„Pakruojo“ ekipa laukia aktyvaus sirgalių palaikymo

Kamilės Linkevičiūtės

Šiandien savo septintąjį sezoną Malsena-Regionų krepšinio lygos (RKL) pirmenybėse pradės reprezentacinė Pakruojo krepšinio komanda - „Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“, kuri 18 val. Šiauliuose susitiks su vietos KA „Saulė“-SG-ASKA krepšininkais.

Pakruojo ekipos treneris Aurimas Andriušaitis prieš pirmąsias rungtynes kalbėjo: „Pasiruošimas sezonui vyko gana chaotiškai. Sužaidėme trejas draugiškas rungtynes, tačiau nuolatos turėjome problemų su treniruočių procesu.

Esame mėgėjų komanda, nemaža dalis žaidėjų turi darbus, be to, įsibėgėti trukdė ir traumos. Tačiau panašu, jog po truputį įsibėgėjome ir visi nekantriai laukiame sezono pradžios“.

Pakruojo komandos sirgaliai gali džiaugtis, jog ekipoje liko net dešimt žaidėjų, gynusių geltonai-raudonas spalvas ir praėjusiame sezone. Septintąjį sezoną šiame klube pradės Tomas Dura ir Aivaras Stalmačenka, be jų, nebe pirmuosius metus komandos marškinėlius vilkės ir dar visas būrys pakruojiečių - Nerijus Keleras, Justas Simanavičius, Šarūnas Štopinis ir Pijus Drupas.

Galima pasidžiaugti, jog „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ taip pat sugebėjo išsaugoti šiauliečius Daivarą Pakarklį, Almantą Pakarklį ir Mantą Jankaitį bei panevėžietį Joną Šlekį.

Jei pastarasis Pakruojyje pradės tik antrąjį savo sezoną, tai D.Pakarklis, A.Pakarklis ir M.Jankaitis čia rungtyniaus jau trečiuosius metus paeiliui.

Lyginant su praėjusiu sezonu, „Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“ prarado tris krepšininkus, tad A.Andrušaitis turės sukti galvą, kam patikėti žaidimo organizavimą.

Šiemet ekipą paliko du įžaidėjai: Paulius Klemas ir Donatas Petronis. Pirmasis krepšininkas Pakruojo garbę gynė du sezonus, ir stipriai prisidėjo prie užfiksuotų pasiekimų.

Per 22 minutes 185 cm ūgio joniškietis vidutiniškai pelnydavo po 7,4 tšk., tritaškius mesdamas daugiau nei 40 % taiklumu, taip pat atlikdavo po 5,6 rezultatyvaus perdavimo per susitikimą.

Tuo tarpu D.Petronis aikštelėje taip pat nesnausdavo – per 29 rungtynes praėjusiame sezone 32 metų 175 cm ūgio šiaulietis vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 17 minučių, pelnydamas po 3 taškus (tritaškių pataikymas – 46,2 %).

Be dviejų gynėjų, „Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“ prarado tvirtą ramstį po krepšiu – į Akmenės rajono „Patriots-Cemento“ komandą, rungtyniaujančią RKL A divizione, išvyko Laurynas Jokubauskas.

Vidurio puolėjas praėjusiais metais vidutiniškai per 22 minutes įmesdavo po 8,5 tšk. ir sugriebdavo po 6,9 atšokusio kamuolio.

„Gaila dėl to, jog išvyko P.Klemas, L.Jokubauskas ir D.Petronis – visus šiuos žaidėjus norėjome išsaugoti“ – tvirtina A.Andrušaitis.

„Vis dėlto kai kurie žaidėjai išvyko į užsienį, o L.Jokubauskas, nors su juo jau buvome pasiekę žodinį susitarimą, gavo pasiūlymą išmėginti jėgas RKL A divizione, ir kliūčių tam nedarėme – suprantama, jog norisi išmėginti jėgas aukštesniame lygyje, be to, nesame tokie stiprūs finansiškai, jog galėtume konkuruoti su A diviziono ekipomis“.

Išvykusius tris žaidėjus Pakruojo komandoje pakeitė taip pat trys naujokai. „Pakruojį-SC-Lygumų ŽŪB“ papildė 24 metų 185 cm ūgio įžaidėjas Aurelijus Jančenko.

