Nostra.lt-RKL B diviziono čempionų karūna - Radviliškio krepšininkams

„Radviliškis-ŠSPC„ tapo Nostra.lt-RKL B diviziono čempionais
Saulius Čirba/RKL

Panevėžio „Cido“ arenoje karūnuoti naujieji Nostra.lt-Regionų krepšinio lygos B diviziono čempionai. Jais tapo tiek reguliariajame sezone, tiek atkrintamosiose sau lygių neradę Radviliškio „Radviliškis-ŠSPC“ krepšininkai.

Radviliškio krepšininkai savo favoritų statusą įrodinėti pradėjo jau pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 21:9, o komandoms išeinant į rūbines ilgajai pertraukai geležinkelių sostinės atstovai jau turėjo 18 taškų pranašumą (49:31).

Tiesa, Kuršėniškiai ginklų nesudėjo – per pirmas dvi trečiojo kėlinio minutes jie aptirpdė varžovų persvarą iki dvylikos (51:39). Nepaisant to, kad „Radvilišio-ŠSPC“ krepšininkai vėl buvo susikrovę ženklesnį pranašumą, „Grafų Furniture“ atstovai sėkmingai sužaidė kėlinio pabaigą ir komandas prieš lemiamą ketvirtį teskyrė 11 taškų (70:59).

Vis tik favoritais laikyti Radviliškio krepšininkai savo pranašumu suabejoti neleido – uždusinę varžovus gynybos gniaužtuose ir laimėję šešių minučių atkarpą 16:3, „Radviliškio-ŠSPC“ priartėjo prie triumfo (86:62).

Galiausiai įtampos neatlaikė ir Kuršėnų ekipos vyriausiasis treneris Paulius Čipokas – jis buvo nubaustas antrąja technine pražanga ir buvo priverstas iškeliauti į rūbinę, o be trenerio likusi komanda kapituliavo – finalinė rungtynių sirena fiksavo triuškinančią radviliškiečių pergalę 96:73.

„Džiugu, kad antrus metus žaidėme finalo ketverte, pernai nepasisekė – pralaimėjome abejas rungtynes dviejų taškų skirtumais. Šiemet abejas rungtynes laimėjome triuškinamais skirtumais, tačiau tai neparodo, kad buvome kažkokie tai labai stipresni už varžovus, - kuklinosi čempionų žaidžiantysis treneris Lukas Pipiras. – Aišku, noriu padėkoti komandos vyrams, kurie kovėsi, žiūrėjo labai rimtai ir buvo maksimaliai susikoncentravę.“

„Pagrindinis mūsų tikslas ir buvo gerai sužaisti pusfinalį, o finalas – jau kaip išeis. Nesukrito keli metimai, po to pradėjome nervintis, dėl to toks ir rezultatas. Labai noriu pasveikinti Radviliškį – tikrai aukšto meistriškumo komanda, ją įveikti yra labai sunku“, - po finalinių rungtynių kalbėjo Kuršėnų ekipos treneris P. Ščipokas.

Tiek Radviliškio, tiek Kuršėnų komandos iškovojo teisę varžytis kito sezono Nostra.lt-RKL A divizione.

Naujai iškeptiems Nostra.lt-RKL B diviziono čempionams po 19 taškų pelnė Aivaras Kvedaravičius ir Irmantas Lianzbergas, 18 taškų ir 12 išprovokuotų pražangų pridėjo Deividas Keburys, dvigubą dublį užfiksavo Ignas Ramašauskas – jo sąskaitoje 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

„Grafų Furniture“ ekipai Aurelijus Jančenko pelnė 18 taškų, Pranciškus Ručinskas surinko 14. Kuršėniškiams itin pritrūko jų lyderio Gražvydo Mockaus indėlio – krepšininkas realizavo vos 2 metimus iš 12, o rungtynes baigė su -1 naudingumo balu.

Tuo tarpu bronzos medalius šiame sezone iškovojo Ignalinos „Vilkakalnio-Losritos“ krepšininkai. Jie 93:68 sutriuškino Anykščių „KKSC-Elmio“ ekipą.

Ignalinos atstovai rungtynes pradėjo užtikrinčiau ir iškart susikrovė šešių taškų pranašumą, tačiau anykštėnai komandinėmis pastangomis atstatė lygybę. Vis tik antrąją kėlinio pusę sėkmingiau sužaidę žiemos sporto sostinės krepšininkai po Tomo Mackonio tolimo metimo įgijo dviženklį pranašumą, kurį kiek sušvelnino Beno Steponėno dvitaškis (24:15).

Antrajame kėlinyje žaidimas kiek išsilygino, tačiau galingai individualiai rungtyniavęs T. Mackonis, kartu su Dovydu Sakalniku artyn varžovų neprisileido. Šie du krepšininkai kartu pelnė 29 iš 47 komandos taškų pirmoje pusėje, o jų galingas žaidimas užtikrino persvarą komandai (47:37).

Po ilgosios pertraukos „KKSC-Elmio“ krepšininkai ir toliau strigo atakuodami iš tolimos distancijos, o tai leido „Vilkakalniui-Losritai“ dar labiau padidinti savo pranašumą (57:43). Galiausiai, ignaliniškiai visiškai perėmė rungtynių kontrolę, o įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui įgijo 31 taško pranašumą (82:51). Anykščių krepšininkai besibaigiant susitikimui kiek sušvelnino atsilikimą, tačiau galutinei rungtynių baigčiai įtakos tai nebeturėjo.

