Paaiškėjo visos „TOPsport-RKL“ B diviziono finalo ketverto dalyvės

Sauliaus Čirbos

Ketvirtadienį buvo švenčiama Pasaulinė juokų diena, tačiau Regionų krepšinio lygoje („TOPsport-RKL“) pokštams vietos neliko, nes B divizione buvo sužaisti du ketvirtfinalio susitikimai, po kurių paaiškėjo visos finalo ketverto dalyvės.

Pirmiausia ginklus Šiauliuose surėmė savo aikštėje žaidęs „Saulės-SG“ jaunimas ir Kauno „Žalgirio-3“ ekipa.

Rungtynių nuotraukų galeriją rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Pirmąją tarpusavio dvikovą be didesnio vargo laimėjo Vytauto Pliaugos treniruojama kauniečių ekipa (86:51), tad Šiaulių komandos gerbėjai tikėjosi jei ne revanšo, tai bent jau gerokai rimtesnės kovos. Vis tik, intriga antrosiose serijos rungtynės laikėsi vos vieną kėlinuką.

Didžiąją pirmojo ketvirčio dalį šiauliečiai dar bandė žengti koja kojon su varžovais, tačiau vėliau „Žalgirio-3“ ekipa atitrūko, o po įspūdingo spurto antrajame kėlinuke (25:8) dvikovos pusiaukelėje susikrovė triuškinamą persvarą (50:25).

Po didžiosios pertraukos jaunieji žalgiriečiai nemažino apsukų, žaidė užtikrintai ir neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos  atkūrimą.

Sužaidus trisdešimt minučių „Žalgirio-3“ komanda pirmavo jau 33 taškų skirtumu (77:44), o nuaidėjus finalinei sirenai šventė dar vieną triuškinamą pergalę - 87:58, kuri leido V.Pliaugos auklėtiniams tiesiausiu keliu žengti į finalo ketverto turnyrą.

Verta pažymėti, kad šioje serijoje dėl saviizoliacijos taisyklių „Saulės-SG“ komandai negalėjo padėti pagrindinis vidurio puolėjas Jonas Paukštė, o dėl traumos abejas rungtynes taip pat praleido pagrindinis įžaidėjas Titas Pažarauskas, tad toks netikėtas skirtumas tarp komandų veikiausiai nieko neturėtų stebinti.

Trenerių komentarai:

2021-04-01
Kajus Leliukas 18 Taškai 19 Liutauras Lelevičius
Kajus Leliukas 9 Kamuoliai 9 Motiejus Krivas
Vilius Slanina 3 Perdavimai 5 Titas Sargiūnas

Po kelių valandų Kazlų Rūdoje įvyko dar viena ketvirtfinalio akistata, kurioje susigrūmė savo aikštėje žaidusi SC-„Atakos“ komanda ir Vilniaus „Ryto-MRU-VKM“ jaunimas.

Pirmosiose serijos rungtynėse netikėtą pergalę šventė Gintauto Reginos treniruojami sostinės atstovai (75:65), tačiau Vilniuje RKL debiutantai pasiekė revanšą - 69:57, tad lemiamose serijos rungtynėse daugelis laukė įdomios ir intriguojančios kovos.

Vis tik, Tomo Bietkio treniruojami aikštės šeimininkai šįkart buvo žymiai geriau pasiruošę rungtynėms, gana greitai susitvarkė su jauduliu ir pademonstravę nepriekaištingą žaidimą dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (25:15).

Nors svečiai dar bandė priešintis, tačiau kone aklinai savojo krepšio prieigas uždarę „Atakos“ krepšininkai antrajame kėlinuke dar labiau nutolo nuo varžovų ir įpusėjus rungtynėms įgijo triuškinamą pranašumą (46:28).

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, o susitikimo pabaigoje aikštėje pasirodžius mažiau žaidybinio laiko gaunantiems „Atakos“ krepšininkams „Ryto-MRU-VKM“ jaunimas sugebėjo ženkliai apkarpyti turėtą deficitą.

Vis tik, aikštės šeimininkai be didesnių dramų išsaugojo saugų atstumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įtikinamą pergalę rezultatu 81:69

2021-04-01
Jaunius Davniukas 21 Taškai 18 Tautvydas Kazimieras Baltrušaitis
Rokas Grėbliūnas 5 Kamuoliai 6 Vincentas Adomaitis
Ugnius Nikitinas 6 Perdavimai 3 Vilius Valuntonis

Šio sezono RKL pirmenybių debiutantė Kazlų Rūdos SC-„Atakos“ ekipa laimėjo ketvirtfinalio seriją rezultatu 2-1 ir jau kitą penktadienį stos į kovą dėl medalių.