Nesustabdomi „Raseiniai“ ir laimėtoją nulėmusi pražanga – A diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Raseiniai“ - „Olimpas“

Vasario 24 dieną Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos septynerios rungtynės. „Tauragė“ paskutinę akimirką išprovokavo pergalę lėmusią pražangą, „Raseiniai“ iškovojo jau dvyliktą pergalę iš eilės, o „Biržai“ namuose nepasipriešino „Jurbarkui-Kariui“.

Lemtinga pražanga Kėdainiuose

Kėdainių sporto centras (10-14) namuose rezultatu 95:96 (30:20, 12:28, 20:25, 33:23) nusileido iš vakarų Lietuvos atvykusiai „Tauragės“ komandai (14-9). Tauragiškiai šia pergale atsitiesė po dviejų pralaimėjimų, o Kėdainių ekipai šis pralaimėjimas – ketvirtas iš eilės.

Kėdainiškiams pirmasis kėlinys buvo itin sėkmingas – per 7 minutes jų persvara pasiekė net 17 taškų (23:6). Antrajame ketvirtyje šeimininkai kluptelėjo ir leido „Tauragei“ prisivyti (35:36). Po ilgosios pertraukos svečiai neprarado tempo ir susikūrė 13 taškų pranašumą (60:73).

Paskutiniame kėlinyje Kėdainių SC ekipos sužaistas epizodas 0:13 leido jai sugrįžti į kovą dėl pergalės. Likus minutei komandas skyrė 7 taškai – rezultatu 85:92 pirmavo tauragiškiai. Per 40 sekundžių varžovai skirtumą sumažino iki minimalaus (93:94), o netrukus po Vainiaus Steponavičiaus dvitaškio išsiveržė į priekį. „Tauragę“ tiksint paskutinėms sekundėms išgelbėjo du taiklūs Edgaro Stanionio baudos metimai.

Geriausiai Kėdainių sporto centro komandoje pasirodė Ignas Bilinskas, per 33 minutes pelnęs 22 taškus (4/9 dvit., 2/3 trit., 8/11 baud.), atkovojęs 10 kamuolių, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 36 naudingumo balus.

Tauragės miesto ekipą į priekį vedė Edgaras Stanionis. Žaidėjas per 30 minučių pelnė 36 taškus (1/6 dvit., 8/11 trit., 10/12 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei užsidirbo 32 naudingumo balus.

2023-02-24
Lorenas Stoškevičius 28 Taškai 36 Edgaras Stanionis
Ignas Bilinskas 10 Kamuoliai 10 Dominykas Petkevičius
Laurynas Danielius 6 Perdavimai 4 Kristupas Lukošius

Raseiniuose krito dar viena komanda

Fantastišką žaidimą demonstruojantys Raseinių „Raseiniai“ (17-8) namų aikštelėje 96:92 (20:14, 22:20, 31:24, 23:34) įveikė antroje turnyrinės lentelės vietoje esančią Kazlų Rūdos SC-„Ataką“ (18-6). Net 12 „Raseinių“ pergalių iš eilės – ekipa nuo žemės šluoja visus, o jos kelyje iki atkrintamųjų etapo pradžios liko vos 5 komandos.

Nors visą rungtynių laiką „Ataka“ praleido besivejančiųjų vietoje, iki pergalės jiems trūko visai nedaug. Du kėlinius skirtumas buvo nedidelis, tačiau smarkiai svyravo. Tik trečiojo kėlinio pabaigoje „Raseiniams“ pavyko smarkiau atitrūkti (69:54).

Ketvirtajame kėlinyje kazlų rūdiškiai spurtavo 1:12 ir priartėjo prie varžovų (82:79). Rungtynėms artėjant prie pabaigos skirtumas padidėjo iki 10 taškų (90:80), bet „Ataka“ surengė dar vieną spurtą. Vis dėlto svečiams nepakako laiko – jam pasibaigus „Raseiniai“ pirmavo 4 taškais.

„Raseinių“ komandoje rezultatyviausias buvo Augustas Žilinskas. Augustas per 27 minutes pelnė 24 taškus (4/5 dvit., 4/8 trit., 4/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

„Atakos“ krepšininkų gretose labiausiai išsiskyrė Jaunius Davniukas, kuris per 30 minučių pelnė 10 taškų (0/2 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas bei užsidirbo 23 naudingumo balus.

2023-02-24
Augustas Žilinskas 24 Taškai 20 Ignas Dirda
Benius Urbonavičius 6 Kamuoliai 9 Karolis Šarukas
Nojus Vaivada 3 Perdavimai 5 Gytis Asačiovas

Tomas Delininkaitis vedė lyderius į priekį

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (21-3) išvykoje 105:97 (28:24, 17:21, 30:24, 30:28) įveikė „Biržų“ krepšininkus (13-12). Užtikrintai pirmoje turnyrinės lentelės vietoje žengiantis „Jurbarkas-Karys“ pasiekė ketvirtą pergalę iš eilės.

Rungtynių eiga buvo itin netolygi – pirmajame ketvirtyje „Jurbarko-Kario“ persvara greitai pasiekė 11 taškų (15:4), netrukus buvo sumažinta iki minimalios (15:14), o tada vėl išaugo iki 11 taškų (28:17). Antrąjį kėlinį komandos praleido kovodamo artimiau, o trečiajame jurbarkiškiai įtvirtino dviženklę persvarą.

Ketvirtajame ketvirtyje „Biržų“ viltys atrodė palaidotos – priešininkai per 4 minutes padidino pranašumą iki 18 taškų (91:73). Biržiškiai nepasidavė ir sparčiai sumažino skirtumą, tačiau rezultato persverti nesugebėjo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Tomas Delininkaitis Jurbarko miesto komandoje buvo rezultatyviausias. Lietuvos rinktinėje žaidęs gynėjas per 35 minutes pelnė 25 taškus (5/6 dvit., 2/5 trit., 9/11 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei užsidirbo 27 naudingumo balus.

Žydrūno Kačinsko auklėtinių gretose geriausiai pasirodė Darius Griškėnas, per 34 minutes pelnęs 30 taškų (11/17 dvit., 2/4 trit., 2/3 baud.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 32 naudingumo balus.

2023-02-24
Darius Griškėnas 30 Taškai 25 Tomas Delininkaitis
Vytautas Saulis 9 Kamuoliai 8 Ignas Juškevičius
Darius Griškėnas 4 Perdavimai 6 Deividas Rinkūnas

Kauno r. „Omega-Tauras“ (18-6) – Kauno „Žalgiris-3“ (7-18) 62:51 (17:15, 19:9, 13:15, 13:12);

Plungės „Olimpas“ (14-11) – Akmenės r. „Patriots“ (10-15) 82:77 (20:18, 14:14, 27:23, 21:22);

KTU (8-17) – Šilalės „Lūšis“ (5-17) 90:78 (25:18, 22:24, 23:19, 20:17);

VDU (8-16) – LCC tarptautinis universitetas (11-14) 74:87 (16:27, 21:17, 20:22, 17:21).