Įtikinamos favoritų pergalės ir į ketvirtfinalį įšokusi Akmenė

Sauliaus Čirbos

Šeštadienio popietę Regionų krepšinio lygoje („TOPsport-RKL“) buvo sužaistos trejos rungtynės. Vilniuje ir Tauragėje startavo ketvirtfinalio serijos, tuo tarpu Kaune finišavo aštuntfinalio etapas.

Emocijų kupinoje dvikovoje Vilniuje reguliariojo sezono nugalėtoja tapusi „Rivile“ (1) savo aikštėje priėmė Kauno r. „Omegos“ (8) ekipą.

Nors pirmajame varžybų etape šios ekipos pasirodė skirtingai, tačiau tarpusavio akistatose pasidalino po pergalę, tad šioje dvikovoje buvo galima laukti intrigos.

Aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo užtikrinčiau, puikiai tvarkėsi su varžovų lyderiais ir nuo pat pirmų dvikovos minučių laikė rungtynių vairą savo rankose.

Sužaidus dešimt minučių vilniečių pranašumas siekė keturis taškus (22:18), įpusėjus dvikovai - devynis (39:30), o trečiojo kėlinuko pabaigoje komandas skyrė jau 13 taškų (64:51).

Lemiamame kėlinuke „Omega“ pagyvino žaidimą ir keletą kartų buvo priartėjusi iki aštuonių taškų (59:67, 61:69), tačiau „Riviles“ ekipa nepuolė į paniką, puikiai vykdė žaidimo planą ir išsaugojusi pranašumą iki pat finalinės sirenos šventė pirmąją pergalę serijoje - 83:75.

Šioje dvikovoje „Omega“ dvitaškius metė net 64,8%  taiklumu (24/37 dvit.), tačiau koją Kauno r. atstovams pakišo pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (27-32) ir itin prastas pataikymas nuo baudų metimo linijos (15/23 baud., 65,2%).

2021-04-17
Evaldas Rastenis 19 Taškai 17 Vaidas Bendikas
Karolis Brusokas 10 Kamuoliai 8 Evaldas Dainys
Evaldas Rastenis 5 Perdavimai 5 Paulius Naraškevičius

Reto grožio akistata šeštadienio popietę vyko Tauragėje, kur ketvirtfinalio kovas pradėjo „Tauragės“ (4) ir Plungės „Olimpo“ (5) ekipos.

Didžiąją dvikovos dalį kova aikštėje vyko taškas į tašką, o sužaidus tris kėlinukus aikštės šeimininkai turėjo kuklią trijų taškų persvarą (63:60).

Tačiau lemiamame kėlinuke „olimpiečiai“ ėmė šaudyti tuščiais šoviniais, o tuo pasinaudoję „Tauragės“ krepšininkai padidino apsukas, laimėjo dešimties minučių atkarpą net 23:7 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę ketvirtfinalyje - 86:67.

Įdomu tai, kad „Tauragės“ ekipoje siautėjo trys krepšininkai (Gvidas Galinauskas, Paulius Steikūnas ir Martynas Šeputis) surinkę net 68 (daugiau nei visa varžovų komanda) iš 86 (79%) komandos taškų.

Kita vertus Plungės gretose taip pat „liūto dalį“ rinko trys krepšininkai (Tomas Domarkas, Valentinas Gadliauskas ir Žygimantas Jocys) surinkę 48 iš 67 (71%) komandos taškų.

Beje, šioje dvikovoje itin blankiai atrodė vienas „Olimpo“ lyderių Mindaugas Tamušauskas pelnęs vos 6 taškus , atkovojęs 6 atšokusius kamuolius ir surinkęs tik 8 naudingumo balus.

2021-04-17
Martynas Šeputis 27 Taškai 21 Tomas Domarkas
Paulius Steikūnas 12 Kamuoliai 6 Vytautas Danys
Žygimantas Sirvydas 5 Perdavimai 4 Vytautas Danys
RUNGTYNIŲ KOMENTARAI
Šarūnas Zablockis, Tauragės „Tauragė“

Dvikovos pradžioje labai nesisekė pataikyti, gynyboje darėme nemažai klaidelių, o pagrindinė to priežastis - jaudulys. Dauguma žaidėjų labai jauni ir dar neturi tokių svarbių rungtynių patirties.