„Pagal rezultatą matosi, kad mes buvom žymiai labiau motyvuoti nei pusfinalyje. Mes žinojome, kur jų stiprybės, tad iš esmės viską neblogai apsigynėm. Įkrito keli sudėtingesni metimai ir mus buvo sunku sustabdyti. Ignalinai ši pergalė reiškia labai daug – iki šiol šis miestas nepasižymėjo skambiais rezultatais nei Moksleivių krepšinio lygoje, nei kur kitur. Šitą komandą labai greitai sukomplektavome ir gavosi žymiai geriau, nei mes planavome“, - po pergalingų rungtynių kalbėjo „Vilkakalnio-Losritos“ strategas Genadijus Kuliominas.

Tuo tarpu vienas „KKSC-Elmio“ lyderių Tautvydas Jodelis po pralaimėjimo pernelyg neliūdėjo. „Vien buvimas finaliniame ketverte mūsų komandai yra geras rezultatas. Šiandien nepavyko žaidybinis planas, gal pats faktas, kad pirmą kartą žaidėme finaliniame ketverte, pakišo koją – matėsi mūsų susikaustymas, daug nervingumo, ko reguliariajame sezone nesimatė. Gaila, bet šį kartą sėkmė buvo varžovų pusėje“, - atviravo T. Jodelis.

Bronzos medaliais pasidabinusiai Ignalinos komandai šiose rungtynėse T. Mackonis pelnė 27 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, D. Sakalnikas surinko 22 taškus. Anykščių ekipai 21 tašką pelnė naudingiausiu sezono krepšininku išrinktas Žygimantas Žiukas.

Paaiškėjo visos A diviziono finalo ketverto dalyvės

Paaiškėjo ir dvi paskutinės Nostra.lt-RKL A diviziono finalo ketverto dalyvės – jomis tapo praėjusio sezono vicečempionai, Vilniaus „Riviles“ krepšininkai ir „Tauragės“ ekipa, pernai pasipuošusi bronzos medaliais.

Vilniečiai ketvirtosiose serijos rungtynėse Kėdainiuose, 95:68 sutriuškino vietos „SC-Ateitį“.

Kėdainiškiai rimčiau priešinosi tik pirmajame kėlinyje, kurį pralaimėjo keturių taškų skirtumu (21:25). Antrajame ketvirtyje aukštesnę pavarą įjungusi sostinės ekipa nurūko į priekį – „Rivile“ susikrovė 19 taškų persvarą (52:33) ir priartėjo prie antrojo finalo ketverto iš eilės.

Po pertraukos „SC-Ateitis“ dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau visas jų pastangas nubraukė uraganinis svečių puolimas – ketvirtojo kėlinio viduryje 12:0 spurtavę vilniečiai įtvirtino savo pergalę.

„Rivilei“ Tadas Rinkūnas pelnė 23 taškus, 16 pridėjo Kostas Jonuška, po 12 surinko Aistis Pilauskas ir Justas Šukelis. Kėdainių ekipos gretose ir vėl dominavo Rokas Ūzas – jo sąskaitoje 32 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir 34 naudingumo balai.

Tuo tarpu „Tauragės“ krepšininkai sudaužė „Raseinių“ viltis peržengti ketvirtfinalio barjerą ir antrus metus paliko raseiniškius už pusfinalio borto. Lemiamose, penktosiose serijos rungtynėse, sausakimšoje Raseinių kūno kultūros ir sporto centro salėje, „Tauragė“ 98:79 įveikė šeimininkus ir iškovojo teisę kautis dėl čempionų trofėjaus.

Pirmoji rungtynių pusė nieko blogo šeimininkams nežadėjo – atkakliai vykusi kova neišryškino nei vienos komandos pranašumo, tačiau prieš pertrauką sėkmingiau sužaidę „Raseiniai“ įgijo trapų dviejų taškų pranašumą (49:47).

„Tauragė“ rungtynes perlaužė trečiojo kėlinio pabaigoje, laimėdami paskutines tris kėlinio minutes 8:1 ir įgydami 10 taškų pranašumą (75:65).

Sėkmingą žaidimą tauragiškiai pratęsė ir lemiamame ketvirtyje – per pusę kėlinio praleidę vos du taškus, o patys surinkę dešimt, svečiai įgijo 18 taškų pranašumą, kurio nebeišbarstė.

Šarūno Zablockio kariauną į priekį vedė 21 tašką surinkęs Matas Makauskas, 17 taškų pelnė Paulius Steikūnas, 15 pridėjo Dominykas Petkevičius. „Raseiniams“ po 14 taškų surinko Benius Urbonavičius ir Šarūnas Dambrauskas, po 13 – Nojus Pankratjevas ir Mantas Košelis.

Raseiniškiai buvo laimėję pirmąsias dvi šios serijos rungtynes, tačiau „Tauragė“ atsakė trejomis pergalėmis iš eilės ir iškovojo bilietą į finalo ketvertą.

Nostra.lt-RKL A diviziono finalo ketverte, kuris Prienų arenoje vyks balandžio 29-30 dienomis, kovos „Jurbarkas-Karys“, Kauno r. „Omega“ ir jau minėtos „Riviles“ bei „Tauragės“ ekipos.