LSU krepšininkai – tarptautinio turnyro Izraelyje čempionai

Lietuvos sporto universiteto krepšinio komanda tapo 2019 metų Draugystės turnyro (The Friendship Games) Izraelyje čempionais. Dėl čempionų vardo grūmėsi dešimt vyrų komandų ir penkios moterų ekipos. Turnyre dalyvavo ir Ukrainos bei Lenkijos krepšinio komandos, vidurio rytų ekipos iš Izraelio, Palestinos, Jordanijos.

Draugystės turnyrą prieš 14 m. įkūrė NBA komandos „Hawks (Atlanta) bendrasavininkas Edas Peskovičius (Ed Peskowitz), stiprinant sportinį ir diplomatinį bendradarbavimą vidurio rytų regione. Pirmieji turnyrai buvo rengiami Tel Avive, vėliau persikėlė į kurortinį Eilato miestelį.

Lietuvos sporto universiteto krepšininkai A grupėje kovėsi ir laimėjo prieš Airijos (103:57), Izraelio antra komandą (65:26), Rusijos (52:47)  universiteto komandas. Vienintelį pralaimėjimą grupėje LSU patyrė prieš Izraelio pirmą komanda (54:62).

Pusfinalyje Lietuvos sporto universiteto  krepšininkai susitiko su Ukrainos komanda, kuri žaidžia Ukrainos antroje lygoje. Įtemptoje dvikovoje rungtynių pabaigoje LSU krepšinio komanda palaužė Ukrainos komandą rezultatu 62:52 ir pateko i finalą.

Izraelio studentų krepšinio rinktinė ir LSU krepšinio komanda susitiko finale – šios ekipos žaidė ir grupėje, kur jų akistata baigėsi Izraelio krepšininkų pergale.

Tai žadėjo atkaklią kovą dėl čempionų taurės. Po įnirtingos ir atkaklios kovos tik rungtynių pabaigoje LSU krepšininkai įsiveržė į priekį atlaikė varžovų spaudimą ir šventė sunkią pergalę rezultatu 63:60.

Lietuvos sporto universiteto komnda: Treneriai – Edas Nickus, Edvinas Žaromskis. Žaidėjai – Lukas Taparauskas, Gytis Neimantas, Arminas Bačiūnas, Rokas Mačiulis, Robertas Balčius,  Edvinas Kurlinkus, Benas Survila, Eimantas Maksvytis.