Intriguojantis RKL savaitgalis - 2 pratęsimų trileris, kritę lyderiai ir staigmenų šūsnis (video)

Ievos Šlivinskienės

Trečiasis Regionų krepšinio lygos (RKL) savaitgalis vėl buvo kupinas dvikovų, tad nieko nuostabaus, jog žiūrovai išvydo ne tik daugybę įdomių rungtynių, bet ir buvo ne vieno staigmenos liudininkais. Tad apie viską iš eilės.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Centrinė turo dvikova vyko Plungėje, kur vietos „Olimpas“ (5-0) priėmė be pralaimėjimų žengusią pastarųjų dvejų sezonų finalininkę Kauno rajono „Omegos“ (4-1) ekipą.

Aikštės šeimininkai griebė jautį už ragų, šovė į priekį ir pirmojo kėlinuko viduryje susikrovė didžiausią rungtynėse 11 taškų pranašumą (21:10).

Tačiau toks varžovų akibrokštas greit išbudino „Omegos“ krepšininkus, kurie puikiai pabaigė kėlinuką ir jo pabaigoje jau alsavo varžovams į nugaras (18:21).

Tiesa, netrukus žemaičiams pavyko susigrąžinti iniciatyvą, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką „Olimpo“ atstovai pramiegojo dar vieną varžovų spurtą, po kurio svečiai net buvo įgiję apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (37:31).

Vis tik, „Omegos“ dominavimas tęsėsi neilgai. Po didžiosios pertraukos „Olimpo“ vyrai pertvarkė savo žaidimo schemas, susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir iki pat susitikimo pabaigos nebeleido varžovams mėgautis pirmaujančiųjų vaidmeniu.

Nors naujojo trenerio Giedriaus Pečiulionio vedami „Omegos“ krepšininkai išlaikė intrigą ir kovojo iki galo, tačiau Plungės atstovai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 69:65.

Tai buvo jau penktoji Plungės ekipos pergalė paeiliui leidusi „Olimpo“ ekipai tapti vienvalde A diviziono lydere.

(NE)TIKĖTA? Sekmadienio popietę Gargžduose vietos Sporto centro „Led Head“ (4-1) ekipa priėmė iki tol be pralaimėjimo B divizione žengusią „Pakruojo-SC-Lygūmų ŽŪB“ (4-1) komandą.

Nors favoritų statusą turėjo aukštaičiai, tačiau aikštės šeimininkai pademonstravo uraganinį puolimą ir per 20 minučių pelnę net 58 (!) taškus dvikovos pusiaukelėje jau triuškino varžovus (58:37).

Po didžiosios pertraukos Pakruojo ekipai pavyko pažaboti varžovų lyderius ir pačiai pagyvinti puolimą, visgi teigiamui rezultatui to buvo maža. Lyg ant bango žaidę Gargždų SC „Led Head“ krepšininkai išsaugojo solidų pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė (ne)tikėtą pergalę rezultatu 100:81.

STAIGMENA. Bene didžiausią savaitgalio staigmeną pateikė Mažeikių SM –„Dubgirio“ (1-3) garbę ginantis jaunimas savo aikštėje net 24 taškų persvara įveikęs iki tol be pralaimėjimų žengusią Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (3-1) ekipą.

Pirmoje dvikovos dalyje aikštėje vyko dviejų lygių varžovų akistata, tačiau trečiajame kėlinuke mažeikiškiai įjungė aukštesnę pavarą ir sužaidę nepriekaištingą dešimties minučių atkarpą įgijo dviženklį pranašumą (63:48).

Lemiamame kėlinuke svečiai iš pajūrio jau priminė savo pačių šešėlį tad charizmatiškojo Aloyzo Rudžio vedami aikštės šeimininkai pabaigė pradėtą darbą ir dvikovos pabaigoje šventė netikėtą pergalę rezultatu 85:61.