Laimei, po didžiosios pertraukos viskas susitvarkė. Aišku, daug įtakos turėjo trumpesnis varžovų atsarginių suolelis, tačiau ir mes viską pagal planą ėmėme daryti. Labai tikiuosi, kad likusiose serijos rungtynėse vyrai ir toliau taip žais.

Manau, kad komandos stiprybė - gera priekinė linija. Žinoma varžovai taip pat turi keletą labai stiprių žaidėjų, tačiau mes buvome pasiruošę prieš juos žaisti, o labiausiai pavyko neutralizuoti Mindaugą Tamušauską, kuris yra vienas svarbiausių „Olimpo“ krepšininkų.

Varžovų komanda yra patyrusi, labai protinga ir tikrai dar bandys nustebinti, tad svarbiausia - dabar neatsipalaiduoti.

Kita vertus, turime ir mes rezervų, minčių kaip dar galime žaisti, tad jei išvengsime traumų viskas turėtų būti gerai.

Alidas Žukauskas, Plungės „Olimpas“

Pritrūkom suolelio, kuris labai trumpas yra, be to varžovai turėjo ūgio persvarą, todėl viskas taip ir gavosi.

Per kelias dienas niekas iš esmės nepasikeis, žaidėjai tie patys abejose komandose bus, tad norėdami išlyginti serijos rezultatą turėsime įgyvendinti suplanuotus darbus - geriau kovoti dėl atšokusių kamuolių ir išnaudoti antrus šansus.

Šis varžovas mums nėra parankus, bet kaip parodė reguliarus sezonas, laikantis žaidimo plano jį galima įveikti. Tad tikimės, jog antradienį mums būtent tai ir pavyks padaryti.

Apmaudžią nesėkmę trečiosiose aštuntfinalio rungtynėse patyrusi Akmenės r. „Patriots“ (6) ekipa suėmė save į rankas ir dvikovoje svečiuose užtikrintai įveikę Kauno technologijos universiteto (11) studentus žengė tarp aštuonių stipriausių A diviziono ekipų.

Svečiai jau nuo pirmųjų dvikovos minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas ir didžiąją dvikovos dalį buvo priekyje.

Tiesa, iki didžiosios pertraukos KTU atstovai davė varžovams rimtą kovą ir sugebėjo išlaikyti intrigą, tačiau antroje susitikimo dalyje viskas apsivertė aukštyn kojom.

Po didžiosios pertraukos „Patriots“ ekipa pamažu ėmė didinti savo persvarą, o visus taškus ant „i“ tiek rungtynėse, tiek serijoje sudėjo lemiamame kėlinuke, kuomet per 10 minučių praleido vos keturis taškus.

Pademontravę išskirinę gynybą „Patriots“ atstovai patys gana lengvai rinko taškus, nutolo nuo varžovų ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įtikinamą pergalę rezultatu 77:59.

2021-04-17
Gytis Asačiovas 15 Taškai 19 Domantas Šimaitis
Žygimantas Kerza 5 Kamuoliai 9 Antanas Bertašius
Kristupas Lukošius 3 Perdavimai 5 Martynas Valters
,
Vytautas Padgureckas, Akmenės r. „Patriots“

Tikrai smagu, kad laimėjome seriją prieš KTU ekipą. Gal kažkam iš šalies pasirodė, kad tą padarėme pakankamai lengvai, bet galiu pasakyti, kad tai daug nervų ir jėgų kainavęs etapas.

Gavome atkrintamųjų ritmą, o tos pralaimėtos trečiosios serijos rungtynės tapo gera pamoka, jos komandą tik dar labiau suvienijo ir manau pelnytai patekome tarp aštuonių stipriausių RKL komandų.

Ketvirtfinalyje susitiksime su labai galingu varžovu „Raseinių“ komanda, kuri jau tris savaites ruošiasi šiam etapui, palyginimui - mes turėsime tik vieną treniruotę.

O kaip klostysis ši serija - pamatysime jau greitai.