Nostra.lt-RKL A divizioną papildys Kuršėnų „Grafų Furniture“ klubas

„Grafų Furniture“ prieš „Radviliškis-ŠSPC“, B diviziono finalo akimirka
„Grafų Furniture“ prieš „Radviliškis-ŠSPC“, B diviziono finalo akimirka

25 km į vakarus nuo Šiaulių esančiuose Kuršėnuose įsikūręs „Grafų Furniture“ krepšinio klubas tapo 2021-2022 m. RKL B diviziono vicečempionais ir iškovojo kelialapį į lygos A divizioną. Kviečiame susipažinti su šia komanda.

Praėjusiame sezone – neregėta sėkmė

2021-2022 m. RKL sezonas Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ komandai buvo puikus. Ekipa užėmė antrą vietą B divizione ir iškovojo teisę šių metų sezone žaisti aukščiausiajame A divizione. Klubo treneris  Paulius Ščipokas patenkintas auklėtinių pasirodymu.

„Manau, lūkesčiai buvo išpildyti. Gaila, kad pritrūko sėkmės finale, bet sezoną vertiname puikiai, – pasakoja treneris. - Praėjusiais metais nebuvome laikomi favoritais keliauti į finalo ketvertą, bet savo darbu ir atsidavimu pasiekėme finalą“.

Pasak P. Ščipoko, praėjusiame sezone komandai labiausiai įsiminė lemiama akistata su „Kupiškio“ klubu.

„Kovojome dėl patekimo į finalo ketvertą varžovų arenoje, prieš geriausią B diviziono reguliaraus sezono komandą. Rungtynėms buvome pasiruošę, nepristygome kovingumo ir po atkaklios kovos laimėjome,“ – kalba komandos vedlys. Kuršėniškius papildomai motyvavo gerbėjai.

„Mūsų palaikyti atvyko ir komandos sirgaliai, ši ypatinga pagalba tikrai prisidėjo prie pergalės“, – džiaugiasi treneris.

„Grafų Furniture“ prieš „Radviliškis-ŠSPC“, B diviziono finalo akimirka

Pirmenybė – jaunimui

Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ komanda ypatingą dėmesį skiria į krepšinio pasaulį žengiantiems jaunuoliams. Jauni ne tik klubo žaidėjai, bet ir treneriai, kiti nariai.

„Turime keletą vyresnių, daugiau patirties turinčių žaidėjų, tačiau šansą pasirodyti aikštelėje dažnai suteikiame jauniems, mažiau patyrusiems krepšininkams. Jaunuoliai, neseniai baigę sporto mokyklą ar įstoję į universitetą, turi lygias galimybes patekti į komandą“, – tikina treneris P. Ščipokas.

Kuršėniškių ateities planuose – ne tik gimtojo miesto jaunimas. Komanda siekia pritraukti kuo daugiau jaunuolių iš viso Šiaulių rajono. P. Ščipokas tiki šviesa jaunųjų regiono krepšininkų ateitimi.

„Šiaulių rajono sporto mokyklų žaidėjai dar labai jauni, – pasakoja jis. – Tikimės, kad iš jų išaugs atkaklūs, darbštūs, trokštantys tobulėti ir atstovauti savo rajonui krepšininkai“.

„Grafų Furniture“ prieš „Radviliškis-ŠSPC“, B diviziono finalo akimirka

Į pergalę veda tinkamas nusiteikimas

Kuršėnų ekipos sėkmė – psichologinio pasiruošimo rodiklis. Stiprus mentalitetas ir pozityvi komandos atmosfera skatina žaidėjus tobulėti ir siekti geresnių rezultatų.

„Jei laimime, džiaugiamės visi, jei pralaimime – nekaltiname vienas kito ir prisiimame atsakomybę, kaip komanda. Žaidėjai atkakliai stengiasi, savo nuomonę ir pastabas atvirai išsako treniruočių metu, – teigia P. Ščipokas. – Mes įsitikinę, kad nėra blogai pralaimėti, jei atiduodame visas jėgas ir kovojame iki galo“.

Treneris mano, jog būtent psichologiniai aspektai nulėmė pralaimėjimą praėjusio sezono finale, todėl šį sezoną skatina auklėtinius atkakliai kovoti iki galo.

„Komandai linkiu kantrybės – pergalės pasiekiamos ilgu ir sunkiu darbu. Tikėjimo, pasitikėjimo procesu ir sėkmės“, - sako treneris.

„Grafų Furniture“ prieš „Radviliškis-ŠSPC“, B diviziono finalo akimirka

Naujas sezonas – nauji iššūkiai

Nurimus praėjusio sezono emocijoms, Kuršėnų krepšininkai netrukus susitelkė ties kitu sezonu. P. Ščipoko teigimu, perėjimas į A divizioną – ypatingas išbandymas komandai.

„Dauguma žaidėjų nėra žaidę A divizione, todėl šį sezoną laiko tam tikru iššūkiu. Komandoje tvyro smalsumas, noras žengti į aikštelę“, – sako klubo treneris.

Svarbi užduotis – vengti praėjusių metų klaidų. „Klaidos – priežastis tobulėti. Žinome, ką galėjome daryti kitaip, savo pamokas išmokome ir tikimės klaidų nekartoti“, – įsitikinęs P. Ščipokas.

Pasiruošimas artėjančiam sezonui kelia išbandymus ne tik klubo žaidėjams, bet ir administracijai. Pratęsta partnerystė su Šiaulių rajono savivaldybe ir bednrove „Grafų Furniture“, ieškota papildomų rėmėjų, spręstas namų salės renovavimo klausimas. Vis dėlto svarbiausia – nepakitęs komandos branduolys.

„Džiaugiamės, kad pavyko išlaikyti esamus žaidėjus, – pasakoja treneris P. Ščipokas. – Dabar ieškome komandos papildymo. Žaidėjai, neturintys komandos, gali su mumis susisiekti, mielai pakviesime į peržiūras“.

„Grafų Furniture“ prieš „Radviliškis-ŠSPC“, B diviziono finalo akimirka