Dramų kupiname RKL finalo ketverte – „Kretingos“ triumfas

Domininkas Matutis ir „Kretinga“ triumfuoja

„Kretinga“ – naujoji Regionų krepšinio lygos („TOPsport–RKL“) čempionė. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai sekmadienį didžiajame finale 82:78 (21:24, 20:12, 15:28, 26:14) palaužė Vilniaus „Rivilę“ iš iškovojo teisę žaisti kito sezono Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

FOTOGALERIJA

Rungtynės dėl titulo ir kelialapio į antrąją pagal pajėgumą Lietuvos lygą pasižymėjo amerikietiškais kalneliais ir abiejų komandų spurtais.

2021-05-02
Karolis Brusokas 28 Taškai 22 Domininkas Matutis
Karolis Brusokas 20 Kamuoliai 9 Rytis Zabita
Evaldas Rastenis 6 Perdavimai 5 Domininkas Matutis

Po pirmųjų 10 minučių 3 taškais pirmavo Mindaugo Noreikos treniruojama „Rivile“, o sužaidus 2 kėlinius 5 taškų persvarą jau turėjo kretingiškiai.

Po didžiosios pertraukos įprastai žaidimą pagerinantys vilniečiai išliko ištikimi sau – trečiąjį ketvirtį Karolio Brusoko vedami sostinės krepšininkai laimėjo 28:15 ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo 8 taškų pranašumą.

Likus mažiau nei 4 minutėms „Rivile“ pirmavo 71:68, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi Domininkas Matutis. „Kretingos“ įžaidėjas besibaigiant atakos laikui sumažino skirtumą iki minimumo, o netrukus smeigė du itin reikšmingus tritaškius. Likus 2 minutėms „Kretinga“ jau pirmavo 78:73 ir privertė M. Noreiką paprašyti minutės pertraukėlės.

Įdomus epizodas įvyko iš karto po jos. Įsibėgėjęs K. Brusokas galingu dėjimu sugrūdo kamuolį į krepšį, tačiau tinklelis „išspjovė“ kamuolį atgal. Teisėjai nusprendė taškų neįskaityti ir kamuolys atiteko „Kretingai“.

Per likusį laiką „Rivile“ dar sugebėjo sumažinti skirtumą iki 3 taškų, tačiau tuomet iki dvikovos pabaigos buvo likusios vos 4 sekundės. D. Matutis taikliu baudos metimu užtikrino „Kretingai“ „TOPsport–RKL“ titulą.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapęs 178 cm ūgio kretingiškis pelnė 22 taškus, pataikė 5 tritaškius iš 10, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

„Visą sezoną lipome lipome ir pagaliau užlipome. Kretinga daug metų to laukė ir daug kentėjo. Tiesiog mečiau. Esu kapitonas ir turėjau imtis iniciatyvos. Mes tiesiog negalėjome šį savaitgalį pralaimėti. Šiandien reikia atsipalaiduoti ir švęsti, o kitais metais laukia žingsnis į priekį“, – kalbėjo MVP D. Matutis.

„Emocijos – fantastinės. Prieš 10 metų, kuomet pradėjau dirbti, tikrai nebūčiau pagalvojęs, kad mes išvis galėtume būti finaliniam ketverte. Dabar mes jame esame ir jį laimime. Visa širdimi dėkoju vyrams, žinoma, visiems fanams, kurie atvažiavo ir mus palaikė. Jie užvedė mus, nes tikrai buvo sunkus momentas, kuomet turėjome -11. Aišku, gale viską lėmė sėkmė ir Domo tritaškiai. Aišku, jis gali pataikyti tokius tritaškius ir pagaliau jie įkrito. Rytoj sėsime ir kalbėsimės dėl kito sezono. Tikrai norime debiutuoti NKL – toks ir buvo tikslas“, – kalbėjo „Kretingos“ treneris A. Mikaločius.

RKL trofėjumi savo kolekciją papildė ir 39-erių Vytautas Šarakauskas. Aukščiausio lygio patirties turintis „centras“ finalinėse rungtynėse vilkėdamas „Kretingos“ marškinėlius per 31,22 min. pelnė 12 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

Vilniaus klubo gretose sužvėrėjęs buvo 48 naudingumo balus surinkęs K. Brusokas (11/15 dvit., 20 atk. kam.).

„Rivilei“ šiame mače fatališkai nekrito iš toli (2/15, 13 proc.), tačiau ji užtikrintai laimėjo kovą dėl kamuolių (48:26). Tuo metu „Kretinga“ pataikė 10 tolimų metimų iš 24 (42 proc.).

Beje „Kretinga“ per 11 metų trunkančią savo istoriją „TOPsport–RKL“ čempionate dar niekuomet nebuvo peršokusi ketvirtfinalio barjero.

Bronzos medalius iškovojo „Tauragė“. Mažajame finale Šarūno Zablockio auklėtiniai 92:87 (25:21, 23:13, 19:22, 25:31) įveikė Akmenės r. „Patriots-Cementas“ ekipą.

Pusfinalyje „Tauragė“ paskutinėmis sekundėmis 68:72 pripažino „Rivilės“ pranašumą, o „Patriots-Cementas“ po pratęsimo 73:75 pralaimėjo „Kretingai“.

Visos „TOPsport–RKL“ finalo ketverto rungtynės pasibaigė 2–5 taškų skirtumais.