Namuose kritęs „Radviliškis-ŠSPC“ ir paskutinių sekundžių drama Skuode – B diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Radviliškis-ŠSPC“ - „Druskininkai“

Kovo 25 dieną Nostra.lt-RKL B diviziono atkrintamųjų etape sužaistos penkios aštuntfinalio kovos. „Druskininkai“ įveikė namų aikštelėje žaidusį „Radviliškį-ŠSPC“, „Milastai“ iki pergalės pritrūko vieno taiklaus metimo, o Ignalinoje nugalėtojams išaiškinti prireikė pratęsimo.

Šiauliečiai atkrintamąsias pradėjo pergalingai

Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ namuose rezultatu 82:78 (21:14, 15:29, 26:16, 20:19) atlaikė Molėtų „Ežerūno“ spurtą. Prie molėtiškių nesėkmės svariai prisidėjo net 32 padarytos klaidos.

Šiauliečiai rungtynes pradėjo su trenksmu – per 7 minutes susikrovė net 15 taškų persvarą (21:6). Įsivažiavę „Ežerūno“ krepšininkai pamažu šį skirtumą panaikino ir grįžo į artimą kovą (23:24). Ji tęsėsi šešias žaidimo minutes, o tada molėtiškiai pelnė 9 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (36:43).

Po ilgosios pertraukos „Saulės-ŠSG“ jaunuoliai buvo akivaizdžiai pranašesni: puikų trečiąjį ketvirtį sužaidę šiauliečiai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas (62:59). Nors ketvirtajame kėlinyje „Ežerūnas“ mėgino atsitiesti ir persverti rezultatą, to nepavyko padaryti.

Šiauliečių gretose geriausiai pasirodė Gustas Grabauskas, per 30 minučių pelnęs 25 taškus (8/13 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs vieną rezultatyvų perdavimą, išprovokavęs 4 varžovų pražangas bei surinkęs 26 naudingumo balus.

„Ežerūno“ ekipoje naudingiausias buvo Redas Šukšta. Žaidėjas per 23 minutes pelnė 17 taškų (5/5 dvit., 7/9 baud.), atkovojo 11 kamuolių, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir užsidirbo 28 naudingumo balus.

2023-03-25
Gustas Grabauskas 25 Taškai 17 Redas Šukšta
Joris Kačinskas 6 Kamuoliai 11 Redas Šukšta
Jokūbas Stropus 10 Perdavimai 6 Marius Valkauskas

Arti dvigubo dublio buvęs Darius Kibildis vedė „Druskininkus“ į pergalę

Praėjusio sezono B diviziono čempionai Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ namuose 86:87 (21:27, 25:21, 20:22, 20:17) nusileido iki paskutinių sekundžių kovojusiems „Druskininkų“ krepšininkams. Nepaisant rezultato, Radviliškio miesto komandos krepšininkai per rungtynės surinko net 105 naudingumo balus, o druskininkiečiai – 80.

Nors didžiąją dalį pirmojo kėlinio laiko pirmavo „Druskininkai“, radviliškėnai jiems ramiai atsikvėpti neleido. Vis dėlto pirmąjį ketvirtį užbaigė su 6 taškų persvara (21:27), o vėliau sugebėjo ją padidinti iki 9 taškų (27:36).

Keturi taiklūs metimai leido „Radviliškiui-ŠSPC“ sumažinti skirtumą iki minimumo (35:36), bet rezultatą aikštelės šeimininkai persvėrė tik po ilgosios pertraukos. Trečiojo ir ketvirtojo kėlinių sandūroje „Druskininkai“ sužaidė puikų epizodą 0:14 ir šovė į priekį (66:75).

„Radviliškis-ŠSPC“ atsakė atkarpa 12:3 ir grįžo į kovą dėl pergalės (80:80). Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos komandos turėjo po 84 taškus, o netrukus apsikeitė taikliais dvitaškiais. Gusto Virbalio realizuotas baudos metimas išvedė „Druskininkus“ į priekį. Per likusias 38 sekundes radviliškėnai prametė dvitaškį bei tritaškį ir turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Darius Kibildis „Druskininkų“ ekipai per 38 minutes pridėjo 30 taškų (5/10 dvit., 6/11 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir užsidirbo 32 naudingumo balus.

Liudas Radavičius 25 naudingumo balus surinko „Radviliškis-ŠSPC“ ekipoje. Žaidėjas per 29 minutes pelnė 15 taškų (2/5 dvit., 2/5 trit., 5/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas bei surinko 25 naudingumo balus.

2023-03-25
Lukas Pipiras 18 Taškai 30 Darius Kibildis
Lukas Pipiras 10 Kamuoliai 12 Aistis Lukoševičius
Aivaras Kvedaravičius 6 Perdavimai 5 Darius Kibildis

Vienas metimas iki pergalės Skuode

Skuodo KKSC-„Kuršasta“ namuose 77:76 (25:22, 15:13, 22:27, 15:14) įveikė Birštono „Milastą“. Komandos tarpusavyje susitiko pirmąjį kartą, nes tai pirmasis birštoniškių sezonas Regionų krepšinio lygoje.

