Pokalbis su K.Bubniu apie artėjantį sezoną, lygos tobulėjimą bei ateities perspektyvas

Prieš prasidedant sezonui RKL (Regionų krepšinio lyga) paėmė interviu iš Birštono „Milasta" komandos vadovo Kristupo Bubnio. Komandos vadovas minėjo, kad sezonui pasirengimas vyksta sklandžiai, komanda užsibrėžusi aukščiausius tikslus ir stengsis juos pasiekti. Praeitame sezone RKL B divizione rungtyniavusi Birštono miesto komanda pirmą kartą debiutavo RKL, bet K.Bubnys debiutu nebuvo visiškai patenkintas. Birštono komanda užėmė reguliarime sezone B grupėje 6 vietą ir išsikovojo bilietą į atkrintamąsias, kuriose serijoje iki dviejų pergalių buvo nusileista Skuodo KKSC-„Kuršasta“ komandai 2-1.

Interviu su K.Bubniu apie išsikeltus naujus tikslus, klubo pasiruošimą artėjančiam sezonui, ateities viziją ir RKL organizacijos žingsnius į priekį rasite čia.

- Sezonas prasidės už mėnesio. Sakykite, kaip vyksta komandos pasiruošimas artėjančiam sezonui?

- Savatgalį turėjome pirmą labai įdomų ir aktyvų susitikimą su komanda. Visi kartu komandiškai prasiplaukėm 14 vietų užimančia vikingų valtimi, kur reikėjo komandinio darbo, kad sinchroniškai irkluodami pasiektume numatytą tašką. Paskui išmėginome Birštone esančią ilgiausią vasaros rogučių trasą Lietuvoje. Pasikrovę energijos bei geros nuotaikos, popietę praleidome restorane „Bir.Bur.Bar”, kur ne tik ragavome įspūdingo dydžio ir skonio šonkauliukus ir mėsainius, bet tuo pačiu palaikėme Lietuvos rinktinę, runtynėse prieš JAV, pasaulio vyrų krepšinio čempionate. Smagu, kad viską vainikavo puiki pergalė. Prieš kelias dienas dalyvavome sporto psichologo Šarūno Klizo seminare, kur sužinojome daug naudingos informacijos, kaip galime tobulėti, ne tik kalbant apie fiziškumą ir techniką, bet ir vieną svarbiausių dalykų - psichologiją. Labai džiaugiuosi, kad vyrus tai tikrai sudomino ir tikiu, kad tai turės teigiamos įtakos tiek aikštelėje, tiek ir už jos ribų. Sekančią dieną surengėme pakankamai intensyvią pirmąją treniruotę, patikrinome kokioje formoje po vasaros yra žaidėjai, tarpusavio susižaidimą. Esu labai patenkintas komandos sudėtimi, matosi, kad visi yra motyvuoti, nusiteikę dirbti, stengtis ir siekti pergalių. Toliau laukia treniruotės, taip pat planuojame sužaisti ir kelias draugiškas rungtynes ir nekantriai laukiame sezono starto.

- Kokius tikslus komanda išsikėlė netrukus prasidedančiam sezonui?

- Sieksime patekti į finalo ketvertą ir būtų idealu, jeigu pavyktų jį suorganizuoti namų salėje - Birštone. Puikiai suprantu, kad ne mes vieni kelsime aukščiausius tikslus, bet esame ambicingi, motyvuoti, norime mėgautis procesu ir džiuginti mūsų sirgalius bei vietos bendruomenę pergalėmis, tad judėsime ta kryptimi.

 

- Trumpam sugrįžtant į praėjusį sezoną, ar likote patenkintas komandos pasirodymu RKL B divizione ir ar pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus?

- Praeitas sezonas buvo pirmas ne tik kaip komandai, bet ir man, kaip vadovui, tai buvo pirma pažintis su sporto vadyba, su komandos valdymu. Nesu sezonu labai patenkintas, bet buvo nemažai ir gerų bei pozityvių dalykų. Džiaugiuosi, kad teko susidurti su labai įvairiais iššūkiais, daug ko išmokti, padaryti klaidų iš kurių pasimokiau. Tokios patirtys leidžia tobulėti, mokytis ir augti. Turbūt su iššūkiais susidursime kiekviename sezone, bet esu tikras, kad klaidų darysime mažiau ir kas metus judėsime vis į priekį, kaip komanda ir organizacija.

