M.Tamolis: „Esame ne tik universitetas, tačiau tuo pačiu – ir bendruomenė“

Ukmergės „Olimpo“ arch.

Jau tryliktą sezoną skaičiuojanti LCC tarptautinio universiteto ekipa tapo tikru pajūrio flagmanu Regionų krepšinio lygos (RKL) pirmenybėse. Nors per šį laiką studentai tik vieną kartą, 2014-2015 m. sezone, pasidabino medaliais, tačiau „briedžiai“ metai iš metų yra priskiriami prie RKL favoritų.

Apie tai, kokios buvo LCC ekipos ištakos, kokie tolimesni komandos planai ir ambicijos pakalbinome studentų komandos vadovą Marių Tamolį.

  • Kokios buvo LCC klubo ištakos, kam kilo mintis sukurti ekipą?

Pradėkime nuo to, kad iš pradžių Lietuvoje buvo įsteigtas LCC universitetas, kuris turėjo įsikurti Panevėžyje, tačiau galiausiai atsirado Klaipėdoje.

Vis tik, pajūryje nebuvo bendrabučių, tad universiteto bendruomenė stipriai prisidėjo prie jų atsiradimo, o netrukus iškilo Michealsen centras. Atsirado gera krepšinio salė, tad tuometinio rektoriaus noras buvo turėti krepšinio komandą.

Kadangi universiteto įkūrėjai yra iš Amerikos, jie puikiai žino, koks studentų bendruomenei svarbus yra sportas. Taip žingsnis po žingsnio buvo įkurta LCC universiteto studentų komanda, kuri iš pradžių žaidė tik LSKL pirmenybėse, o paskui tapo nuolatine RKL dalyve.

Komandos modelis labai panašus į tą, koks yra JAV – krepšininkai žaidžia be atlyginimo, tačiau gauna nuolaidas studijomis ir panašiai.

Rezultatai krepšinio aikštelėje yra svarbūs, tačiau ne ką mažiau svarbi ir akademinė pusė. Kas iš to, kad būsi pirmas, bet kitais metais visi žaidėjai bus išmesti iš universiteto. Tad nuolatos taip ir ieškai balanso.

  • Komanda gyvuoja ne vienerius metus, tad veikiausiai išauginote ne vieną krepšininką, kuris dabar žaidžia aukštesniame lygyje. Kokie garsiausi jūsų auklėtiniai?

Būdamas dvyliktoje klasėje už mus vieną sezoną žaidė Artūras Gudaitis, tik paskui kitame sezone jis iškart pasirašė kontraktą su Kauno „Žalgirio“ ekipa.

O jei kalbant apie krepšininkus, kurie dabar NKL ar LKL žaidžia, tai, tiesa sakant, net reikia paskaičiuoti kiek mes esame paruošę žaidėjų, turbūt nėra mums lygių Lietuvoje.

 Vieną sezoną mūsų ekipoje žaidė Mindaugas Kačinas, Raidas Nacius, Aidas Einikis tris sezonus buvo mūsų komandos narys. O dar Ignas Fiodorovas, Mindaugas Sušinskas, Antanas Montrimavičius, Karolis Saprykinas, Paulius Žiurna, Laurynas Jacevičius, Vitalis Pancerevas, Dainius Chatkevičius ir dar daug gerų žmonių.

Taip pat, mano asistentu buvo Alfredas Kaniava, kuris dabar „VKKM-Neptūno“ direktorius, tad auginame ne tik krepšininkus, bet ir personalo narius. Turime gerą bazę, turime įdirbį, tad natūralu, kad ilgalaikėje perspektyvoje matosi rezultatai.

  • Jūsų ekipa yra viena gausiausiai lankomų RKL. Kaip tai pasiekėte? Ką pasiūlote savo sirgaliams?

Mes esame ne tik universitetas, tačiau tuo pačiu – ir bendruomenė. Pagal universitetų dydį mes esame maži. Viskas vienoje vietoje, tad pagrindiniai žiūrovai yra studentai. Stengiamės su jais turėti ryšį, o tą daryti sekasi gana neblogai, nes daugelis sirgalių yra krepšininkų klasiokai, kambariokai, dėstytojai.