Pirmoje rungtynių pusėje komandos ne kartą apsikeitė rezultatyviais epizodais: pirmajame kėlinyje „Kuršasta“ spurtavo 8:1 (15:8), bet „Milasta“ rezultatą netrukus išlygino (22:22). Antrąjį kėlinį skuodiškiai pradėjo atkarpa 10:0 (32:22), o Birštono krepšininkai atsakė spurtu 2:12 (34:34).

Po ilgosios pertraukos užvirė gana artima dvikova, kurioje lyderiai keitėsi dažnai. Tik paskutiniojo kėlinio pabaigoje „Kuršasta“ greitai susikrovė 6 taškų persvarą (77:71). „Milasta“ pelnė dvitaškį bei tritaškį ir sumažino skirtumą iki minimalaus, tačiau iki pergalės jiems pritrūko dar vieno taiklaus metimo.

„Milastos“ ekipoje rezultatyviausias buvo Andrius Gedminas, kuris per 23 minutes pelnė 21 tašką (7/13 dvit.), atkovojo vieną kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 19 naudingumo balų.

Lino Mitkaus auklėtinių gretose geriausiai pasirodė Paulius Mitkus, kuris per 27 minutes pelnė 19 taškų (3/10 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

2023-03-25
Paulius Mitkus 19 Taškai 21 Andrius Gedminas
Gytautas Kibelkis 8 Kamuoliai 8 Edvardas Pikalavičius
Paulius Mitkus 7 Perdavimai 12 Eivydas Aleksa

„Elmiui“ atkrintamųjų etapas prasidėjo nesėkme

Anykščių KKSC-„Elmis“ išvykoje rezultatu 77:81 (18:24, 21:16, 23:15, 19:22) nusileido gausiai žiūrovų palaikomai Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ ekipai. Praeitą sezoną anykštėnai iki pusfinalio nukeliavo nepatyrę nė vieno pralaimėjimo: serijoje 2-0 buvo įveiktos „VKKM-Neptūno“ bei „Kuršastos“ ekipos.

Po keleto minučių artimoje kovoje „Elmis“ pirmojo kėlinio pabaigoje padidino tempą ir susikūrė 8 taškų pranašumą (24:16). Antrąjį kėlinį 0:8 atidarę klaipėdiečiai sparčiai pavijo varžovus (24:24) ir grįžo į artimą kovą.

Antrąją rungtynių pusę „VKKM-Neptūnas“ pradėjo atkarpa 0:9 ir išsiveržė į priekį 7 taškais (43:50). Anykštėnai neketino lengvai pasiduoti ir po atkaklių bandymų ketvirtojo kėlinio viduryje išlygino rezultatą (66:66). Vis dėlto klaipėdiečiai buvo pranašesni ir įtvirtino nedidelę, tačiau pergalingą persvarą.

Kristupas Leščiauskas geriausiai pasirodė „VKKM-Neptūno“ ekipoje. Kristupas per 34 minutes pelnė 18 taškų (7/13 dvit., 0/3 trit., 4/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei užsidirbo 26 naudingumo balus.

Beveik trečdalį „Elmio“ komandos taškų pelnė Donatas Radžiūnas, per 34 minutes pelnęs 27 taškus (9/11 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), atkovojęs net 17 kamuolių, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 4 varžovų pražangas bei surinkęs net 48 naudingumo balus.

2023-03-25
Artūras Butajevas 18 Taškai 27 Donatas Radžiūnas
Artūras Butajevas 13 Kamuoliai 17 Donatas Radžiūnas
Kristupas Leščiauskas 7 Perdavimai 7 Žygimantas Žiukas

Sunkus „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ pratęsimas

Ignalinos „Vilkakalnis“ namuose po pratęsimo 98:93 (15:26, 24:18, 20:22, 23:16, 16:11) nurungė Pakruojo „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“.

Pakruojiškiai dar pirmojo kėlinio viduryje įgijo dviženklį pranašumą (7:20) ir jį išlaikė 11 žaidimo minučių. Prieš ilgąją pertrauką „Vilkakalnis“ varžovų persvarą ženkliai sumažino (37:41), bet trečiajame kėlinyje ji vėl išaugo – šįkart iki 17 taškų (46:63).

Rungtynėms artėjant link pabaigos „Elmis“ suklupo ir leido priešininkams pelnyti net 20 taškų iš eilės. Tą padarę ignaliniškiai išsiveržė į priekį ir netrukus įgavo 10 taškų pranašumą (78:68). Paskutinėse minutėse Anykščių komandos pelnyti 8 taškai nuvedė komandas į pratęsimą (82:82). Jame trys Andrej Tichonov ir Dominyko Gružinsko pataikyti tritaškiai leido Ignalinos ekipai susikurti persvarą, kurios priešininkai nebepanaikino.

23 taškus „Vilkakalnio“ ekipai pelnė Dovydas Sakalnikas, per 38 minutes atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 6 varžovų pražangas ir surinkęs 23 naudingumo balus.

Beveik visas rungtynes be pertraukos žaidęs pakruojiškis Matas Masiliūnas per 42 minutes pelnė 29 taškus (7/10 dvit., 3/8 trit., 6/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 varžovų pražangų ir surinko 39 naudingumo balus.