-  Iš jūsų perspektyvos, kaip vyko visa komandos komplektacija ir kiek keisis komandos veidas būsimajame sezone?

- Komandos komplektavimo darbai nebuvo labai sudėtingi, tiesiog tam reikėjo skirti nemažai laiko. Kartu su treneriu Aurimu Liuiza, sezonui pasiruošima pradėjome pakankamai anksti, nepraėjus nė mėnesiui po sezono pabaigos. Manau, tai davė vaisių, nes jau liepos mėnesį turėjome pilnai sukomplektuotą sudėtį. Turbūt geriausias darbo įvertinimas ir požymis, kad judame teisinga linkme yra pačių žaidėjų išreikštas noras prisijungti prie komandos. Man, kaip vadovui, tai yra labai svarbu.

- Kokiu tikslu su RKL lygos vadovais ėjote pas Birštono mere Nijole Dirginčiene?

- RKL vadovus pakviečiau į susitikimą su mere, norėdamas ne tik asmeniškai supažindinti, bet ir pristatyti lygą. Manau yra labai svarbu, ne tik palaikyti gerus santykius su miesto valdžia, bet ir detaliau paaiškinti kur žaidžia komanda, kas tai per organizacija, kokie jos tikslai, kodėl svarbu dalyvauti, kokie lūkesčiai komandos, o geriausiai tai gali padaryti, tik lygos valdyba.

- Ką pavyko susitarti ir nutarti su RKL vadovybe pokalbyje su Birštono mere?

- Aptarėme esamą krepšinio situaciją Birštone, valdžios ir bendruomenės įsitraukimą į krepšinį, komandos perspektyvas, o RKL vadovai pristatė lygą. Labai džiaugiuosi, kad šneka pasisuko apie galimybę Birštone organizuoti RKL B finalo ketvertą, jeigu pavyktų tai įgyvendinti, būtų puiki šventė tiek miesto bendruomėnei, tiek ir svečiams. Aplamai kalbant apie savivaldybę, labai svarbu, kad būtų supratimas, jog komanda nėra mano ar kažkieno kito, tai yra viso miesto komanda, aš tik stengiuosi, kad viskas vyktų sklandžiai, kokybiškai. Pritrauktume kuo daugiau sirgalių, verslų,  su tikslu visus suvienyti. Kitaip tariant, nėra viskas vien tik apie krepšinį, reikia žiūrėti plačiau - bendrystė, vienybė, patriotizmas, meilė gimtajam kraštui ir t.t. Tai yra vertybių puoselėjimas ir ugdymas, o svarbiausia, kad vaikai seka šiuo pavyzdžiu ir rodo norą tobulėti.

- Kaip pats vertinate iš klubo perspektyvos visą RKL vadovybes aktyvų dalyvavimą, įsitraukimą ir vykimą kartu į susitikimus ir kitas veiklas?

- Su RKL vadovybę palaikau puikius santykius, matau kokius žingsnius į priekį žengia ir tobulėja. Stebina tikrai, kad per trumpą laiko tarpą lyga paaugo kokybine prasme ir kokios ambicijas ateities perspektyvoje.  RKL buvo nemažai iššūkių, galbūt ne viskas ėjosi sklandžiai, bet ši organizacija vienareikšmiškai yra padariusi didžiausią progresą iš visų. Mane tai labai motyvuoja, skatina neatsilikt, stengtis, dirbti, padėti lygai augti ir didinti jos prestižą. Labai svarbu, kad visi klubai suprastų, kad kokybė ir reputacija, tiesiogiai priklauso nuo kiekvieno klubo pastangų, nuo darbo su savo komanda, organizacija. Visa tai, turės įtakos pritraukiant geresnius žaidėjus ir manau, kad tai galėtų paskatinti sugrįžti į Lietuvą ir užsienyje žaidžiančius krepšininkus.

- Ko tikitės iš artėjančio sezono?

- Iš artėjančio sezono tikiuosi daug įdomių ir gražių rungtynių, konkurencingų komandų, intrigų. Taip pat norėtųsi, kad pavyktų įgyvendinti RKL keliamą tikslą - sklandžiai ištransliuoti visas sezono rungtynes ir taip padidinti žiūrovų skaičių. Na, o iš komandos tikiuosi, kad kiekviename susitikime kovos nuo pirmų iki paskutinių sekundžių, komandiškumo žaidimo, vienas kito palaikymo, tikėjimo ir pasitikėjimo savimi, kad viskas bus gerai.