Lemiamose rungtynėse: mažas Gargždų SC „Led Head“ stebuklas ir kvapą gniaužiantys A diviziono aštuntfinaliai

Krepšinio akademija „Saulė“

Sekmadienį ir pirmadienį Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo sužaistos keturios rungtynės, po kurių paaiškėjo visi A diviziono ketvirtfinalio dalyviai ir paskutinė ekipa patekusi į B diviziono aštuntfinalio etapą.

Sekmadienį savo santykius baigė aiškintis Tauragės „Fortūnos-Agavos“ (7) ir Biržų „Biržų-KKSC“ (10) komandos.

Pirmąsias serijos rungtynes buvo laimėję tauragiškiai (79:76), tačiau atsakomojoje akistatoje gana užtikrintą pergalę šventė biržiečiai (78:70).

Lemiamą aštuntfinalio akistatą geriau pradėjo savo aikštėje žaidę „Fortūnos-Agavos“ krepšininkai, kurie sužaidus dešimt minučių pirmavo (26:18). Visgi, savo tolimą arsenalą atvėrę svečiai sugebėjo grįžti į rungtynes ir įpusėjus dvikovai jau alsavo varžovams į nugaras (27:28).

Lūžis rungtynėse įvyko trečiajame ketvirtyje, kuomet negausioms „Biržų-KKSC“ ekipos pajėgoms ėmė stigti kvapo, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai šovė į priekį ir kėlinuko pabaigoje įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (49:40).

Dvikovos pabaigoje svečiai dar bandė kabintis, tačiau beveik be klaidų žaidę Tauragės krepšininkai sugebėjo išsaugoti pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė kelialapį į ketvirtfinalį – 87:80.

„Fortūna-Agava“: Ignas Juškevičius (19 atk.kam., 38 naud.balai) 21, Linas Krivickas (10 rez.perd.) 14, Tadas Rapolavičius 13.

„Biržai-KKSC“: Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas 20, Pavelas Braknys 19.

Kitame varžybų etape „Fortūnos-Agavos“ vyrų laukia kur kas grėsmingesnis varžovas – ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių tauragiškiai kovos su Kauno „Atleto“ ekipa.

Net šeši „Olimpo“ (5) žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, o savo aikštėje žaidusi Plungės ekipa sugebėjo antrą kartą įveikti Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ (12) atstovus ir išvengti sensacingo pralaimėjimo pirmajame atkrintamųjų varžybų etape.

Galingai dvikovą pradėję svečiai vienu metu buvo įgiję dviženklę persvarą (16:6), tačiau aikštės šeimininkai sugebėjo atsitiesti, dar pirmajame kėlinuke pavijo varžovus (20:21), o antrajame jau patys perėmė susitikimo kontrolę į savo rankas (37:33).

Po didžiosios pertraukos „Bangenės-Aiveros“ ekipa dar bandė priešintis, tačiau kur kas užtikrinčiau ir tiksliau žaidę „Olimpo“ krepšininkai sugebėjo išsaugoti įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventę pergalę rezultatu – 76:71.

„Olimpas“: Tomas Domarkas 14, Modestas Jurkaitis (5 rez.perd.) 13, Valentinas Gadliauskas (4/5 trit.) 12.

„Bangenė-Aivera“: Tadas Buinauskas 24, Mantas Rūbštavičius 12.

Antrajame atkrintamųjų etape „Olimpo“ vyrai susitiks su puikiai pažįstama ir reguliariajame sezone įveikta LCC tarptautinio universiteto ekipa.

Lengviausiai visus taškus ant „i“ sudėliojo Šilalės „Lūšies“ (6) komanda pirmadienio vakarą rezultatu 89:67 sutriuškinusi Akmenės SC-„Gruditos“ (11) ekipą.

Aikštės šeimininkai į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke ir per likusį susitikimo laiką neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą, o likus žaisti 10 minučių galėjo mėgautis įspūdinga 25 taškų persvara (72:47).

Lemiamame kėlinuke „Lūšies“ vyrai kiek aprimo, tad Akmenės krepšininkai sugebėjo nežymiai priartėti, tačiau tai tapo tik menka paguoda triuškinamą nesėkmę patyrusiai svečių ekipai.

„Lūšis“: Martynas Šeputis 24, Justas Košys 15, Raimondas Matutis 13.

SC-„Grudita“: Nerijus Mika 13, Mantas Košelis 12.

Ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių Šilalės krepšininkai bandys mesti iššūkį grėsmingai atrodančiai Kauno raj. „Omegos“ komandai.

Pirmadienio vakarą buvo sužaista paskutinė B diviziono 1/16 finalo akistata, kurioje savo aikštėje žaidusi Gargždų SC-„Led Head“ (A8) komanda sugebėjo panaikinti 13 taškų deficitą ir perlipo Kauno krepšinio akademijos „Snaiperis“ (B9) barjerą.

Pirmąsias serijos rungtynes gana užtikrinta persvara rezultatu 78:65 buvo laimėję kauniečiai, tad jaunųjų gargždiškių laukė sunki, tačiau įmanoma užduotis.

Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie sužaidus dešimt minučių turėjo 7 taškų pranašumą (27:20). Vis tik, po trumpos pertraukėlės svečiai kiek pristabdė varžovus ir įpusėjus dvikovai nežymiai apkarpė turėtą deficitą (38:44).

Tarsi to būtų negana, trečiajame ketvirtyje „Snaiperio“ vyrai sudavė varžovams dar keletą skaudžių smūgių kėlinuko pabaigoje net išsiveržė į priekį (64:63)!

Tačiau padarę absoliučiai viską, kas garantuotų vietą kitame varžybų etape svečiai per anksti sustojo, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai sužaidė dešimties minučių atkarpą po kurios ne tik pasiuntė varžovus į nokautą, bet ir sugebėjo pasiekti pergalę reikiamu skirtumu – 95:77.

Gargždų SC „Led Head“: Mantas Valčiukas 22, Tadas Poška 18, Radvilas Kneižys (6 rez.perd.) 17.

„Snaiperis“: Ernestas Jaškus 26, Mantas Sadauskas (7 rez.perd., 6 kld.) 13.

RKL B diviziono aštuntfinalyje Gargždų SC „Led Head“ jaunimo jau laukia Vilkaviškio „Perlo“ (B1) vyrai. Šiame etape jau bus kovojama serijoje iki 2 pergalių.