I.Pagalys: „Sieksime, kad mūsų komandos žaidėjai artimiausiu metu pravertų NKL duris"

Vaidas Indriliūnas, rkl.lt, 2018-09-21 12:46:47

Praėjęs Regionų krepšinio lygos (RKL) sezonas Ukmergės „Olimpo“ ekipai nebuvo toks, kokio tikėtasi. Po neblogo čempionato starto žiemą įvyko trenerių kaita, o pavasarį buvo užimta sąlyginai žema 8-oji vieta.

Maža to, atkrintamosiose ukmergiškiai nepasipriešino Marijampolės „Sūduvos-Mantingos-2“ atstovams ir pirmenybės baigė jau aštuntfinalio etape. Tačiau tai – jau sena istorija. Šį rudenį „Olimpo“ vadovybė įvedė nemažai naujovių treniruočių procese, pakeitė beveik visus komandos žaidėjus ir dabar yra pasiruošusi naujiems iššūkiams.

Apie įvykusius pokyčius ir visa tai, kuom žada stebinti savus sirgalius Ukmergės reprezentacinė komanda, noriai papasakojo jos vyriausiasis treneris Ignas Pagalys.

- Papasakokit, kas naujo įvyko komandoje tarpsezonio metu?

Pasikeitė beveik viskas. Iš praėjusio sezono liko tik du žaidėjai Vytautas Saulis ir Ignas Bilinskas, o visi kiti - bus nauji, jauni žaidėjai. Komandos pagrindą sudarys 1999-2000 m. kartos vaikinai, nors turėsime keletą vyresnių 1996-1997 m. gimusių krepšininkų.

- Kokiu principu vyko komplektacija? Ar turite dar joje spragų?

Šį sezoną yra planas, kad turėsime vieną vietinį žaidėją (Domantą Gečį, - red.past.), o  visi kiti bus vilniečiai, studentai, baigę krepšinio mokyklas.

Iš esmės esame pilnai susikomplektavę, trūksta tik gero ketvirto numerio. Dar laukiame vieno iš pagrindinių žaidėjų, kuris šiuo metu su mainų programa yra JAV.  

Noriu pasidžiaugti, kad pagaliau turime pilnavertį treniruočių procesą, sportuojame Vilniuje, tad bus lengviau rungtynėms ruoštis, taip pat turėsime fizinio renginio treniruotes.

- Gal jau žaidėt draugiškas rungtynes?

Sužaidėm du kartus su Švedijos II lygos komanda ir abejose dvikovose pasiekėm pergales, o po savaitės žaidėm su NKL dalyvaujančia Molėtų „Ežerūno“ ekipa. Nors šią akistatą pralaimėjome, tačiau vaizdu aikštėje buvau labai patenkintas. Vyrai šauniai atstovėjo, nepasimetė psichologiškai. Planuose dar yra kelios draugiškos rungtynės su studentų komandomis.

- Kokius tikslus yra iškėlusi komandos vadovybė?

Konkrečių tikslų užimti vieną ar kitą vietą neturime. Šiame sezone mes daugiau orientuojamės į patį jaunimo ugdymo procesą, nes sieksime, jog mūsų komandos žaidėjai jau artimiausiu metu galėtų praverti NKL duris.

Šiame sezone neturime ryškių žvaigždžių ar patyrusių veteranų, tad viską stengsimės kompensuoti kovingumu ir jaunatviška energija.

Žinoma, tai nėra vienos dienos darbas, tad sezono metu norime mėgautis žaidimu ir kiekvienose rungtynėse kovoti dėl pergalių. Aš, būdamas treneriu, esu labai laimingas dėl tokio klubo vadovų požiūrio.

- Kaip stengsitės sužavėti savo sirgalius?

Klubo galva Nerijus Vasiliauskas yra vienas geriausių komandos vadovų lygoje. Jis turi daug idėjų, ryšių, tad esu tikras, kad padarys viską, jog atmosfera arenoje būtų kuo geresnė, o renginį įsimintų tiek „Olimpo“ sirgaliai, tiek varžovai.

Labai tikiuosi, kad sirgaliai mus palaikys, nes, galima sakyti, esame nauja komanda, tad reikės daug laiko bei kantrybės, kad „susilipdytumėme“ ir pradėtumėm demonstruoti gerą žaidimą.

- Ką galite pasakyti apie RKL laukiančius varžovus?

Praėjusiame sezone su komanda dirbau ne nuo pradžių, tačiau kiek spėjau susidaryti įspūdį - RKL yra labai nenuspėjama lyga.

Daugelį iš vėžių išmuša ilgos kelionės, o kadangi čia žaidžia ne profesionalai, kurie turi atsiprašyti iš darbų, dažnai labai svarbu būna, kada vyksta dvikovos: penktadienį ar šeštadienį.

Kiek spėjau peržvelgti šio sezono sudėtis, tai manau „Kretinga“ bus viena favoričių ir į NKL persikėlus Gargždams taps pagrindine Žemaitijos regiono vėliavneše. Žinoma, Kauno r. „Omega“ turi gerus žaidėjus ir gali gerai sužaisti.

Gali nustebinti iš B diviziono atėjusios ekipos su kuriomis nesu susidūręs, tad negaliu kažko komentuoti. Be to, studentus visuomet sunku nuspėti, nes šių ekipų žaidimas priklauso kokia karta, silpna ar stipri, įstoja į universitetus. 

Ukmergės „Olimpo" paskyros „Facebook" nuotr.