„Labas GAS-KKSC“ iškovojo vietą atkrintamosiose, o „Grafų Furniture“ patyrė skaudų pralaimėjimą - A diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Omega-Tauras“ - „Labas GAS-KKSC“

Kovo 18 dieną Nostra.lt-RKL A divizione 16 komandų susirungė aštuoneriose varžybose. Puikiai žaidę prieniškiai sugebėjo įsitvirtinti 12 vietoje ir patekti į atkrintamąsias, „Grafų Furniture“ patyrė apmaudų pralaimėjimą po atsitiesimo, o  VDU nusileido „Atakai“ ir nepateko į atkrintamųjų etapą.

Prieniškiai iškovojo vietą atkrintamosiose

Lemiamose rungtynėse gausiai palaikoma Prienų „Labas GAS-KKSC“ (11-19) namuose 89:80 (27:12, 17:24, 24:14, 21:25) įveikė antrą pralaimėjimą šią savaitę patyrusią Kauno r. „Omega- Tauras“ ekipą (20-9). Prieniškiams ši pergalė leido aplenkti tokį pat pergalių ir pralaimėjimų santykį turėjusius Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkus, kurie savo lemiamose rungtynėse pralaimėjo „Atakai“.

Stabiliai didinę pranašumą, prieniškiai pirmąjį kėlinį užbaigė su 10 taškų persvara (27:17). Antrajame ketvirtyje „Omega-Tauro“ krepšininkai įsivažiavo ir prisivijo priešininkus (39:37). Po ilgosios pertraukos susitikusios komandos perėjo į artimą kovą.

Ją pertraukė trečiojo ir ketvirtojo kėlinių sandūroje „Labas GAS-KKSC“ komandos sužaista atkarpa 13:0, priartinusi šeimininkų persvarą prie 20 taškų ribos (73:55). Po šio epizodo Kauno rajono ekipa mėgino atsitiesti ir pradėjo mažinti skirtumą, tačiau sugrįžti į kovą dėl pergalės jiems pritrūko laiko.

„Omega-Tauro“ kapitonas Tadas Klimavičius buvo rezultatyviausias savo komandoje. Jis per 23 minutes pelnė 22 taškus (7/12 dvit., 1/1 trit., 5/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 2 metimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Nojus Lebskas žibėjo „Labas GAS-KKSC“ komandoje. Nojus aikštelėje praleido 34 minutes, per kurias pelnė 25 taškus (2/3 dvit., 5/8 trit., 6/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir uždirbo 24 naudingumo balus.

2023-03-18
Nojus Lebskas 25 Taškai 22 Tadas Klimavičius
Arnas Tilindė 12 Kamuoliai 10 Edvinas Jezukevičius
Kajus Okmanas 10 Perdavimai 12 Ovidijus Varanauskas

„Grafų Furniture“ patyrė skaudų pralaimėjimą

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (17-13) namuose rezultatu 88:92 (18:21, 24:24, 23:23, 23:24) neatsilaikė prieš Kėdainių sporto centro komandą (12-18). Kuršėniškiams pergalė šiose rungtynėse būtų leidusi pakilti į šeštą vietą.

Pirmas 5 minutes pirmavo „Grafų Furniture“ komanda, o po to iniciatyvą perėmė kėdainiškiai. Šie su nežymia persvara išsilaikė priekyje iki pat trečiojo kėlinio vidurio, kai kuršėniškiai išlygino rezultatą (54:54).

Ketvirtąjį kėlinį Kėdainių SC krepšininkai pradėjo atkarpa 12:0, ir jų persvara pasiekė 15 taškų (65:80). Kuršėnų ekipa nepasidavė ir pradėjo sparčiai naikinti skirtumą – tiksint paskutinėms sekundėms iš jo teliko 1 taškas (88:89). Vis dėlto „Grafų Furniture“ komandai rezultato persverti nepavyko.

„Grafų Furniture“ komandoje naudingiausiai rungtynes sužaidė Kajus Leliukas, per 37 minutes pelnęs 16 taškų (4/7 dvit., 2/7 trit., 2/4 baud.), atkovojęs net 12 kamuolių, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, blokavęs net 4 metimus, išprovokavęs 4 pražangas ir surinkęs 26 naudingumo balus.

Kėdainių SC gretose geriausiai pasirodė Taurantas Tamošiūnas. Taurantas per 27 minutes pelnė 21 tašką (3/5 dvit., 3/8 trit., 6/7 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavęs 5 varžovų pražangas ir uždirbęs 22 naudingumo balus.

2023-03-18
Titas Pažarauskas 21 Taškai 21 Taurantas Tamošiūnas
Edvinas Daunys 12 Kamuoliai 11 Arminas Puišys
Gražvydas Mockus 3 Perdavimai 4 Laurynas Danielius

Lemtinga VDU dvikova baigėsi nesėkme

Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai (10-20) išvykoje 83:75 (13:20, 22:16, 20:12, 28:27)  neįveikė Kazlų Rūdos SC-„Atakos“ (21-9). Šis pralaimėjimas palaidojo VDU komandos viltis užimti 12 vietą A divizione ir patekti į atkrintamąsias.

VDU krepšininkai pirmajame kėlinyje surengė spurtą 15:0 ir įgijo 10 taškų pranašumą (18:8). Antrajame ketvirtyje rezultatyvų epizodą sužaidusi „Ataka“ persvėrė rezultatą (32:35) ir pradėjo artimą kovą, besitęsusią šešias žaidimo minutes.

Pasibaigus ilgajai pertraukai kazlų rūdiškiai vėl spurtavo ir išsiveržė į priekį per 13 taškų (42:55). Ketvirtajame kėlinyje VDU jaunuoliai atsakė rezultatyvia atkarpa ir skirtumą sumažino iki minimalaus (72:73). Galiausiai pergalę šventė paskutinę žaidimo minutę lemtingus baudų metimus realizavusi Kazlų Rūdos ekipa.

Naudingiausias „Atakos“ komandoje buvo Gytis Asačiovas. 21 naudingumo balą surinkęs žaidėjas per 27 minutes įmetė 13 taškų (2/5 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 7 varžovų pražangas.

VDU krepšininkų gretose pasižymėjo Vincentas Šalčius, per 21 minutę pelnęs 17 taškų (6/8 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, išprovokavęs 3 varžovų pražangas ir uždirbęs 19 naudingumo balų.

2023-03-18
Ignas Dirda 15 Taškai 17 Vincentas Šalčius
Mantas Gelčius 7 Kamuoliai 10 Nojus Vainoras
Ignas Dirda 4 Perdavimai 3 Nojus Vainoras

KTU (8-22) – BC „Biržai“ (17-13) 75:93 (16:26, 19:18, 18:26, 22:23);

Šilalės „Lūšis“ (8-21) – Plungės „Olimpas“ (15-15) 89:82 (19:27, 21:16, 22:17, 27:22);

Kauno „Žalgiris-3“ (9-21) – Tauragės „Tauragė“ (20-10) 66:71 (15:18, 15:12, 19:14, 17:27);

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (27-3) – Akmenės r. „Patriots“ (12-18) 115:106 (29:20, 28:16, 32:35, 26:35);

LCC tarptautinis universitetas (14-16) – Raseinių „Raseiniai“ (18-12) 81:68 (16:10, 25:19, 17:19, 23:20).