą, gal jaudulys kažkiek kišo koją. Daug čia tų faktorių galima prisakyti, bet tiksliai turbūt atsakyti galėsime tik po kurio laiko. Mes tokia komanda – mokame arba labai gerai žaisti, arba labai prastai. Atsitiesti tikrai mokame, o ar pavyks – rytoj pamatysime“, - sunkiai žodžius po pralaimėto pusfinalio rinko „Tauragės“ treneris Šarūnas Zablockis.

Vilniečius į pergalę vedė Karolis Brusokas – jis pelnė 16 taškų, atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Tadas Rinkūnas – jo sąskaitoje 14 taškų, 12 pelnė Kostas Jonuška.

„Tauragei“ 10 taškų pelnė Dominykas Petkevičius, po 8 surinko Kristupas Lukošius ir Gvidas Galinauskas.

Tuo tarpu antrasis pusfinalis susiklostė kur kas atkakliau. Kauno r. „Omegos“ krepšininkai 87:80 palaužė „Jurbarką-Karį“ ir rytoj finale kausis su „Rivile“.

Kauniečiai rungtynes pradėjo kiek sėkmingiau ir po tikslių pirmųjų metimų pirmavo 10:3, tačiau kariškiai varžovams pabėgti neleido – jie ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą (21:19).

Antrasis ketvirtis klostėsi taškas į tašką, tačiau jo viduryje Jurbarko krepšininkams pavyko susikrauti solidesnę persvarą (37:30). Vis tik „Omegos“ krepšininkai, sėkmingai atakuodami iš toli, prisiartino prie varžovų ir į pertrauką išsinešė tik trijų taškų deficitą (46:43).

Trečiajame kėlinyje į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda, o galiausiai rungtynių tėkmę perlaužė Giedriaus Marčiukaičio tolimas metimas ir Tomo Galecko dvitaškis – šie metimai užkūrė „Omegos“ spurtą 17:2, po kurio kauniečiai įgijo 12 taškų persvarą (77:65).

„Jurbarkui-Kariui“ dar buvo pavykę grąžinti intrigą į rungtynes, kai Lukas Žukauskas realizavo baudų metimus, o tritaškį smeigė Justas Vazalis ir sumažino skirtumą iki trijų (81:78). Vis tik prie baudų metimų linijos pasiųstas Mindaugas Jakštas realizavo abu metimus, o Jurbarko krepšininkų atsakas baigėsi klaida.

„Sakyčiau, kad rezultatas neatspindi tikrų įvykių aikštėje. Geras puolimas buvo tik pirmoje pusėje, o po pertraukos tiek „Jurbarkas-Karys“, tiek mes susitvarkėme gynybą. Tik pačioje pabaigoje, kai varžovai pradėjo skubėti, susikėlėme rezultatą. Rungtynės buvo gražios, manau, turėjo patikti žiūrovams. Laimei, jos mums baigėsi sėkmingai“, - po laimėto pusfinalio kalbėjo „Omegos“ treneris Giedrius Kurtinaitis.

„Pirmiausiai, tai noriu padėkoti fanams, kurie atvažiavo iš Jurbarko ir mus palaikė visų rungtynių metu, koks bebūtų rezultatas. Nors rezultatas mūsų ir netenkina, bet tikrai norėčiau padėkoti savo žaidėjams, kurie atidavė visas jėgas. Rytoj tikrai atsitiesim ir eisime kovoti dėl medalių, mano žaidėjai yra protingi vyrai“, - padėkas žarstė „Jurbarko-Kario“ treneris Povilas Valaitis.

„Omegą“ į pergalę vedė Tado Klimavičiaus ir Tomo Galecko duetas – T. Klimavičius pelnė 22 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 37 naudingumo balus. Tuo tarpu T. Galeckas pelnė 11 taškų, atliko net 14 rezultatyvių perdavimų ir į savo kraitį surinko 31 naudingumo balą.

„Jurbarkui-Kariui“ 18 taškų surinko Lukas Žukauskas, 11 – Arturs Pelšs.

Mačas dėl bronzos šeštadienį prasidės 14 val., 16 val. vyks snaiperio konkursas, o 18 val. – didysis finalas.