Nerezultatyvi akistata Raseiniuose bei kova dėl atkrintamųjų A divizione - Sekmadienio apžvalga

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: LKSK - „Brosta-KKSC“

Kovo 12 dieną Nostra.lt-RKL čempionate 4 komandos susitiko dvejose rungtynėse. B divizione įvyko nerezultatyvi akistata tarp „Brosta-KKSC“ ir LKSK komandų, o A divizione VDU krepšininkai įveikė tiesioginius konkurentus dėl patekimo į atkrintamųjų etapą.

Nerezultatyvi dvikova Raseiniuose

Raseinių „Brosta-KKSC“ (7-16) namuose rezultatu 55:52 (8:11, 14:18, 23:8, 10:15) įveikė Lietuvos kurčiųjų sporto klubo komandą (2-22). Komandos itin prastai realizavo metimus iš žaidimo: „Brosta-KKSC“ – 30% (18/60), LKSK – 36% (19/52).

Pirmojoje rungtynių pusėje LKSK krepšininkai bandė atitrūkti nuo varžovų – antrojo kėlinio pradžioje svečių persvara pasiekė 10 taškų (10:20). Iškart po ilgosios pertraukos „Brosta-KKSC“ krepšininkai greitai pataikė 3 metimus (30:29), o netrukus sužaidė epizodą 12:0 ir smarkiau išsiveržė į priekį (42:31).

LKSK ekipa nepasidavė ir neleido priešininkams toliau didinti pranašumo – skirtumas stabilizavosi tarp 5 ir 8 taškų. Paskutinėmis sekundėmis kurtieji mėgino išlyginti rezultatą, tačiau nesėkmingai: pritrūko trijų taškų.

Raseiniškių gretose rezultatyviausiai pasirodė Dominykas Saudargas, kuris per 28 minutes pelnė 14 taškų (2/6 dvit., 1/4 trit., 6/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 10 naudingumo balų.

LKSK ekipoje geriausiai žaidė Paulius Orda, per 27 minutes pelnęs 14 taškų (3/8 dvit., 1/1 trit., 5/5 baud.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavęs 5 varžovų pražangas ir užsidirbęs 13 naudingumo balų.

2023-03-12
Dominykas Saudargas 14 Taškai 14 Paulius Orda
Domantas Jonikas 13 Kamuoliai 14 Lukas Gužauskas
Tauras Karabinas 5 Perdavimai 7 Laurynas Sankauskas

Kovoje dėl atkrintamųjų – sumaištis

Vytauto Didžiojo universiteto komanda (9-19) išvykoje 92:77 (22:23, 16:18, 29:15, 25:21) įveikė tiesioginius varžovus kovoje dėl 12-tos vietos A diviziono turnyrinėje lentelėje – Prienų „Labas GAS-KKSC“ krepšininkus (9-19). Kovoje dėl patekimo į atkrintamųjų etapą net trys komandos turi vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį: „Žalgiris-3“, VDU bei „Labas GAS-KKSC“. Likus vos dviem dvikovoms iki reguliariojo sezono pabaigos, sudėtingiausioje situacijoje yra prieniškiai – šie kitą savaitę susitinka su gerokai stipresniais „Biržais“ bei „Omega-Tauru“.

Sėkmingas rungtynių startas „Labas GAS-KKSC“ ekipai suteikė 9 taškų pranašumą (6:15), bet įsivažiavę VDU jaunuoliai šį skirtumą pamažu panaikino (24:23). Antrajame ketvirtyje komandos kovojo artimai, tačiau beveik visą kėlinio laiką priekyje išbuvo prieniškiai.

Antrojoje rungtynių pusėje situacija aikštelėje pasikeitė kardinaliai – trečiojo kėlinio viduryje VDU komanda staiga smarkiai padidino tempą ir prieš paskutinįjį kėlinį turėjo 11 taškų persvarą (67:56). Jos Prienų krepšininkai panaikinti nesugebėjo ir pralaimėjo dviženkliu skirtumu.

Arūno Juknevičiaus auklėtinių gretose išsiskyrė Lukas Uosis. Žaidėjas per 29 minutes pelnė 18 taškų (7/9 dvit., 1/6 trit., 1/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

Iš prieniškių rezultatyviausiai pasirodė Paulius Gvazdaitis (23 min, 14 taškų, 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai) bei Edas Valenta (30 min, 14 taškų, 13 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai).