Ketvirtadienį - drama Akmenėje ir rimtas „Kretingos“ pareiškimas

Sauliaus Čirbos

Ketvirtadienio vakarą Regionų krepšinio lygoje („TOPsport-RKL“) buvo sužaistos dvejos rungtynės, o vienos iš jų buvo itin dramatiškos.

Seriją savo aikštėje uždaryti galėjusi Akmenės r. „Patriots“ ekipa paskutinę ketvirtojo kėlinuko sekundę išplėšė pratęsimą, tačiau pratęsime sulig sirena patys praleido dvitaškį metimą ir patyrė itin apmaudžią nesėkmę.

Tuo tarpu Kretingoje Arimanto Mikaločiaus treniruojama ekipa sutriuškino Kėdainių SC-„Ateities“ ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę ketvirtfinalio serijoje.

Vieną skaudžiausių sezono nesėkmių patyrė Akmenės r. „Patriots“ (6) ekipa, kuri savo aikštėje turėjo pripažinti Kauno technologijos universiteto (11) pranašumą ir nepasinaudojo proga tiesiausiu keliu žengti į ketvirtfinalį.

Svečiuose žaidę KTU studentai puikias pradėjo rungtynes, laimėjo pirmus tris kėlinukus ir likus žaisti dešimt minučių atrodė, jog Artūro Sukovo auklėtiniai švęs lengvą pergalę (71:62).

Tačiau lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai atsibudo, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir sugebėjo atkurti dvikovoje intrigą.

Nors svečiai išsaugojo persvarą ir likus žaisti 5 sek. netgi turėjo trijų taškų pranašumą (84:81), tačiau Akmenės atstovai likusį laiką išnaudojo prasmingai, surengė greitą ataką, o Edgaras Preibys pataikė šaltakraujišką tritaškį, kuris išplėšė pratęsimą - 84:84.

Papildomų penkių minučių metu aikštėje tęsėsi nervų karas, kuriame minimalią persvarą turėjo aikštės šeimininkų ekipa.

Likus žaisti 51 sek. po Daniel Baslyko taiklių baudų Akmenės r. ekipa įgijo trijų taškų persvarą (93:90), o kitoje atakoje KTU ekipa prarado kamuolį.

Visgi puikią progą atitrūkti daugiau nei per vieną metimą įgiję „Patriots“ atstovai patys prarado kamuolį, tuo tarpu netrukus vykusioje chaotiškoje atakoje KTU sugebėjo įridenti tolimą metimą ir vėl išlyginti rezultatą (93:93).

Kadangi aikštės šeimininkai kontroliavo kamuolį, jie turėjo unikalią progą išplėšti pergalę, o likus žaisti 2 sek. atrodė, jog ji ranka pasiekiama, kuomet D.Baslyk išprovokavo varžovo pražangą ir stojo mesti dviejų baudos metimų.

Deja, tikslą pasiekė tik antroji bauda (94:93), tad svečiai nieko nelaukdami paprašė minutės pertraukėlės.

Grįžę į aikštę KTU studentai pasiuntė kamuolį baudos aikštelės link, o ten jį pagavo visų pamirštas Gytis Asačiovas, kuris už grubią gynybos klaidą varžovus nubaudė taikliu dvitaškiu sulig sirena išplėšusiu svečių komandos pergalę - 95:94.

2021-04-15
Edgaras Preibys 22 Taškai 24 Kristupas Lukošius
Edgaras Preibys 8 Kamuoliai 9 Laurynas Bimba
Edgaras Preibys 5 Perdavimai 10 Gytis Asačiovas
RUNGTYNIŲ KOMENTARAI
Vytautas Padgureckas, Akmenės r. „Patriots“

Sunku pasakyti, kas įvyko, gal „chebra“ mintyse jau ketvirtfinalyje buvo ir galvojo apie Raseinius?

Tikrai nežaidėme gerai, gal tik vienas dalykas džiugina, kad žaidėjai rado jėgų ir grįžo į rungtynes, o susitikimo pabaigoje jau pritrūko ir sėkmės.

Artūras Sukovas, Kauno technologijos universitetas

Visas rungtynes žaidėme tikrai neblogai, tačiau pratęsime buvo sunku, nes labai išmušė iš vėžių tas varžovų pataikytas paskurinis metimas. Galvojome apie baudų taktiką, tačiau pasirinkome bandymą apsiginti ir šis sprendimas nepasiteisino.

Sunku, kai tokioje situacijoje tenka žaisti pratęsimą, tačiau šaunuoliai vyrai, kad nepalūžo. Taip pat noriu pasidžiaugti už Roką Triaušį, kuris pratęsime pataikė sudėtingą tritaškį tuomet, kada to labiausiai reikėjo.

Po pražangos prieš D.Baslyką atrodė, kad jau viskas, tačiau paskutinėje atakoje panaudojome derinuką, kurį per treniruotę aptarę buvom, komanda jį įgyvendino be priekaištų ir mes pasiekėme dramatišką pergalę.

Labai gaila, kad vėl 18 taškų persvarą išbarstėme, pradėjome po vieną žaisti. Be to, varžovai vėl 38 baudas metė, o mes 16, tad šioje vietoje mums padaryti išvadas reikia.

Varžovai nieko nenustebino, žinome, kaip prieš jauos žaisti. Pirmos rungtynės buvo ritmo atgavimas, o paskui - įsivažiavome. Tikrai nenuvertiname varžovų ekipos, tačiau tikime, kad ši pergalė nebuvo atsitiktinė ir kad tikrai galime pasiekti ketvirtfinalį.

Tuo tarpu Kretingoje startavo ketvirtfinalio etapas, o pirmąsias rungtynes sužaidė A.Mikaločiaus treniruojama „Kretingos“ (2) ekipa ir Kėdainių SC-„Ateities“ (7) kolektyvas.

Aštuntfinalio etapą kėdainiškiai įveikė be kluptelėjimų, tad atrodė, jog Kastyčio Kundroto treniruojama ekipa gali padraskyti akis ir gerokai aukštesnį reitingą turintiems varžovams. Visgi serijos pradžia parodė, jog tą padaryti bus nepaprastai sudėtinga.

Susitikimo pradžioje abi komandos dar žengė koja kojon, tačiau antrajame kėlinuke „Kretingos“ ekipa padidino apsukas ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi dviženkle persvara (50:35).

Po didžiosios pertraukos SC-„Ateitis“ atstovai pagyvino puolimą, tačiau visiškai pamiršo gynybą, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai sužaidė dar vieną nepriekaištingą kėlinuką ir susikrovė triuškinamą pranašumą (78:55).

Lemiamame kėlinuke Kėdainių atstovai jau kapituliavo ir per dešimt minučių surinko vos 9 taškus, tad net laisvą pavarą įjungę „Kretingos“ krepšininkai sugebėjo dar labiau padidinti savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti įspūdingą pergalę - 95:64.