Ketvirtadienį favoritus į kampą užspaudusi „Omega“ ir į finalo ketvertą žengusi „Tauragė“

Esmiraldo Sliežausko

Ketvirtadienio vakarą įvyko keturios Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) ketvirtfinalio dvikovos po kurių paaiškėjo pirmoji finalo ketverto dalyvė. Ja tapo triuškinamą pergalę savo aikštėje iškovojusi „Tauragės“ komanda. Tuo tarpu kitose serijose atmosfera tik pradeda kaisti.

Didžiausią vakaro staigmeną pateikė Kauno r. „Omegos“ (8) ekipa, kuri svečiuose minimalia persvara palaužė reguliariojo sezono nugalėtoja tapusią Vilniaus „RIVILE“ (1) ekipą.

Rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Svečiai nuo pat pirmų susitikimo minučių kontroliavo rungtynes, o įgiję trapią persvarą tarsi nusimetė naštą nuo pečių ir tiek puolime, tiek gynyboje žaidė užtikrintai, nedarydami didesnių klaidų.

Antrojo kėlinuko pradžioje traumą patyrė „Omegos“ lyderis Tadas Klimavičius, tačiau netgi tai neišbalansavo ritmą pagavusių svečių, kurie išlaikė žaidimo drausmę ir pamažu didino savo persvarą, kuri lemiamo kėlinuko pradžioje tapo triuškinama (73:59).

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Į nokauną pasiųsta „RIVILE“ ekipa pakilo ant kojų, pati pelnė net 14 taškų be atsako ir išlygino rezultatą (73:73).

Vis tik tuomet, vilniečiai padarė grubią klaidą gynyboje, kuomet buvo prasižengta prieš tritaškį metantį Vaidą Bendiką, o šis baudų metimais pelnė tris lengvus taškus (76:73), vėliau buvo paskubėta puolime ir vėl prasižengta prieš Edviną Vaupšą, kuris dar labiau padidino „Omegos“ pranašumą (77:73).

Į kampą įspausti „RIVILES“ krepšininkai nekėlė baltos vėliavos ir po Augustino Kiudulo „floaterio“ ir Karolio Brusoko baudos priartėjo iki minimumo (76:77), tačiau jau kitoje atakoje Eduard Rogačiov šaltakraujišku dvitaškiu vėl padidino atotrūkį iki trijų taškų (79:76).

Aikštės šeimininkai turėjo pilną ataką tam, kad bandytų išlyginti rezultatą, tačiau pasirinko kitą variantą ir likus žaisti 8 sek. Gytis Valickas puikiu metimu apkarpė deficitą iki minimumo (78:79).

Svečiai iškart paėmė minutinę pertraukėlę po kurios „Omega“ vos neprisižaidė. Pirmiausia svečiai blogai išsimetė, tačiau buvo užfiksuotas jiems palankus ginčo kamuolys, o paskui padarė dar vieną klaidą po kurios kamuolio kontrolę jau perėmė „RIVILE“ ekipa.

Vos kelias sekundes lemiamai atakai turėję vilniečiai nėra į priekį, tačiau Vaidotas Jatulevičius nesugalvojo kaip reikėtų baigti ataką ir bemastydamas sudegino likusias dvikovos sekundes, tad net nepabandžius mesti į krepšį pasigirdo finalinė sirena paskelbusi dramatišką „Omegos“ pergalę rezultatu 79:78.

TRENERIŲ KOMENTARAI:

2021-04-22
Augustinas Kiudulas 15 Taškai 18 Vaidas Bendikas
Karolis Brusokas 13 Kamuoliai 7 Eduard Rogačiov
Vaidotas Jatulevičius 3 Perdavimai 3 Paulius Naraškevičius

Pirmąja finalo ketverto dalyve tapo Tauragės „Tauragės“ (4) komanda, kuri trečią kartą sutriuškino Plungės „Olimpo“ (5) atstovus ir laimėjo ketvirtfinalio seriją „sausu“ rezultatu 3-0.