Su bendruomene komunikuojame visokiausiais būdais – žaidimais, akcijomis, šūkiais, iššūkiais, o mums noriai padeda visi vidiniai departamentai. Tad ne tik klubas, bet ir visa LCC bendruomenė padeda krepšinio komandai. Gaunasi abipusė nauda.

 Mes patys ne tik daug gauname, bet ir stengiamės daug duoti. Dalyvaujame kituose renginiuose. Todėl nenuostabu, kad grąža grįžta.

Jau ir šiemet porą renginių turėjome, buvo bendruomenės diena, žiemas bus Kalėdinis universiteto renginys. Tad yra tikrai nemažai veiklos ir už krepšinio aikštelės ribų.

  • Kaip pasikeitė komanda per vasarą? Prisijungė naujų, perspektyvių žmonių? Jaučiatės sustiprėję?

Vasarą prisijungė keli perspektyvūs lietuviai, turėsime nemažai kovingų užsieniečių, tačiau tarpsezonyje iš komandos išėjo net penki rezultatyviausi žaidėjai, tad tiesą sakant nežinau kaip bus.

Mūsų gretas paliko Augustinas Venckus, kuris žais Mažeikiuose, taip pat Eimantas Žilys išėjo į NKL ir ten gins Šilalės „Lūšies“ garbę.

  • Tiek Klaipėdoje, tiek jos rajone, tiek Žemaitijoje yra nemažai krepšinio klubo, ar nejaučiate konkurencijos rinkdami žaidėjus?

Kadangi LCC komandą sudaro vien studentai, mano darbo specifika yra kiek kitokia. Daugelis papildymo ieško vasarą, tuo tarpu aš dirbu visą sezoną, kuomet ieškau ne tiek žaidėjų, kiek potencialių studentų.

Nėra taip, kad pasiūlau kontaktą ir krepšininkas eina. Pirmiausia žmogus turi įstoti į LCC. Mokslai yra sudedamoji žaidimo komandoje dalis.

Turi būti geri pažymiai, anglų kalba ir išlaikytas testas, todėl komplektuojant komandą jau susideda daugelis faktorių, nes atsirinkti reikia iš tų, kas akademiškai nemiegojo.

Pas mus studentų 30% lietuvių tik yra. Negalime konkuruoti su „Neptūnu“, nes jie talentingiausius krepšininkus atsirenka. Visgi, kažkas vis tiek mums lieka iš studentų.

  • Ar ilgalaikėje perspektyvoje planuojate žaisti NKL?

Sunku pasakyti, labai daug sudedamųjų dalių yra. Kažkada iš NKL turėjome pasiūlymų ir buvo neblogos galimybės ten žaisti, tačiau tada nėjom. Dabar norėtųsi žaisti aukštesniame lygyje, tačiau ten norėtumėm patekti tik sportiniu principu, laimėję RKL pirmenybes.

Gali būti, kad  NKL padėtų geresnių žaidėjų prisivilioti ir studentų, tačiau pirma reikia užaugti kaip klubui ir tą įrodyti laimint RKL. O jau tada dėliotis tolimesnius planus.

  • Koks šio sezono tikslas?

Kad visi gerai mokintųsi (- juokiasi, aut.past.). Nežinau. Būsim jauna, ambicinga komanda, nes turime daug įdomių žmonių. Kaip ir kasmet sezono pradžioje bus labai sunku, nes esame stipriai pasikeitę.

Tačiau nuo sausio turėtumėm pradėti demonstruoti geresnius rezultatus. Dabar tikrai nežinau kokį veidą turėsime, tačiau galiu pažadėti, jog jei tik pavyks išvengti traumų, tikrai nebūsim patrankų mėsa.

  • Esate vienas profesionaliausiai veiklą organizuojančių klubų, tad ką patartumėt lygai, ką reikėtų padaryti, kad čempionatas būtų dar įdomesnis ir kokybiškesnis?

Manau teisingiausia pasakyti, kad kaip ir kiekviename darbe kiek įdėsi, tiek ir gausi. Lyga atlieka gerą darbą, svarbu, kad klubų darbas būtų geresnis ir kad organizuodami savo veiklą nesivadovautų savo ambicijomis, o patys į viską plačiau žiūrėtų.