Nostra.lt-RKL atkrintamosios: A diviziono debiutantai prasibrovė į ketvirtfinalį

Kazlų Rūdos krepšininkai prasibrovė į ketvirtfinalį.
Martynas Čirba/RKL

Nostra.lt-Regionų krepšinio lygoje prie kulminacijos artėja aštuntfinalio etapas. A divizione bilietą į ketvirtfinalį iškovojo Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ krepšininkai, o B divizione lieka paskutinis nežinomasis.

Ukmergės „Olimpo“ žygis šiame Nostra.lt-RKL sezone – baigtas. Šarūno Cipario auklėtiniai ketvirtosiose serijos rungtynėse namuose 61:76 nusileido Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ ekipai ir serijoje pralaimėjo 1:3.

Trečiadienio vakarą vykusių rungtynių pradžia ukmergiškiams nieko blogo nežadėjo – šeimininkai sėkmingai pradėjo susitikimą ir besibaigiant pirmajam ketvirčiui turėjo 11 taškų pranašumą (24:13). Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai „Olimpui“ toli pabėgti neleido ir antrajame ketvirtyje aptirpdė atsilikimą. Galiausiai, „SC-Ataka“ kėlinį užbaigė spurtu 14:0 ir į rūbinę išsinešė 4 taškų persvarą (45:41).

Po pertraukos Kazlų Rūdos krepšininkai nemažino apsukų ir padidino savo turėtą pranašumą, kuris trečiojo kėlinio pabaigoje pasiekė 9 taškus. Lemiamame kėlinyje „Olimpui“ niekaip nepavyko sustyguoti savo puolimo, o „SC-Ataka“ galiausiai pabėgo tolyn ir šventė užtikrintą pergalę.

„Apie priešininkų komandą žinojome viską, kaip ir jie apie mus, todėl pergalę šiandien lėmė smulkios detalės – noras ir fiziškumas statant kiekvieną užtvarą, kovojant dėl kiekvieno kamuolio. Rungtynes perlaužėme antrajame kėlinyje, kai labai gerai pradėjome bėgti į greitą puolimą ir pataikėme laisvus metimus“, - po pergalės komentavo „SC-Atakos“ treneris Tomas Bietkis.

„Turiu pripažinti, kad Kazlų Rūda buvo fiziškesnė komanda, o mes nepataikėme savo metimų. Kaip ir sakiau po antrų rungtynių, šioje serijoje žais charakteris. Varžovai šiandien parodė didesnį charakterį.

Aš noriu pasidžiaugti savo komandos jaunimu. Daugelį, manau, kitais metais pamatysime ne tik geresnėse komandose, bet ir aukštesnėse lygose“, – paskutiniame porungtyniniame interviu kalbėjo Šarūnas Ciparis.

Nugalėtojams 23 taškus pelnė Jaunius Davniukas, 17 taškų ir 12 atkovotų kamuolių pridėjo Domantas Senda. „Olimpui“ po 12 taškų surinko Dovydas Rimkus ir Nojus Verbickas.

Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių susitiks su Kauno r. „Omega“.

Plungės „Olimpui“ nepavyko tiesiausiu keliu prasibrauti į ketvirtfinalį. Pirmąsias dvejas serijos su Akmenės r. „Patriots“ rungtynes laimėję olimpiečiai, trečiosiose patyrė pralaimėjimą 65:75.

Plungėje vykusiame susitikime beveik visų rungtynių metu pirmavo svečiai, tačiau „Olimpas“ nuolat kvėpavo į nugarą.

Ryškesnę pertvarą patriotai susikrovė tik įpusėjus trečiajam kėliniui (45:35), o kėlinio pabaigoj komandas jau skyrė 13 taškų (54:41).

Plungiškiai dar bandė sumažinti atsilikimą, tačiau arčiau nei iki 8 taškų skirtumo „Patriots“ varžovų neprisileido.

Nugalėtojams Martynas Valters surinko 20 taškų, 15 pridėjo Mindaugas Čepauskas. „Olimpui“ 15 taškų pelnė Žygimantas Jocys, 13 – Rokas Paulauskas.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks penktadienį Naujojoje Akmenėje.

Tuo tarpu Nostra.lt-RKL B divizione lieka vienintelė nežinoma ketvirtfinalio dalyvė. Alytaus „SRC-Dzūkijai“ teks dar kartą viešėti daugiau nei 300 kilometrų nutolusiame Skuode, mat pastarieji namuose 72:66 įveikė Skuodo „Kuršastą“ ir išlygino serijos rezultatą 1:1.

Vos šešiese rungtynėse dalyvavę „SRC-Dzūkijos“ krepšininkai užtikrintai pirmavo tris kėlinius ir tik ketvirtajame svečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienaženklio.

Alytiškiams 24 taškus pelnė ir 12 kamuolių atkovojo be keitimų žaidęs Nojus Lebskas, 15 pridėjo Eimantas Vojevockas. „Kuršastai“ 19 taškų surinko Paulius Mitkus.

Lemiamos šios serijos rungtynės vyks ketvirtadienio vakarą Skuode, o poros nugalėtojai susitiks su Anykščių „KKSC-Elmio“ krepšininkais.