Pasibaigus antrajai ketvirtfinalio akistatai tauragiškių treneris Šarūnas Zablockis sakė, jog Tauragėje psichologinio spaudimo atsikratę jo auklėtiniai turėtų sužaisti geriausias rungtynes. Taip ir buvo.

Dar pirmajame kėlinuke tauragiškiai įgijo apčiuopiamą devynių taškų persvarą (28:19), kurią dvikovos pusiaukelėje pavertė triuškinama (53:25).

Po didžiosios pertraukos absoliutus aikštės šeimininkų dominavimas tęsėsi toliau. Žaidimo ritmą pagavę tauragiškiai toliau demonstravo visą griaunantį puolimą, tad jau trečio kėlinuko pabaigoje viskas visiems tapo aišku.

Per likusį susitikimo laiką abi ekipos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įspūdingą „Tauragės“ komandos pergalę rezultatu 100:56.

Beje, RKL A diviziono pusfinalis - tai geriausias rezultatas „Tauragės“ klubo istorijoje.

2021-04-22
Paulius Steikūnas 16 Taškai 12 Mindaugas Tamušauskas
Paulius Steikūnas 9 Kamuoliai 6 Nathaniel Qadeem Brown
Linas Krivickas 8 Perdavimai 3 Tomas Domarkas
RUNGTYNIŲ KOMENTARAI
Šarūnas Zablockis, Tauragės „Tauragė“

Tikrai nesitikėjome lengvų rungtynių, labai rimtai ruošėmės joms ir matėsi, kad vyrai buvo susikaupę.

Pirmoje rungtynių pusėje pritaikėmė kiek kitokią gynybą ir viskas pasiteisino, o paskui varžovai išsimušė iš vėžių.

Negaliu sakyti, kad esame pike, nes ten norėtume būti finalo ketverto metu, tačiau pastaruoju metu mūsų kondicija tikrai labai gera.

Kita vertus, buvome pasiruošę žaisti prieš Plungės „Olimpą“, nes žinojome kaip jie ginasi, todėl buvome išsidėlioję puolimo planus. Jie suveikė, tad gal nieko nuostabaus, jog ketvirtfinalio serijoje varžovų krepšį mes atakavome gana geru procentu. Tad visa kita priklausė nuo to, kaip mes dirbsime gynyboje, o tą komanda darė tikrai gerai.

Į finalo ketvertą patekome pirmieji ir tai bus daugiau pliusas nei minusas. Ten svarbiausia bus būti stipriems ne tiek fiziškai, kiek emociškai. O dabar, mano manymu, tiek mums, tiek kitoms komandoms yra svarbiausia išlikti sveikiems.

Alidas Žukauskas, Plungės „Olimpas“

Varžovai labai gerai pradėjo rungtynes ir tai, veikiausiai, palaužė mūsų komandą. Be to, atkrintamosiose žaidėme labai įtemptu grafiku, tad jautėsi kad vyrai pavargę labai yra. O varžovai atvirkščiai - buvo kupini energijos ir pademonstravo tikrai gerą žaidimą.

Sezono puikiai vertinti negaliu, nes neužemėme pirmosios vietos. Kita vertus tikrai neliūdime, nes su turbūt žemiausia sudėtimi lygoje, gana nedidele rotacija ir turėdami tik vieną tikrą vidurio puolėją pasiekėme ketvirtfinalį. Jei rudenį kas nors būtų pasakęs, jog tiek toli eisime būčiau pagalvojęs, kad juokauja.

Tai - didelis pasiekimas, juolab, kad su labau panašia sudėtimi pernai buvome priešpaskutiniai, tad šiemet padarėmė tikrai didžiulę pažangą. Net pats nežinau, kas lėmė tokį didžiulį skirtumą.

Pažiūrėjus į varžovų sudėtis ir kokius krepšininkus jie turi, tai tikrai labai smagu pasiekti tokį rezultatą.

Pirmą kartą istorijoje ketvirtfinalyje dvi pergales iškovojo Kretingos „Kretingos“ (2) ekipa ketvirtadienio vakarą nepasigailėjusi Kėdainių SC-„Ateities“ (7) atstovų.

