Pirmoji Marijampolės SC pergalė ir nesustabdomi „Trakai“ - B diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Rida“ - Marijampolės SC

Kovo 18 dieną Nostra.lt-RKL B divizione sužaistos ketverios rungtynės. Marijampolės SC ekipa paskutinėse sezono rungtynėse pelnė pirmąją pergalę, o „Trakai“ reguliarųjį sezoną užbaigė įveikdami „Vilkakalnį“.

Pirmoji marijampoliečių pergalė paskutinėse rungtynėse

Marijampolės sporto centras (1-22) išvykoje rezultatu 81:70 (27:21, 25:17, 20:12, 17:12) įveikė Švenčionėlių „Ridos“ ekipą (3-21). Marijampoliečiai nutraukė net 22 nesėkmingų rungtynių seriją ir revanšavosi Švenčionėlių miesto komandai, kuri lapkritį Marijampolės sporto centro ekipą įveikė rezultatu 81:74.

Pirmojoje rungtynių pusėje Marijampolės SC ekipa buvo akivaizdžiai pranašesnė – stabiliai krovėsi persvarą pirmus du kėlinius, kol skirtumas pasiekė 15 taškų (50:35). Trečiajame kėlinyje marijampoliškiai kluptelėjo ir leido „Ridai“ atsilikimą sumažinti iki 4 taškų (60:56). Paskutiniajame ketvirtyje Švenčionėlių krepšininkai kurį laiką kvėpavo varžovams į nugarą, tačiau jų pranašumo panaikinti nesugebėjo ir galiausiai nusileido per 11 taškų.

„Ridos“ kapitonas Ernestas Palskis geriausiai pasirodė savo komandoje. Jis per 33 minutes pelnė 24 taškus (7/16 dvit., 1/5 trit., 7/8 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir uždirbo 30 naudingumo balų.

33 naudingumo balus Domo Kriščiūno auklėtinių gretose surinko Adrijus Jančiauskas, per 36 minutes įmetęs 24 taškus (8/16 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), atkovojęs 11 kamuolių, atlikęs net 9 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavęs 6 varžovų pražangas.

2023-03-18
Ernestas Palskis 24 Taškai 24 Adrijus Jančiauskas
Vėjas Matekonis 14 Kamuoliai 11 Adrijus Jančiauskas
Ernestas Palskis 4 Perdavimai 9 Adrijus Jančiauskas

„Trakai“ reguliarųjį sezoną užbaigė gera nata

BC „Trakai“ (20-4) išvykoje 82:79 (17:11, 24:25, 21:16, 20:27) po atkaklios kovos palaužė Ignalinos „Vilkakalnio“ krepšininkus (15-8). Trakiškiai reguliarųjį sezoną užbaigė pirmoje turnyrinės lentelės vietoje su net 5 pergalių serija, o „Vilkakalnis“ patyrė tris pralaimėjimus iš eilės ir sezoną baigė ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje.

Po 6 minučių artimos kovos „Trakai“ bandė atsiplėšti į priekį ir įgijo 6 taškų persvarą (13:7), bet „Vilkakalnis“ antrajame ketvirtyje rezultatą persvėrė (30:32). Po to trakiškiai nežymiai pirmavo, o trečiojo kėlinio pabaigoje padidino tempą ir susikrovė dviženklę persvarą (62:52).

Paskutinįjį kėlinį ignaliniškiai pradėjo itin sėkmingai ir ketvirčio viduryje rezultatą išlygino (70:70). Kovoje taškas į tašką Trakų ekipai paskutinę minutę po Dainiaus Kurmino dvitaškio ir Luko Bankietos tritaškio pavyko įtvirtinti nedidelę, tačiau pergalingą persvarą (82:76).

„Vilkakalnio“ gretose rezultatyviausiai žaidė Ernestas Leipus, per 28 minutes pelnęs 19 taškų (1/5 dvit., 4/8 trit., 5/6 baud.), atkovojęs net 10 kamuolių, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavęs 5 varžovų pražangas ir surinkęs 17 naudingumo balų.

Iš „Trakų“ krepšininkų išsiskyrė Lukas Bankieta. Lukas per 30 minučių aikštelėje įmetė 23 taškus (5/10 dvit., 2/2 trit., 7/8 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir susižėrė 29 naudingumo balus.

2023-03-18
Ernestas Leipus 19 Taškai 23 Lukas Bankieta
Gytis Sutkus 12 Kamuoliai 12 Julius Vainius
Dominykas Gružinskas 4 Perdavimai 4 Tomas Zaleckas

Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ (19-5) – LSU (9-15) 100:63 (25:14, 31:19, 18:17, 26:13);

Gargždų „Gargždai-SC“ (8-16) – Raseinių „Brosta-KKSC“ (7-17) 91:68 (22:10, 19:15, 30:24, 20:19).