Po ilgos pertraukos Druskininkai vėl turi krepšinio komandą – į Nostra.lt-RKL grįžta „Druskininkai“

Komandos pasiruošimo akimirka
Komandos pasiruošimo akimirka
BC „Druskininkai“ „Facebook“ paskyra

2022-2023 m. Nostra.lt-RKL sezono B divizione pasigirs seniai girdėtas vardas – „Druskininkai“. Po aštuonerių metų nebūties Druskininkų krepšinio klubas vėl gyvuoja, tiesa, visiškai pasikeitęs. Kviečiame susipažinti su šia atgimusia komanda.

Kaip feniksas iš pelenų

Druskininkų komandos gyvavimo istorija – gana neįprasta. Pirmasis klubo pavadinimas buvo „Savanoris“, o įkurtas jis buvo 2007 m. Alytuje. Šešis sezonus praleidęs Regionų krepšinio lygoje, „Savanoris“ persikėlė į Druskininkus ir pakeitė pavadinimą į „Citus“.

Pirmasis „Citus“ sezonas buvo sėkmingiausias klubo istorijoje – druskininkiečiai užėmė 4-ąją vietą RKL A divizione. Deja, po 2013-2014 m. sezono klubas paniro į sunkumus ir iširo. Ir štai 2022-aisiais Druskininkų komanda pradeda savo kelionę regionų krepšinio lygoje iš naujo.

Klubo vyriausiasis treneris Mantas Kibildis atskleidžia, kad Druskininkų krepšinio komandos atkūrimas – ilgametė idėja, kuriai pagaliau susidarė palankios sąlygos virsti realybe.

„Mintis atgaivinti savo miesto komandą jau seniai buvo svarstoma, bet vis kažko pritrūkdavo. Lūžio taškas buvo šiais metais vykusios pasaulio lietuvių sporto žaidynės, kur iš druskininkiečių sudaryta krepšinio komanda pasirodė labai sėkmingai ir iškovojo pirmąją vietą“, – pasakoja M. Kibildis.

Vyr. trenerio teigimu, pagrindinis komandos tikslas – ilgaamžiškumas.

„Mūsų vizija – ilgalaikis projektas. Siekiame, kad Druskininkų krepšinio tradicijos būtų tęsiamos ir miesto komanda pastoviai dalyvautų Lietuvos krepšinio lygose“, – tikina M. Kibildis.

BC „Druskininkai“ vyr. treneris Mantas Kibildis

Komandoje – amžiaus įvairovė

Po ilgos pertraukos atgimęs Druskininkų klubas artėjančiame 2022-2023 m. Nostra.lt-RKL sezone varžysis B divizione. Pasak M. Kibildžio, sugrįžusioje komandoje žiūrovai išvys įvairiausio amžiaus žaidėjus.

„Komandoje stengiamės apjungti kelias Druskininkų krepšininkų kartas – nuo patyrusių, savo laiku aukšto lygio krepšinį žaidusių veteranų, iki ambicingo, pirmuosius žingsnius krepšinio padangėje žengiančio jaunimo“, – teigia „Druskininkų“ vyr. treneris.

Jei jaunatviškų ambicijų ir ilgametės patirties sąjunga bus sėkminga, druskininkiečiai žada aukštus rezultatus.

„Tikimės, kad šis derinys mūsų komandoje veiks puikiai ir galėsime džiuginti sirgalius geru žaidimu bei pergalėmis“, – sako M. Kibildis.

Komandoje žais dar 2013-2014 metų sezone Druskininkų „Citus“ komandą atstovavęs Edvinas Kraunelis, LKL bei NKL patirties turintis Robertas Bitinas, Aistis Lukoševičius, Gustas Virbalis, Justas Lukšys, Tomas Rinkevičius, Domantas Glavinskas, Vytautas Alminas, Nerijus Jurgelis, Šarūnas Kvaraciejus, , Aivaras Karsokas, Darius Kibildis, Mantas Kibildis, Dovydas Balionis, Kajus Kazakevičius, Benas Čepulis, Vakaris Žiogelis, Matas Jakubauskas, Tomas Goberis, Tadas Mikučionis, Robertas Bitinas, Povilas Šoliūnas, Arnoldas Suchanka.

Prie sėkmingo Druskininkų krepšinio komandos sugrįžimo prisideda „Druskininkų“ rėmėjai, kuriems dėkingumą reiškia visi klubo nariai.

„Ačiū tiems, be kurių šios komandos nebūtų – Druskininkų miesto savivaldybei, Druskininkų sporto centrui bei įmonei „Dzūkijos mediena“, – dėkoja komandos vyr. treneris.

Baimės – nė lašo

Druskininkų „Durskininkai“ į Nostra.lt-RKL čempionatą žengia drąsiai ir tvirtai. Klubo vyr. trenerio teigimu, komanda nekantriai laukia sezono pradžios ir nieko nebijo.

Jaučiame šiokį tokį jauduliuką, bet, manau, tai yra normalu naujokams. Visgi niekas nebaugina ir jokių iššūkių nebijome. Kaip sakoma, bijai vilko – neik į mišką“, – kalba M. Kibildis.

Tarp komandos narių tvyro pozityvi atmosfera, o tai – sėkmingo žaidimo pagrindas.

„Vasarą komanda daug laiko praleido kartu tiek sportuodama, tiek laisvalaikiu. Jau pirmaisiais metais mūsų tikslas – patekti į atkrintamąsias varžybas“, – pasakoja vyr. treneris.

Druskininkiečiai neketina nusileisti ir kovos iki paskutinės sekundės. M. Kibildis tikisi, kad stiprus komandos charakteris pavergs žiūrovų širdis.

„Krepšinis – nenuspėjamas žaidimas, kuriame būna visko, todėl mes visada kovojame iš visų jėgų ir aikštelėje atiduodame viską. Pažadame, kad noro žaisti mums tikrai netrūks. Tikimės vietinių miestelėnų palaikymo, stengsimės jų nenuvilti“, – žada M. Kibildis.

„Artėjančiame sezone visoms komandoms linkiu sveikatos, gražių akimirkų aikštelėje bei, žinoma, pergalių, – sako „Druskininkų“ vyr. treneris. – O sau mes visuomet linkime išlikti vieningiems kaip kumštis bei draugais tiek aikštelėje, tiek už jos ribų.“