Paskutinių sekundžių LCC spurtas, bei atkakli „Žalgiris-3“ kova - A diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: LCC - „Biržai“

Kovo 10 dieną Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos šešerios rungtynės. „Žalgiris-3“ iškovojo įspūdingą pergalę akistatoje su gerokai aukščiau besirikiuojančiais „Raseiniais“, LCC universiteto komanda neįtikėtinu paskutinių minučių spurtu išplėšė pratęsimą ir triumfavo, o „Tauragė“ šventė penktą pergalę paeiliui.

„Žalgiris-3“ – kovoje dėl išlikimo

„Žalgiris-3“ (9-19) namuose rezultatu 86:75 (18:20, 26:22, 17:19, 25:14) iškovojo itin svarbią pergalę prieš gerokai aukščiau turnyrinėje lentelėje esančią „Raseinių“ ekipą (18-10). Žalgiriečiai šiuo metu turnyrinėje lentelėje yra 13 vietoje, o jiems žaisti liko vos dvejos rungtynės prieš „Patriots“ bei „Tauragės“ komandas – pergalių „Žalgiriui-3“ reikia kaip oro.

Artimą kovą antrajame ketvirtyje pertraukė jaunųjų žalgiriečių spurtas 10:0 (32:22), į kurį „Raseiniai“ atsakė tuo pačiu. Aiškių lyderių nebuvo – komandos toliau kovojo taškas į tašką.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Žalgiris-3“ vėl spurtavo ir keturiais greitai pelnytais dvitaškiais susikūrė 9 taškų pranašumą (76:67). Po šio epizodo raseiniškiai nebeatsitiesė ir leido skirtumui priartėti iki 15 taškų ribos.

„Žalgiris-3“ ekipoje geriausiai pasirodė Matas Vokietaitis, kuris per 25 minutes pelnė 21 tašką (8/12 dvit., 5/9 baud.), atkovojo 12 kamuolių, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

„Raseinių“ krepšininkų gretose rezultatyviausias buvo Šarūnas Dambrauskas. Žaidėjas per 34 minutes pelnė 17 taškų (1/4 dvit., 1/2 trit., 7/8 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko vieną rezultatyvų perdavimą bei užsidirbo 19 naudingumo balų.

2023-03-10
Matas Vokietaitis 21 Taškai 14 Benas Ilevičius
Emilis Bartninkas 12 Kamuoliai 8 Antanas Montrimavičius
Dominykas Grenda 6 Perdavimai 2 Antanas Bertašius

LCC universiteto krepšininkai stebuklingai iškovojo ir pratęsimą, ir pergalę

LCC tarptautinis universitetas (12-16) namuose rezultatu 96:89 (16:24, 13:9, 23:27, 30:22, 14:7) po pratęsimo įveikė Kėdainių sporto centro krepšininkus (10-17). LCC ekipa nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją.

Kėdainiškiai pačioje rungtynių pradžioje ėmėsi iniciatyvos (4:16). Įsivažiavę klaipėdiečiai stabilizavo skirtumą, tačiau jo mažinti jiems nepavyko. Tik po ilgosios pertraukos LCC universiteto komanda priartėjo prie varžovų (31:33). Netrukus Kėdainių SC ekipa sužaidė rezultatyvią atkarpą ir persvarą padidino iki 15 taškų (34:49).

Paskutiniajame ketvirtyje Klaipėdos krepšininkai sukūrė stebuklą – per porą minučių panaikino 15 taškų deficitą ir grįžo į kovą dėl pergalės. Likus 14 sekundžių jie pirmavo 3 taškais (82:79), bet Tauranto Tamošiūno tritaškis nuvedė komandas į pratęsimą, kuriame klaipėdiečiai buvo nepaneigiamai pranašesni ir triumfavo 7 taškų skirtumu.

LCC ekipoje išsiskyrė Kasparas Jonauskas, kuris per 41 minutę pelnė 35 taškus (8/12 dvit., 3/10 trit., 10/11 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 varžovų pražangas bei surinko 34 naudingumo balus.

Iš Gedimino Butkaus auklėtinių naudingiausias buvo Taurantas Tamošiūnas. Taurantas per 33 minutes pelnė 20 taškų (6/12 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir užsidirbo 20 naudingumo balų.

2023-03-10
Kasparas Jonauskas 35 Taškai 20 Taurantas Tamošiūnas
Wamulundi Simwinga 10 Kamuoliai 6 Lorenas Stoškevičius
Kasparas Jonauskas 5 Perdavimai 6 Laurynas Danielius

Penktoji „Tauragės“ pergalė iš eilės

„Tauragė“ (18-9) namuose rezultatu 77:70 (21:17, 21:13, 20:19, 15:21) atkaklioje dvikovoje palaužė Prienų „Labas GAS-KKSC“ ekipą (9-18). Likus vos trejoms rungtynėms iki tauragiškių reguliariojo sezono pabaigos, šie rikiuojasi trečioje turnyrinės lentelės vietoje.

Pirmajame ketvirtyje aikštelėje dominavo „Tauragė“, o antrajame į kovą sugrįžo ir prieniškiai. Antrojo ir trečiojo kėlinių sandūroje tauragiškių persvara smarkiai išaugo ir pasiekė 15 taškų (45:30). Antrojoje rungtynių pusėje šeimininkų pranašumas ir toliau augo.

Paskutiniajame kėlinyje „Labas GAS-KKSC“ komanda šiek tiek pasistengė ir pradėjo vytis priešininkus. Deja, svečiams pritrūko laiko – „Tauragė“ išlaikė persvarą ir šventė pergalę.

Martynas Šeputis naudingiausiai žaidė „Tauragės“ komandoje. Martynas per 29 minutes pelnė 19 taškų (3/4 dvit., 4/8 trit., 1/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Prieniškių gretose 19 naudingumo balų surinko Tomas Stankevičius, per 33 minutes pelnęs 14 taškų (0/3 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavęs 5 varžovų pražangas.

2023-03-10
Martynas Šeputis 19 Taškai 16 Arnas Tilindė
Martynas Šeputis 8 Kamuoliai 6 Paulius Gvazdaitis
Redas Jakubauskas 5 Perdavimai 5 Tomas Stankevičius

Kauno r. „Omega-Tauras“ (20-7) – Šilalės „Lūšis“ (6-20) 108:72 (27:28, 20:16, 30:17, 31:11);

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (24-3) – Plungės „Olimpas“ (15-12) 77:57 (24:8, 10:23, 24:11, 19:15);

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (16-12) – BC „Biržai“ (16-12) 84:96 (21:21, 22:19, 23:33, 18:23).