Puikiai žaidžiantys klaipėdiečiai ir „Kupiškio“ pergalė po pratęsimo - B diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: LSU - „VKKM-Neptūnas“

Sausio 29 dieną Nostra.lt-RKL B divizione buvo sužaistos dvi paskutinės šio mėnesio rungtynės. Kupiškio komandai po pratęsimo pavyko iškovoti pergalę ir pakilti iki 3 turnyrinės lentelės vietos, o „VKKM-Neptūnas“ gana nesunkiai įveikė Kretingos krepšininkus.

Laimėtas pratęsimas pakėlė kupiškėnus į stipriausiųjų trejetą

Kupiškio KK „Kupiškis“ (11-4) namuose po pratęsimo rezultatu 95:87 (23:19, 17:24, 22:18, 21:22, 12:4) įveikė Birštono „Milastos“ komandą (12-4). Kupiškio ekipa pergalių ir pralaimėjimu santykiu susilygino su Ignalinos „Vilkakalniu“ ir B grupės turnyrinėje lentelėje dalinasi 3-4 vietas.

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Kupiškis“ (14:6), bet birštoniškiai netrukus sugrįžo į kovą (17:17) ir artimai varžėsi iki ilgosios pertraukos. Po jos „Milasta“ į priekį išsiveržė 8 taškų skirtumu (45:53), kurį trečiojo ketvirčio pabaigoje kupiškėnai panaikino (60:59).

Rezultatą persvėrę šeimininkai lyderiavo didžiąją paskutiniojo kėlinio dalį, bet pačioje ketvirčio pabaigoje kelios rezultatyvios atakos išvedė „Milastą“ į priekį (81:83). Paskutinėmis sekundėmis Ernesto Umbros išprovokuota pražanga ir pataikyti du baudos metimai išgelbėjo „Kupiškį“ nuo pralaimėjimo. Pirmąsias dvi pratęsimo minutes komandos kovojo artimai, bet po to kupiškėnai spurtavo 11:0 ir išplėšė pergalę.

KK „Kupiškyje“ rezultatyviausias buvo Vaidotas Jatulevičius, per 39 minutes pelnęs 22 taškus (5/8 dvit., 3/7 trit., 3/5 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 3 varžovų pražangas ir surinkęs 30 naudingumo balų.

Labiausiai prie „Milastos“ rezultato prisidėjo Vytautas Jakubaitis. Žaidėjas per 38 minutes pelnė 25 taškus (11/17 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 22 naudingumo balų.

2023-01-29
Vaidotas Jatulevičius 22 Taškai 25 Vytautas Jakubaitis
Giedrius Giedra 11 Kamuoliai 10 Eivydas Aleksa
Vaidotas Jatulevičius 9 Perdavimai 4 Eivydas Aleksa

Trečia „VKKM-Neptūno“ pergalė iš eilės

Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (10-5) išvykoje itin gerai sužaidė antrą kėlinį ir rezultatu 98:77 (22:19, 28:9, 24:27, 24:22) įveikė Kretingos SM-„Kretingą“ (1-14). Klaipėdos komanda per pastarąsias 6-erias rungtynes iškovojo 5 pergales: pralaimėjimas patirtas tik prieš „Panevėžio“ ekipą.

Pirmasis kėlinys žiūrovams padovanojo artimą kovą, tačiau ši baigėsi antrajame ketvirtyje, kai SM-„Kretingą“ ištiko taškų sausra – per 10 minučių jie tepelnė 9 taškus, o varžovai įmetė net 3 kartus daugiau (50:28).

Po ilgosios pertraukos grįžę kretingiškiai žaidė geriau ir skirtumą sumažino iki 10 taškų (54:44). „VKKM-Neptūnas“ netrukus vėl padidino pranašumą ir daugiau neleido priešininkams pakovoti dėl pergalės.

Iš „Kretingos“ krepšininkų išsiskyrė Dovydas Jedenkus, kuris per 27 minutes pelnė 20 taškų (5/6 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 18 naudingumo balų.

Mindaugo Bugio auklėtinių gretose geriausiai pasirodė Justas Žiubrys. Justas per 38 minutes pelnė 36 taškus (4/7 dvit., 7/13 trit., 7/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.