Pratęsime dominavęs „Vilkakalnis“ ir įtemptas Žemaitijos derbis - B diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: SRC-„Dzūkija“ - „Vilkakalnis“

Sausio 15 dieną Nostra.lt-RKL B divizione susikovė 6 komandos. „Gargždai-SC“ Žemaitijos derbyje iškovojo ketvirtąją sezono pergalę, Ignalinos „Vilkakalnis“ po pratęsimo susidorojo su „Birštonu“, o SRC-„Dzūkija“ nesunkiai įveikė „Ridą“.

Žemaitijos komandų derbį laimėjo gargždiškiai

Gargždų sporto centro komanda (4-9) išvykoje rezultatu 69:64 (20:16, 15:16, 15:13, 19:19) įveikė Kretingos SM-„Kretingą“ (1-12). Iškovoję šią pergalę gargždiškiai pakilo iki 10-osios vietos turnyrinėje lentelėje, o dar viena pergalė leistų komandai pakliūti į stipriausiųjų aštuntuką A grupėje.

Antrajame kėlinyje Juozas Virkutis taikliu metimu padidino „Gargždų-SC“ persvarą iki didžiausios per visą rungtynių laiką – 10 taškų (29:19). Kretingiškiai greitai atsitiesė ir kėlinį užbaigė su minimaliu atsilikimu (35:32).

Trečiajame ketvirtyje po 7 iš eilės netaiklių „Kretingos“ metimų svečiai vėl greitai išsiveržė į priekį (45:37), tačiau kretingiškiams pavyko sukurti intrigą. Paskutinįjį kėlinį stipriau pradėję aikštelės šeimininkai pavijo gargždiškius ir likus 4 minutėms jau turėjo nedidelį pranašumą (56:60).

Laikrodžiui artėjant link paskutinės rungtynių minutės rezultatą savo naudai persvėrė „Gargždai-SC“ (62:61). Varžovai turėjo puikią progą svečiams atsakyti dvitaškiu, tačiau netaiklų SM-„Kretingos“ metimą gargždiškis Paulius Kazlauskas pavertė į 3 taškus (65:61). Per likusį laiką Kretingos krepšininkams nepavyko pasivyti priešininkų.

Gargždiškių gretose puikiu žaidimu išsiskyrė Jokūbas Žilius. Krepšininkas per 32 minutes pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 23 naudingumo balus.

Kretingos SM-„Kretinga“ ekipoje geriausiai pasirodė Rokas Tiškus, per 34 minutes pelnęs 19 taškų (1/3 dvit., 3/11 trit., 8/9 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 30 naudingumo balų.

2023-01-15
Rokas Tiškus 19 Taškai 17 Paulius Kazlauskas
Gintaras Beniušis 7 Kamuoliai 8 Ugnius Kondrotas
Arnas Sabaliauskas 6 Perdavimai 5 Jokūbas Žilius

Po pratęsimo – antroji „Vilkakalnio“ pergalė šią savaitę

Ignalinos „Vilkakalnis“ (10-3) po vieno pratęsimo namuose rezultatu 91:78 (16:28, 21:16, 7:13, 28:15, 19:6) įveikė Birštono „Milastą“ (10-2). Tai buvo antroji „Vilkakalnio“ pergalė šią savaitę: ignaliniškiai šeštadienį svečiuose įveikė Alytaus SRC-„Dzūkijos“ krepšininkus.

Po aštuonias minutes trukusios artimos kovos „Milasta“ staiga pradėjo tolti nuo varžovų ir iki pirmojo kėlinio pabaigos spėjo susikrauti 12 taškų pranašumą (16:28). Stipriai antrąjį ketvirtį pradėję ignaliniškiai pamažu pavijo varžovus (27:31), bet trys žaibiškai pelnyti tritaškiai vėl leido svečiams atsiplėšti (30:44). Po ilgosios pertraukos iš birštoniškių persvaros teliko 4 taškai (40:44), tačiau per 9 minutes ji patrigubėjo (44:57).

Paskutiniajame kėlinyje „Vilkakalnis“ spurtu 11:0 parodė, kad dėl pergalės vis dar kovoja. Likus vos pusei minutės „Milasta“ pirmavo 6 taškais (64:70), kai Mindaugas Ralys sukūrė stebuklą ir dviem taikliais dvitaškiais bei baudos metimu visiškai priartino Ignalinos komandą. Tomo Mackonio tritaškis išvedė „Vilkakalnį“ į priekį, o „Milastos“ Domantas Jasionis smeigė dvitaškį ir uždirbo pratęsimą (72:72). Jame ignaliniškiai buvo nesustabdomi ir paliko varžovus toli už nugaros.

Ignalinos „Vilkakalnio“ komandą į priekį vedė Tomas Mackonis, kuris per 33 minutes pelnė 20 taškų (3/9 dvit., 4/8 trit., 2/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir uždirbo 17 naudingumo balų.

Aurimo Liuizos auklėtinių tarpe naudingiausi buvo Vytautas Jakubaitis (42 min., 15 taškų, 11 atkovotų kamuolių, 13 naudingumo balų) ir Tomas Butrimas (28 min., 9 taškai, 6 atkovoti kamuoliai, 11 naudingumo balų).

2023-01-15
Tomas Mackonis 20 Taškai 15 Vytautas Jakubaitis
Dovydas Sakalnikas 11 Kamuoliai 11 Vytautas Jakubaitis
Dovydas Sakalnikas 5 Perdavimai 3 Vakaris Diškevičius

Šimto taškų ribą peržengę alytiškiai nesunkiai įveikė „Ridą“

Alytaus SRC-„Dzūkija“ (5-7) namuose rezultatu 109:49 (26:12, 30:6, 30:19, 23:12) įveikė Švenčionėlių „Ridą“ (2-11). Po šių rungtynių alytiškiai pergalių ir pralaimėjimų santykiu susilygino su Molėtų „Ežerūno“ ekipa ir dalinasi 8-9 vietas.

Rungtynes užtikrintai pradėjo šeimininkai – sužaidus pusę pirmojo ketvirčio SRC-„Dzūkija“ jau turėjo net 15 taškų persvarą (19:4), bet įsivažiavę „Ridos“ krepšininkai neleido svečiams nurūkti dar toliau (26:12).

Svečiams atsilaikyti pavyko iki trečios antrojo ketvirčio minutės, po kurios alytiškiai spurtavo 21:2 ir kėlinį baigė turėdami net 38 taškų pranašumą. Šios persvaros užteko užtikrintai įveikti „Ridą“.

SRC-„Dzūkijos“ komandoje geriausiai pasirodė 17-os metų atakuojantis gynėjas Adomas Stančikas. Žaidėjas per 22 minutes pelnė 27 taškus (4/5 dvit., 6/7 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 33 naudingumo balus.

Švenčionėlių „Ridos“ ekipoje 18 naudingumo balų surinko Simonas Šalna. Simonas per 25 minutes pelnė 6 taškus (1/1 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 4 varžovų pražangas.