Užpraeitame sezone šiaulietis organizavo savo gimtojo miesto „Saulės miesto karių“ ekipos atakas ir buvo vienas komandos lyderių: aikštelėje praleisdavęs net po 33 minutes, A.Jančenko pasižymėdavo 16,6 tšk. ir 5,5 rez. perd. vidurkiais.

Be jo, į Pakruojį po dviejų sezonų pertraukos grįžo Evaldas Kazokaitis. RKL B divizione debiutavęs būdamas vos 15 metų, 192 cm ūgio pakruojietis šįkart neabejotinai bus kur kas stipresnis komandos ramstis. 2018-2019 m. sezone E.Kazokaitis sužaidė penkerias rungtynes Kauno krepšinio akademijos „Snaiperis“ komandoje, per kurias vidutiniškai atsižymėdavo 10 taškų ir 6 atkovotais kamuoliais.

Dar vienas klubo naujokas - Pakruojo sporto centro ugdytinis, buvusio ilgamečio „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ trenerio Svajūno Ragaišio auklėtinis 16 metų 188 cm ūgio gynėjas Edas Salopiok.

„A.Jančenko mūsų komandoje norėjome matyti jau ir prieš praėjusį sezoną“ – naujuoju komandos papildymu džiaugėsi „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ vyr. treneris.

„Tuo tarpu E.Kazokaitis taip pat turėtų tapti rimtu komandos ramsčiu, džiugu, jog jis parodė norą sugrįžti. Be to, Evaldas – pakruojietis, o mes visada savo komandoje norime turėti kuo daugiau pakruojiečių, vietinių žaidėjų. E.Salopiok – S.Ragaišio auklėtinis, jam tai bus pirmasis sezonas RKL“ – kiekvieną komandos naujoką trumpai pristatė A.Andrušaitis.

Praėjęs sezonas reprezentacinei Pakruojo komandai buvo geriausias per visą klubo gyvavimo istoriją. Nuo 2013 metų gyvuojantis klubas praėjusiais metais ne tik pirmą kartą pateko tarp keturių stipriausių B diviziono komandų, tačiau pusfinalio serijoje buvo per žingsnį nuo A diviziono – serija iki dviejų pergalių su Vilkaviškio „Perlo“ ekipa buvo pralaimėta 1:2.

Vis dėlto „Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“ užtikrintai pasirodė mažojo finalo serijoje, kurioje sausai įveikė Kėdainių „SC-Balticum“ krepšininkus ir pasidabino B diviziono bronzos medaliais.

Nepaisant tokių skambių pasiekimų, pakruojiečių vyr. treneris prieš naująjį sezoną skambiomis frazėmis nesišvaistė ir apie komandos galimybes kalbėjo pragmatiškai.

„Pirmiausia turime tikslą patekti į atkrintamąsias varžybas, ir tai padaryti iš kuo aukštesnės vietos – norėtume kuo ilgiau turėti namų aikštelės pranašumą. Kaip bus toliau – matysime, žinoma, norėtume nueiti kuo toliau.

Mūsų pogrupyje vėl stiprią sudėtį surinko „Jurbarkas“, „Radviliškis-ŠSPC“, Kėdainiai, visos kitos komandos taip pat yra tokios, kurios bet kada gali nustebinti – vertiname kiekvieną varžovą.

Dirbsime, stengsimės, labai laukiame visų mūsų sirgalių palaikymo ir kviečiame atvykti palaikyti mus – jūsų parama mums labai reikalinga“ – į Pakruojo gyventojus ir komandos sirgalius kreipėsi A. Andrušaitis.

Po šiandienos rungtynių „Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“ dar kartą stos į kovą išvykoje – lapkričio 8 dieną pakruojiečiai vyks į Kelmę, kur susitiks su vietos Sporto centro atstovais.

O ant „Atžalyno“ gimnazijos sporto salės parketo Pakruojo komanda pirmą kartą išbėgs dar po savaitės, lapkričio 15 dieną, kada į svečius atvyks „Gargždų-Led Head“ pajėgos.