50 MINUČIŲ KOVA. Po šio savaitgalio B divizione liko vos keturios pralaimėjimų nepatyrusios komandos. Viena tokių – Vilkaviškio „Perlo“ (4-0) komanda. Tiesa, tam, kad išsaugotų nepaliestosios statusą šeštadienį jai reikėjo net 50 minučių kautis su iki tol taip pat be pralaimėjimų žengusiais Prienų KKSC (3-1) atstovais.

Kaip ir dera B grupės lyderių dvikova klostėsi neprognozuojamai, tad Prienų arenoje susirinkę žiūrovai galėjo mėgautis tikrai puikiu reginiu ir... net dvejais pratęsimais.

Pagrindinio laiko pabaigoje „Perlo“ ekipa turėjo dvi progas, o prieniškiai – vieną išplėšti pergalę. Vis tik, Armino Šaulio, Raimundo Gerbutavičiaus ir Roko Valiulio tritaškiai skriejo pro šalį, tad sužaidus 40 minučių rezultatas buvo lygus (63:63).

Papildomų penkių minučių atkarpa vėl padovanojo lygią kovą, o pirmojo patęsimo pabaigoje įvykiai klostėsi pagal jau matytą scenarijų – abi komandos pasikeitė netaikliais tritaškiais, o prieš pat pirmojo pratęsimo pabaigą skelbiančią sireną Vilkaviškio atstovas Evaldas Černiauskas prametė iš po krepšio. Vis dar lygu – 72:72.

Sekinanti kova padarė savo, tad antrajame pratęsime savo sąlygas diktavo daugiau jėgų išsaugoję „Perlo“ krepšininkai, kurie pamažu atitrūko nuo varžovų, įgijo dviženklę persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 89:79.

METĖ IŠŠŪKĮ. Tik šį savaitgalį RKL kovas pradėjo Alytaus „Dzūkijos-SRC“ (0-1) komanda, kuri pirmojoje sezono dvikovoje egzaminavo Vilniaus „Steko-Rivilės“ (3-1) atstovus.

Nors varžovas buvo rimtas, tačiau dzūkų jaunimas atidavė visą širdį, išliejo visą prakaitą ir metė rimtą iššūkį rungtynių favoritės statusą turėjusiai svečių ekipai.

Įpusėjus dvikovai „Dzūkija“ buvo priekyje (38:35), tačiau po didžiosios pertraukos vilniečiai pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių, suaktyvino puolimą ir lemiamame ketvirtyje pelnę net 30 taškų sugebėjo aplenkti varžovus ir iškovoti netikėtai sunkią pergalę rezultatu 88:80.

PRASTAS. Itin prastai savaitgalis susiklostė Lietuvos kurčiųjų sporto klubo (1-3) komandai patyrusiai dvi triuškinamas nesėkmes. Šeštadienį LKSK vyrai svečiuose net 39 taškų skirtumu (56:95) nusileido Rokiškio „Fenikso“ (2-1) komandai.

Tuo tarpu sekmadienį Gintaro Razučio auklėtiniai savo aikštėje 28 taškais (55:83) pralaimėjo be pralaimėjimų žengiančiai Kaišiadorių „Kaišiadorių-Savingės“ (4-0) ekipai.

SAVAITGALIO SKAIČIAI. Visos savaitgalio dvikovos pasibaigė vidutine 13,4 taško persvara. Didžiausias savaitgalio pergales šventė „Steko-Rivilės“ ir Akmenės SC-„Gruditos“ (2-3) komandos. Pirmoji 98:58 nepasigailėjo „Ryto-2“ (0-5) jaunimo, antroji 108:68 sutriuškino „Jonavos-2“ (0-5) komandą.

Daugiausia taškų per rungtynes (108) įmetė jau minėta Akmenės SC-„Gruditos“ komanda, mažiausiai (50) šeštadienio dvikovoje pelnė „Kazlų Rūdos“ (0-4) ekipa.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą šį kartą pelno Vilniaus „Steko-Rivilės“ garbę ginantis Gediminas Povilauskas, kuris per dvejas rungtynes vidutiniškiai pelnė 17,5 taško, atkovojo net 23,5 (!) atšokusių kamuolio ir rinko po 38,5 naudingumo balo.