Be traumuoto lyderio Medo Kuprijanovo žaidę kėdainiškiai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus penkias minutes įgijo dviženklę persvarą (12:1).

Tačiau šaltas dušas greit atgaivino aikštės šeimininkus, kurie netrukus atsakė tuo pačiu ir pirmojo kėlinuko pabaigoje pavijo varžovus (20:20), o antrąjį kėlinuką pradėję spurtu 10:0 patys pasiuntė SC-„Ateities“ ekipą į nokdauną (30:20).

Įgiję dviženklę persvarą kretingiškiai jau nebesidairė atgal, o vis didesnį jėgų stygių jautę svečiai nebesugebėjo atkurti rungtynėse intrigos.

Nors lemiamo kėlinuko viduryje kėdainiškiai savo deficitą dar buvo apkarpę iki vienaženklio (60:69), tačiau tuomet „Kretingos“ ekipa pelnė 7 taškus be atsako užgesindama vos pradėjusį rusenti intrgios laužą (76:60).

Per likusį dvikovos laiką didesnių stebuklų neįvyko, tyad pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė lengvą aikštės šeimininkų pergalę - 87:64.

2021-04-22
Vytautas Šarakauskas 23 Taškai 13 Justinas Žirlys
Vytautas Šarakauskas 10 Kamuoliai 10 Gvidas Rupeika
Domininkas Matutis 7 Perdavimai 4 Gvidas Rupeika

Ištikimiausius gerbėjus pradžiugino Akmenės r. „PATRIOTS“ (6) atstovai antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse palaužę Raseinių „Raseinių“ (3) ekipą ir išlyginę serijos rezultatą 1-1.

Savo aikštėje žaidę Vytauto Padgurecko auklėtiniai geriau pradėjo rungtynes ir sužaidus 10 minučių pirmavo (26:20). Tačiau tuomet „patriotai“ netikėtai stabtelėjo, o tuo pasinaudojusi „Raseinių“ ekipa perėmė iniciatyvą į savo rankas ir dvikovos pusiaukelėje atsidūrė priekyje (45:40).

Visgi ilgosios pertraukos metu „PATRIOTS“ atstovai padarė išvadas ir antroje susitikimo dalyje pademonstravo visiškai kitą savo veidą.

Gynyboje uždarę varžovų lyderius, o puolime puikiai laikydamiesi žaidimo plano aikštės šeimininkai sužaidė fantastišką trečiąjį kėlinuką ir jo pabaigoje susikrovė dviženklę persvarą (66:55).

Atitrūkę į priekį „PATRIOTS“ krepšininkai įgavo didžiulį pasitikėjimą savo jėgomis be didesnio vargo išlaikė įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 83:72.

2021-04-22
Edgaras Preibys 20 Taškai 15 Benas Ilevičius
Daniel Baslyk 11 Kamuoliai 8 Antanas Montrimavičius
Daniel Baslyk 5 Perdavimai 3 Modestas Jurkaitis
Vytautas Padgureckas, Akmenės r. „Patriots“

Po pirmųjų rungtynių buvo tikrai slogios nuotaikos, bet treniruotėje išsiaiškinome klaidas, padarėme kelias korekcijas puolime ir labai energingai pradėjome antras rungtynes, pataikydami savo laisvus metimus.

Antrajame kėlinuke padarėme perdaug vaikiškų klaidų ir leidome jiems bėgti į greitą puolimą, kur varžovai pelnė labai daug lengvų taškų.

Laimei, po ilgosios pertraukos susitvarkėme gynybą, kurios dėka patys turėjome galimybę bėgti ir greitą puolimą.

Aišku, gal varžovai atvyko kažkiek atsipalaidavę ir galvodami, kad mus lengvai įveiks ir seriją jau „uždarys“ savo aikštėje? Tačiau mano manymu padarėmė tai, kas priklausė nuo mūsų pačių - gerai apsigynėme ir dėl to pasiekėme šią nepaprastai svarbią pergalę.