H.Kneižys: „Džiaugiamės, kad žaidėjai, kuriems buvo planuotos 10-15 min. įrodė savo vertę“

Vaidas Indriliūnas, rkl.lt, 2019-01-28 13:11:45

Praėjusią savaitę Regionų krepšinio lygos (RKL) padangę nušvietė tikra šiaurės pašvaistė, o šį nuostabų reginį sukūrė Gargždų SC „Led Head“ ir Panevėžio „Lietkabelio-2/R.Sargūno SG/PKKSC“ ekipos, kurios santykius aiškinosi trijų pratęsimų dramoje.

Nors šioje dvikovoje pergalę šventė svečiai iš Panevėžio, tačiau aikštės šeimininkų komandos vadovų veiduose taip pat švietė plačios šypsenos.

Tad „Savaitės interviu“ rubrikoje pakalbinome Gargždų SC „Led Head“ ekipos trenerį Mindaugą Mockų, kuris plačiau papasakojo apie rungtynes ir komandos viziją bei klubo vadybininką Henriką Kneižį, kuris papasakojo kaip susiformavo klubas ir su kokiais didžiausiais sunkumais komanda susiduria RKL pirmenybėse.

- Treneri, kokia buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis?

Mindaugas Mockus: Pralaimėjome, nes komanda pagrindinio laiko pabaigoje pradėjo daryti jaunatviškas klaideles, kur reikėjo prasižengti – nebaudavo ir pan. Tad prie nesėkmės mus privedė smulkios klaidos.

Pratęsimai buvo labai intriguojantys, abi komandos metė daugybę sudėtingų metimų, daug kur Fortūna tiek mums, tiek varžovams šypsojosi. Trečiojo pabaigoje mums tiesiog pritrūko jėgų, o tuo pasinaudoję varžovai šventė sunkią pergalę.

Vis tik, tokios rungtynės jaunimui labai naudingos, kartais per dešimt treniruočių tiek visko neišmoksi, kiek gavome pamokų per šią dvikovą.

Apmaudu tiek, kad šiame sezone kone identiškoje situacijoje Šiauliuose paleidome pergalę, tad pasirodo jaunimui vienos pamokos maža. Reikia tikėtis, kad trečias kartas – nemeluos, jeigu tik toks bus.

- Papasakokite kaip susiformavo ši komanda?

Ši komanda sudaryta iš mūsų aštuoniolikmečių ir Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinių. Komplektuojant kolektyvą galvojome, kad reikės 4-5 vyresnių krepšininkų, kurie padėtų išvengti sutriuškinimų, tačiau jaunėliai gana užtikrintai priėmė jiems mestą iššūkį.

Užteko vos kelių rungtynių, kad jauniausi komandos nariai patikėtų savo jėgomis, tad dabar galiu drąsiai rotuoti krepšininkus ir ramiai laukti iš jų norimo rezultato.

Smagu, kad Radvilas Kneižys ir Mintautas Mockus iššovė antroje sezono pusėje. Jie dar labai jauni, bet jau yra vieni iš vedančių žmonių komandoje.

Galbūt rezultatai butų stabilesni, tačiau vyresni ekipos žaidėjai ne visuomet gali padėti, kone kiekvienose rungtynėse sudėtis varijuoja, tad nereikėtų stebėtis, kad rezultatai labai nestabilūs yra.

- Ar komandai šiame sezone yra iškelti kokie nors tikslai?

Sezono pradžioje nebuvom susipažinę su RKL lygiu, todėl absoliučiai nieko neplanavome ir būrėme šią ekipą viena tam, kad jaunimas turėtų kur žaisti ir įgyti patirties.

Tačiau matydamas kaip atrodo komanda ir kaip žaidžia kitos B diviziono ekipos labai tyliai pagalvoju, kad mūsų kolektyvas tikrai pajėgus įveikti pirmąjį atkrintamųjų varžybų etapą. Tad būtent šį tikslą bandysime pasiekti pavasarį.

Bus matyt, kaip seksis, nes daug kas priklausys nuo to ar mums galės padėti vyresni krepšininkai, nuo komandos formos, traumų ir daugelio kitų smulkmenų.

- Kaip kilo mintis suburti šį kolektyvą ir kokie buvo pirmieji žingsniai?

Henrikas Kneižys: Ši komanda susiformavo gana netikėtai. Pati idėja gyvavo jau kurį laiką, tik rinkomės kur geriau žaisti – miesto lygoje ar RKL B divizione.

Vis tik, treneris nusprendė, jog mėgėjų pirmenybėse yra daug mažiau profesionalių žaidėjų, tuo tarpu RKL daugiau ar mažiau žaidžia krepšininkai baigę sporto mokyklas ir žaidžiantys protingą krepšinį, todėl nusprendėme geriau tobulėti čia.

- Su kokiais didžiausiai sunkumais susidūrėte buriant kolektyvą?

Nusprendę dalyvauti RKL pirmenybėse susidūrėme su kita problema. Šios komandos branduolys kartu su treneriu yra ilgą laiką, žaidžia MKL ir EYBL pirmenybėse, tačiau su penkiolikmečiais dalyvauti vyrų čempionate yra ganėtinai sudėtinga, nes jiems akivaizdžiai trūksta fizinės jėgos.

Laimei pagalbos ranką ištiesė „Gargždų SC“ klubo vadovai Simonas Serapinas ir Arminas Linkauskas. Ilgalaikėje perspektyvoje gargždiškiai siekė sukurti jaunimo komandą, kuri varžytųsi RKL pirmenybėse, tad mūsų kolektyvas tiesiog paspartino procesą.

Tad prisijungę keletą vyresnių krepšininkų iš pagrindinio Gargždų SC klubo, kuriems NKL dar kiek per anksti, taip pat pajungę kelis žmones galinčius žaisti su dviguba licencija sukūrėme šią komandą.

Apmaudu tai, jog dėl sutampančių NKL ir RKL tvarkaraščių mes ne visąlaik turime stipriausią sudėtį, be to vyresni ekipos nariai turi darbus, tad taip pat ne visuomet pasirodo rungtynėse ir treniruotėse.

Nors ne viskas vyksta taip, kaip norėtumėm mes, tačiau galime tik pasidžiaugti vyresnių komandos žaidėjų indėliu, nes viską įvertinus jie mums tikrai reikalingi ir duoda didelę naudą.

- Šiuo metu esate turnyro rikiuotės viduryje, tad ar rezultatai jus tenkina?

Sezonas neseniai perkopė pusiaukelę, tačiau jau dabar matome, kad šis projektas yra pavykęs, nes čia visai kitas lygis nei MKL ar mėgėjuose, kitoks krepšinis.

Smagu, kad net po pralaimėtų rungtynių mes retai kada liūdime. Džiaugiamės, kad tie vaikinai, kuriems buvo planuotos 10-15 min. įrodė savo vertę ir kai kurie iš jų jau dabar žaidžia 30 min. ir demonstruoja neblogus rezultatus.

Šio projekto tikslas yra, kuo daugiau vietos jaunimo pritraukti, tad galiu drąsiai pasakyti, kad krepšinis Gargžduose tikrai bus.

Sunku pasakyti, kur dauguma šio kolektyvo narių žais kitame sezone. Dalis turbūt liks Gargždų ekipoje, tačiau kai kuriems, greičiausiai tobulėjantiems, krepšininkams tikrai reikės aukštesnio laiptelio, nes RKL B diviziono marškinėliai jiems jau bus per ankšti.