Nostra.lt-RKL apžvalga: aštuntfinalio dramos atomazga ir pirmieji finalo ketverto dalyviai

Anykščių „KKSC-Elmis“ iškovojo kelialapį į finalo ketvertą.
Saulius Čirba/RKL

Nostra.lt-Regionų krepšinio lygos atkrintamosiose pasibaigė A diviziono aštuntfinalio etapas. Jį pergalingai uždarė Kėdainių ekipa, tuo tarpu kitos ekipos jau pradėjo kovas ketvirtfinaliuose. B divizione aiškios jau dvi ekipos, keliausiančios į Panevėžio „Cido“ areną kautis dėl trofėjaus.

Dramos atomazga

Penkių rungtynių pareikalavusioje aštuntfinalio serijoje tarp Kėdainių „SC-Ateities“ ir Biržų „KKSC-Biržai“ – atomazga. Kėdainiuose vykusiose penktosiose serijos rungtynėse paaiškėjo paskutinė Nostra.lt-RKL ketvirtfinalio dalyvė.

Ja tapo Kėdainių „SC-Ateitis“, lemiamose serijos rungtynėse 87:68 nugalėjusi Biržų ekipą. Kėdainiškiai serijoje atsilikinėjo 0:2, tačiau laimėjo visas tris vėliau žaistas tarpusavio rungtynes.

Penktąsias rungtynes kėdainiškiai laimėjo užtikrintai – „SC-Ateitis“ nė karto neleido varžovams išsiveržti į priekį. Biržiečiams nepagelbėjo net ant parketo lemiamoms rungtynėms po kelio traumos sugrįžęs Darius Griškėnas.

Rezultatyviausiai Kėdainių ekipos gretose rungtyniavo Laurynas Danielius, pelnęs 26 taškus, naudingiausiai – Rokas Ūzas, pelnęs 17 taškų, atkovojęs 17 kamuolių ir surinkęs 29 naudingumo balus.

Biržų komandai po 16 taškų surinko D. Griškėnas ir Andrejus Tichonovas.

Kėdainių „SC-Ateitis“ ketvirtfinalio serijoje susitiks su reguliariojo sezono nugalėtoja, Vilniaus „Riviles“ ekipa. Pirmosios serijos rungtynės Vilniuje vyks jau šį ketvirtadienį.

Ryškėja finalo ketverto kontūrai

Tuo tarpu paaiškėjo ir pirmosios Nostra.lt-RKL B diviziono finalo ketverto dalyvės. Jomis tapo Ankyščių „KKSC-Elmis“ ir Ignalinos „Vilkakalnis-Losrita“.

Anykštėnai savo aikštelėje 91:78 palaužė Skuodo „Kuršastą“ ir seriją laimėjo sausai – 2:0. „KKSC-Elmis“ pamatus pergalei paklojo antrajame kėlinyje, kurį laimėjo 36:17.

Dar vieną fantastišką pasirodymą surengė Žygimantas Žiukas – jis pelnė 17 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko net 14 rezultatyvių perdavimų, išprovokavo 10 pražangų ir viso surinko 45 naudingumo balus. Jo komandos draugas Donatas Radžiūnas išsiskyrė dvigubu dubliu – jo kraityje 22 taškai ir 12 atkovotų kamuolių.

Skuodo ekipai 27 taškus surinko Paulius Mitkus, po 12 pridėjo Martynas Rimkus ir Saulius Petrauskas.

Anykščių komanda finalo ketverto, kuris vyks Panevėžio „Cido“ arenoje, pusfinalyje susikaus su „Kupiškio“ ir Šiaulių r. Kuršėnų SM „Grafų Furniture“ poros nugalėtoja.

Tuo tarpu Ignalinos „Vilkakalnis-Losrita“ savo ketvirtfinalio serijos antrosiose rungtynėse išvykoje po pratęsimo 73:71 palaužė Kauno „Žalgiris-3“ ekipą ir seriją laimėjo 2:0.

Ketvirtajame šių rungtynių kėlinyje vyko tikra drama, o pratęsimą išplėšė taiklus Petro Padegimo dvitaškis. Pratęsime svečiai likus 49 sekundėms iki rungtynių pabaigos turėjo keturių taškų pranašumą, tačiau Dominykas Butka realizavo dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki dviejų.

Kitoje atakoje Dovydo Sakalniko metimas tikslo nepasiekė, o svečiams apsiginti be pražangos nepavyko. Prie baudų metimų linijos stojusio Mato Vokietaičio ranka sudrebėjo – jis pataikė vieną metimą iš dviejų, o „Vilkakalnio-Losritos“ pergalę įtvirtino Tomo Mackonio baudos metimas.

Monstrišką sportinę formą atkrintamosiose demonstruojantis Dovydas Sakalnikas pelnė 24 taškus, tiek pat pridėjo ir Tomas Mackonis.

Jaunųjų žalgiriečių gretose Emilis Bartninkas užfiksavo dvigubą dublį – pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių.

Ignalinos ekipa pusfinalyje susitiks su Radviliškio „Radviliškis-ŠSPC“ ir Pakruojo „SC-Lygumų ŽŪB“ poros nugalėtoju.

Prasideda A diviziono ketvirtfinaliai

Nostra.lt-RKL A divizione sužaisti ir pirmieji trys ketvirtfinalio susitikimai. Juose pergales iškovojo namuose žaidusios komandos.

Sausakimšoje Raseinių kūno kultūros ir sporto centro salėje „Raseiniai“ 89:71 nugalėjo „Tauragę“ ir serijoje išsiveržė į priekį 1:0.

Šeimininkai dominavo nuo pirmosios rungtynių minutės, o po dviejų kėlinių turėjo 19 taškų pranašumą, kurį „Tauragei“ pavyko sumažinti tik pačioje rungtynių pabaigoje.

Nugalėtojams 13 taškų pelnė Mantas Košelis, po 11 surinko Nojus Pankratjevas, Šarūnas Dambrauskas ir Arūnas Rimkus. „Tauragės“ ekipoje išsiskyrė Paulius Steikūnas ir Kristupas Lukošius, surinkę po 19 taškų.

Nemažiau užtikrintai pirmąsias rungtynes laimėjo ir „Jurbarkas-Karys“ – jie savo aikštelėje 100:84 įveikė Plungės „Olimpą“.

Alido Žukausko auklėtiniai startavo užtikrinčiau ir laimėjo pirmąjį ketvirtį, tačiau aukštesnę pavarą įjungę kariškiai pasivijo varžovus ir pabėgo į priekį.

Nugalėtojams Deividas Rinkūnas pelnė 24 taškus, 13 pridėjo Justas Košys. „Olimpui“ Žygimantas Jocys surinko 25 taškus (5/7 trit.), 24 pridėjo Rokas Paulauskas.

Kur kas atkakliau klostėsi trečiasis ketvirtfinalio mačas, kuriame Tomo Galecko vedama Kauno r. „Omega“ 69:56 palaužė Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ krepšininkus.

Pirmus pusantro kėlinio laiminti komanda keitėsi net 12 kartų, tačiau „Omega“ galiausiai nurūko į priekį ir varžovams išlyginti rezultato nebeleido.

„Omegai“ 23 taškus, 6 atkovotus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus ir 39 naudingumo balus surinko T. Galeckas, Tadas Klimavičius pridėjo 12 taškų.

„SC-Atakai“ 15 taškų pelnė Domantas Senda, 14 – Ignas Dirda.

Antrosios šių trijų porų rungtynės vyks ketvirtadienį Tauragėje, Kazlų Rūdoje ir Plungėje. Visi trys susikimai prasidės 20 valandą.