„Jurbarkas-Karys“ – užtikrintas lyderis - A diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Jurbarkas-Karys“ - „Žalgiris-3“

Sausio 21 dieną Nostra.lt-RKL A divizione 14 ekipų susirungė 7-eriose varžybose. Diviziono lyderių dvikovą laimėjo jurbarkiečiai, „Omega-Tauras“ palaužė „Biržus“, o du turnyrinės lentelės kaimynai susirėmė Naujojoje Akmenėje.

Antrojoje lyderių akistatoje – „Jurbarko-Kario“ triumfas

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (16-2) išvykoje rezultatu 76:65 (21:19, 16:17, 17:15, 22:14) nugalėjo Kazlų Rūdos SC-„Ataką“ (14-3) ir įsitvirtino A diviziono turnyrinės lentelės viršuje.

Net tris kėlinius varžovai kovojo taškas į tašką: jurbarkiečiai pirmavo beveik visą laiką, bet „Atakos“ krepšininkai kvėpavo jiems į nugarą. Paskutiniojo ketvirčio pradžia buvo labai sėkminga „Jurbarkui-Kariui“, ir šis per kiek daugiau nei 3 minutes įgavo 12 taškų persvarą (65:53). Susiėmę kazlų rūdiškiai spurtavo 1:10 ir prisivijo priešininkus, bet aikštelės šeimininkai greitai įmetė 7 taškus ir šventė pergalę.

Nugalėtojų komandoje vėl žibėjo naudingiausias A diviziono žaidėjas Ignas Juškevičius, per 22 minutes pelnęs 15 taškų (5/6 dvit., 5/5 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 25 naudingumo balus.

„Atakoje“ rezultatyviausiai rungtynes sužaidė Gytis Asačiovas. Gytis aikštelėje praleido 29 minutes ir įmetė 15 taškų (4/9 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir uždirbo 12 naudingumo balų.

2023-01-21
Gytis Asačiovas 15 Taškai 15 Ignas Juškevičius
Karolis Šarukas 7 Kamuoliai 9 Matas Zutkis
Matas Makauskas 2 Perdavimai 5 Deividas Rinkūnas

„Omega-Tauras“ atrėmė „Biržų“ puolimą

Kauno r. „Omega-Tauras“ (13-3) namuose rezultatu 98:91 (29:27, 20:26, 24:16, 25:22) palaužė BC „Biržai“ krepšininkus (10-8). Po šios nesėkmės biržiškiai turnyrinėje lentelėje nukrito iš 5-os į 6-ą vietą.

Susirungusios komandos žaidė labai panašiu pajėgumu – didžiausias skirtumas per visą rungtynių laiką tebuvo 9 taškai. Pirmajame kėlinyje Kauno rajono ekipa mėgino atsiplėšti ir spėjo susikurti 7 taškų persvarą (22:15), bet biržiškiai laiku sureagavo ir perėmė situacijos kontrolę į savo rankas. Didžiąją antrojo ketvirčio dalį pirmavę „Biržai“ kėlinio gale turėjo 7 taškų pranašumą (46:53).

Po ilgosios pertraukos „Omega-Tauras“ greitai grįžo į rungtynių ritmą ir pasivijo svečius – prasidėjo artima dvikova taškas į tašką. Trečiojo ir ketvirtojo kėlinių sandūroje kauniečiai sužaidė epizodą 12:1 ir išsiveržė į priekį (78:70). Biržiškiai varžovams nutolti neleido, bet skirtumo panaikinti nesugebėjo.

Net 28 taškus į „Omega-Tauro“ sąskaitą įrašė Ovidijus Varanauskas. Žaidėjas pataikė visus 7 mestus dvitaškius, taip pat pridėjo 4 tritaškius ir 2 baudų metimus, atkovojo 3 kamuolius, atliko net 11 rezultatyvių perdavimų ir uždirbo 31 naudingumo balą.

Efektyviausias „Biržų“ ir viso susitikimo žaidėjas buvo komandos kapitonas Kipras Urbanavičius, pelnęs 19 taškų (2-3 dvit., 2/4 trit., 9/10 baud.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs net 10 varžovų pražangų ir surinkęs 35 naudingumo balus.

2023-01-21
Ovidijus Varanauskas 28 Taškai 19 Kipras Urbanavičius
Steponas Markus 6 Kamuoliai 7 Kipras Urbanavičius
Ovidijus Varanauskas 11 Perdavimai 9 Kipras Urbanavičius

„Patriots“ namuose įveikė turnyrinės lentelės kaimynus

Akmenės r. „Patriots“ (8-10) namų aikštelėje 88:81 (26:28, 23:18, 22:22, 17:13) įveikė Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ ekipą (7-10) ir aplenkė ją turnyrinėje lentelėje – pakilo į 10-ą poziciją.

Pirmojoje rungtynių pusėje komandos artimai kovojo, tačiau didesnę dalį laiko pirmavo kuršėniškiai. Tik trečiojo kėlinio viduryje „Patriots“ įgijo rimtesnę 7 taškų persvarą (59:52). Ją ketvirtojo kėlinio pradžioje „Grafų Furniture“ krepšininkai panaikino ir išlygino rezultatą (71:71). Vis dėlto paskutinėmis minutėmis akmeniškiai buvo pranašesni ir rungtynėms artėjant link pabaigos turėjo 8 taškų pranašumą (82:74), kuris varžovams buvo neįveikiamas.

Itin komandiškai žaidusioje „Patriots“ ekipoje naudingiausiojo vardas atiteko dviem 18 naudingumo balų surinkusiems krepšininkams – Deividui Visockiui ir komandos kapitonui Martynui Valters. Deividas per 30 minučių pelnė 11 taškų (2/5 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o Martynas per 26 minutes įmetė 13 taškų (3/5 dvit., 1/3 trit., 4/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Grafų Furniture“ gretose geriausiai pasirodė Kajus Leliukas, per 32 minutes pelnęs 20 taškų (8/12 dvit., 0/4 trit., 4/7 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 8 varžovų pražangas ir uždirbęs 22 naudingumo balus.

2023-01-21
Martynas Linkevičius 14 Taškai 20 Kajus Leliukas
Martynas Linkevičius 8 Kamuoliai 10 Titas Pažarauskas
Deividas Visockis 6 Perdavimai 6 Titas Pažarauskas

KTU (5-13) – Plungės „Olimpas“ (9-9) 63:71 (11:24, 17:12, 17:21, 18:14);

Raseinių „Raseiniai“ (11-8) – Prienų „Labas GAS-KKSC“ (4-14) 87:64 (27:13, 28:13, 13:27, 19:11);

Kėdainių SC (9-8) – VDU (5-11) 69:62 (20:11, 13:18, 17:8, 19:25);

Tauragės „Tauragė“ (12-5) – Šilalės „Lūšis“ (3-13) 91:74 (26:17, 22:28, 23:11, 20:18).